Sari la conținut

Honda XRV 750 Africa Twin


Postări Recomandate

M-am cadorisit cu o africana zilele astea. E o bomboana din 2000 si cu 7000 km. O sa pun poze dupa ce imi bag un programel care sa le croitoreasca ca sunt prea mari si admin nu ne lasa...

Se spune ca este cea mai longeviva motocicleta de enduro, multe exemplare trecand de 200.000 km cu motorul original. In lume sunt fan-cluburi pentru acest motor. Ex www.xrv.org.uk Sa vedeti ce seamana site-ul cu al nostru....

Ce ziceti de acest motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E printre cele mai fiabile motorete,am vazut un exemplar cu 260mii km la bord,si inca neumblat la motor(in afara de service obligatoriu),eu am fost posesorul unui model '93(99% la fel ca motoru tau),cu 20mii la bord,si in afara de greutate n-am experiente negative cu motorul.Iti recomand montarea unui parbriz touring,ca te apara foarte bine de vant si ploaie!!!!In rest s-o stapanesti sanatos!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi place ca e prea grea pe unde merg eu si nici viteza nu-mi place,gaz poa`sa dea orice fraier,asta e a unui prieten eu am XT 600E.

Depinde unde vrei sa folosesti motorul!!!

Chiar, enduro nu e din cauza greutatii,moto viteza nu e(nu e construit pt viteze mari),dar pe drumurile noastre de EURO4,motor mai bun pentru touring nu poti sa-ti doresti!!!E fiabil,comfortabil si pt. 2 persoane,suspensii bune,arata bine(modelul mai nou dupa '92)altceva ce-ti mai trebuie?

Editat de cbrxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...