Sari la conținut

Poze 4.10.2007


pepinno
 Share

Postări Recomandate

.......Si ne-am intors sanatosi ,mai voiosi ,mai voinici....si bateriile incarcate....Lumea s-a adunat la ora stabilita,incalecaram pe shei si dai bataie....vreme frumoasa traseu ,relativ plictisitor...ca de fiecare data una vorbim alta facem...adica stabilim la tel. ca se v-a merge 110-120....dar cred ca d`nsoara nu prea a intzeles...post-17351-1194183532_thumb.jpg ....avand o viteza top de 210..:cheers:).Am facut o oprire in comuna Ileana dupa care am continuat drumetia pana la PETROM LEHLIU GARA...acolo facand stanga`nprejur...via BRANESTI unde ne-am ospatat dupa circa 30 min de asteptare cu binecunoscutii....post-17351-1194183747_thumb.jpg

Dupa un ospat binemeritat ...si salutarile de rigoare ,ne-am indreptat spre casile noastre care cum a apucat...oarecum ordonat...Primii doi respectiv gargaritza vitezomana si Domnul cu CBR (care spre rusinea mea i-am uitat numele)...urmati in dedeparte de cei 4 care au speriat pe dreaqu..:))

 

 

 

post-17351-1194184163_thumb.jpg post-17351-1194184181_thumb.jpg post-17351-1194184209_thumb.jpg

post-17351-1194184237_thumb.jpg post-17351-1194184260_thumb.jpg post-17351-1194184279_thumb.jpg

post-17351-1194184311_thumb.jpg post-17351-1194184338_thumb.jpg post-17351-1194184376_thumb.jpg

post-17351-1194184407_thumb.jpg post-17351-1194184428_thumb.jpg post-17351-1194184457_thumb.jpg

 

Imi cer scuze pt calitatea imaginilor..aparatul meu OLIMPUS nu shtie sa faca poze bune decat vara..:moto:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si Domnul cu CBR (care spre rusinea mea i-am uitat numele)...urmati in dedeparte de cei 4 care au speriat pe dreaqu..:moto:)

 

 

bond , james bond :cheers:

 

Mihai :lol:

 

 

sorry ptr ultima parte dar a trebuit s-o tai rapid la munca

 

ps: sa nu te faci fotograf :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ce sa zic! Grup compact format din fete si baieti, care mai rapizi , care mai inceti, vreme superba, motoarele au mers uns, micii indelung asteptati si repede ingurgitati ne-au potolit foamea de mancare caci foamea de plimbare ne-am potolit-o singuri. Mi-a facut placere domnilor si respectiv doamnelor! Sper sa o mai repetam, pana atunci voie buna si stiti voi, asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Imi pare rau daca am creeat impresia de ,,vitezomana,, cei cu care am mai fost la drumuri si plimbari pot spune mai multe despre asta. Sunt momente cand simt nevoia sa-i dau gaz si o fac pe propria-mi raspundere insa numai in anumite conditii: in cazul de azi , drumul era gol in fata, vizibilitate la max, camp in dreapta si stanga, calitatea asfaltului mai mult decat acceptabila, trafic absent. Dupa ce m-am ,,calmat,, am reintrat in grup , pt ca asa cred ca e normal. Sper sa nu fi jenat pe nimeni cu aceste ,,iesiri,,.

 

In privinta detaliilor stabilite prin telefon cred ca faci o confuzie de persoana, corect ? :)

 

Personal m-am intors acasa cu bateriile incarcate, bucuroasa de inca o mini excursie reusita.

 

Ma bucur ca v-am cunoscut si am avut ocazia sa merg alaturi de voi! :cheers:

 

--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 21:50 -------------

Frumos ce sa zic! Grup compact format din fete si baieti, care mai rapizi , care mai inceti, vreme superba, motoarele au mers uns, micii indelung asteptati si repede ingurgitati ne-au potolit foamea de mancare caci foamea de plimbare ne-am potolit-o singuri. Mi-a facut placere domnilor si respectiv doamnelor! Sper sa o mai repetam, pana atunci voie buna si stiti voi, asfalt uscat!

 

 

Frumoasa descriere a acestei plimbari. :moto:

 

 

--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 22:07 -------------

buna

frumoasa iesire

am o intrebare pt proprietari honda si yamaha cu top-case:

cum se comporta la drum, influenteaza stilul de condus, performante, consum?

multumesc!

 

 

Cam pana in 160 km/h prezenta topcase-ului meu, ( Hepco-Becker Journey - 45l ) nu influenteaza mersul motocicletei in nici un fel.

Peste aceasta viteza se pot creea turbulente deranjante, mai ales in conditii meteo nefavorabile. La viteze mai mari, performantele motocicletei scad datorita opozitiei topcase-ului de dimensiuni maricele , iar consumul de benzina salta un pic.

Daca vrei sa achizitionezi un topcase , iti recomand ceva nemtesc: Hepko-Becker sau Krauser, au acelasi pret cu concurenta din Italia ( Kappa , Givi...) dar calitate net superioara.

Am scapat motoreta de cateva ori de pe loc si acest topcase mi-a protejat efectiv motocicleta, fara nici o zgarietura macar.

Mult succes !

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa descriere a acestei plimbari. :cheers:

<small>--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 22:07 -------------</small><br/>

Cam pana in 160 km/h prezenta topcase-ului meu, ( Hepco-Becker Journey - 45l ) nu influenteaza mersul motocicletei in nici un fel.

Peste aceasta viteza se pot creea turbulente deranjante, mai ales in conditii meteo nefavorabile. La viteze mai mari, performantele motocicletei scad datorita opozitiei topcase-ului de dimensiuni maricele , iar consumul de benzina salta un pic.

Daca vrei sa achizitionezi un topcase , iti recomand ceva nemtesc: Hepko-Becker sau Krauser, au acelasi pret cu concurenta din Italia ( Kappa , Givi...) dar calitate net superioara.

Am scapat motoreta de cateva ori de pe loc si acest topcase mi-a protejat efectiv motocicleta, fara nici o zgarietura macar.

Mult succes !

multumesc mult de info

la un Hepko-Becker m-am oprit si eu , dar e posibil ca "sitemul" de fixare sa fie mai scump ca top-case-ul?

drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...