Sari la conținut

Problema ! .... Am Nevoie De Un Vas La Kawasaki Zx750 Rr


Cristian_me
 Share

Postări Recomandate

Cine ma poate ajuta in sensul acesta .. am nevoie de vasul acela in care se pune lichid de racire pt. radiator,cine poate sa ma ajut .... ?!? daca aveti informatii de unde as putea lua ..va rog sa mi spune ti , sau daca din intamplare aveti negociem asupra lui...

 

Acel vas se numeste vas de expansiune...si iti poti fabrica si tu unul astfel scurtand tot circuitul apei pana la radiator. Poti pune intr-un bidonas si sa-l conectezi la radiator prin furtun. Un coleg de club are zxr750 si asa a facut, astfel racirea este mai buna.

 

Circuitul tau, daca nu ma insel este destul de lung...vasul situandu-se undeva pe la codita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un bidon... este mai mic, dar care e pb nu imi dau seama de ce ... at cand creste temperatura creste si nivelul antigelului (bidnul are o gaurica mica ca de aerisire) in bidon , enormal sa faca asa, adik daca creste temp... are tendinta sa creasca prea mult si sa dea peste....

e normal sa creasca...?

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aia se cheama vas de expansiune.

 

lasa-l acolo, ca e bun, verifica numai nivelul lichidului de racire, sa fie in parametri (intre alea doua liniute orizontale langa care scrie Maximum si Minimum).

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acel vas se numeste vas de expansiune...si iti poti fabrica si tu unul astfel scurtand tot circuitul apei pana la radiator. Poti pune intr-un bidonas si sa-l conectezi la radiator prin furtun. Un coleg de club are zxr750 si asa a facut, astfel racirea este mai buna.

 

Circuitul tau, daca nu ma insel este destul de lung...vasul situandu-se undeva pe la codita.

 

sfat mai bun nu puteai primi..

incearca sa improvizezi ..mergi la un depozit auto si iei cel mai mic vas de exp. sau iti fabrici tu unul cu cheltuiala minima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...