Sari la conținut

Despre Honda SLR 650, FX 650 Vigor si FMX 650


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 392
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dragii mei detinatori de honda slr 650, cum reusiti sa treceti peste iarna, ca pe mine ma roade nerabdarea sa ies la plimbare cu ea :bigstar: Azi o bag in scara blocului, mi-e mila sa o las in frigul de afara.

 

Eu am urcat moto 6 etj pe scari si ma apuc de curatare, gresare, cosmetizare etc. Asta asa sa nu ma plictisesc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sau de la "SLR"

 

"Sexy-Lady-Rocker" on the road

Buna idee :P Maine fac poze la hondita in scara blocului :bigstar: Uf ce am mai tras 3 oameni de ea...e incapatanata ca proprietara, nu vroia sa urce scarile :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

saua e turing daca putem spune asa,. eu am factu transapina cu el

 

http://picasaweb.google.co.uk/1100master/Transalpina

 

 

Oau! Ii spuneam Elenei cA nu imi pot imagina un SLR verde - mi-a spus ea ieri ca mai e cineva ca noi ca eu nu am citit atenta topicul asta - si m-a trimis la linkul tau. Cand am vazut ca fotografiile sunt pe Transalpina...m-am imbolnavit. :friends: Ala e drumul viselor mele si primul pe care i l-am promis Albinutei (SLR-ul meu e galben).

La cat mai multe drumuri frumoase si in siguranta! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pentru cei ce au SLR 650, care este consumul motoretelor voastre in oras? Mie imi consuma 7 % si mi se pare mult... :crack: :rusinica:

 

Ps: inca un filmulet cu acest model:

 

jsh-dNnTA5g

 

Enduro offroad

 

vUX_L8zDztU&feature=related

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pentru cei ce au SLR 650, care este consumul motoretelor voastre in oras? Mie imi consuma 7 % si mi se pare mult... :bow: ;)

 

7%??? Eu acum trebuie sa ii schimb bateria. Nici nu am apucat sa merg cu ea ceva drum. :bow: Dar ce imi zici tu nu suna bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare, ce ulei sa pun acum la tipul asta de motocicleta? tre sa ii fac schimbul de ulei si nush de care sa ii pun.

Please astept raspuns!

 

stiu ce scrie in cartea motorului, insa ma intereseaza si marca sau sfaturile voastre

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare.

Desi rare, uite cum se tot aduna...

Tocmai mi-am luat un Vigor (pe 22 mai a ajuns in fatza blocului) de la un neamtz din nordul Germaniei, care a avut grija ca dupa 8800 km sa arate impecabil. :blink:

I-am schimbat cauciucurile. I-am pus Mitas E 07, usor cramponate. :)

Sambata tocmai am fost cu el pe un traseu de 500 km: Bucuresti - Buzau - vulcanii noroiosi - barajul Siriu - Brasov - Cheia - Ploiesti - Bucuresti. :)

Se tine bine la drum, dar la 100 km/h si peste te bate un vant... :lol: Deci e de pus un parbriz mai mare (cam 100 de euroi adus de la nemtzi). Totusi saua este destul de comoda chiar si pt pasager (sotia a fost tare incantata fata de cum statea pe Gilera). Pozitia de condus este foarte placuta. Motocicleta este exact asa cum ma asteptam sa fie (si asa cum imi doream). O motocicleta versatila cu care sa tot mergi si prin oras si pe afara. :D

Acum vreau sa strang o gasca cu care sa atacam Transalpina acum in iunie (sa plecam sambata si sa ne intoarcem duminica - eventual pe Transfagarasan). :P

Daca vreti sa va bagati la o tura putem lua legatura pe PM sau la tel. (0721.92.39.60 Cristian Turturica). :laugh:

Multa bafta! :bigstar:

post-9333-1212654588_thumb.png

post-9333-1212654843_thumb.jpg

post-9333-1212654906_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super, acesta e un model mai nou FX nu chiar SLR, cu cateva imbunatatiri. Din ce an este motorul tau?

Eu azi merg sa ii schimb ghidonul la a mea, sa ii vopsesc saua si suportul de topcase, o sa fie toata neagra :blink:

 

Cat despre Transalpina sau Transfagarasan, eu am deja in plan sa fac acest drum, insa nu am stabilit inca data. Imi doresc din suflet, asa ca daca stabilesti ceva, conteaza si pe mine! :)

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super, acesta e un model mai nou FX nu chiar SLR, cu cateva imbunatatiri. Din ce an este motorul tau?

Eu azi merg sa ii schimb ghidonul la a mea, sa ii vopsesc saua si suportul de topcase, o sa fie toata neagra :blink:

 

Cat despre Transalpina sau Transfagarasan, eu am deja in plan sa fac acest drum, insa nu am stabilit inca data. Imi doresc din suflet, asa ca daca stabilesti ceva, conteaza si pe mine! :)

Modelul este cel care inlocuieste SLR-ul. L-am preferat pt saua in trepte, mai lata, si mai comoda. S-a fabricat din '99 pana in 2003 (parca) si din 2005 apare FMX 650.

Al meu e din '99 si m-a costat 2500 euroi adus in fatza blocului cu RAR si alte verificari. Poate ne vedem sambata pe langa IOR sau la Ilioara in poligon si mai stam de vorba.

Iar despre traseu sa vedem daca reusim sa ne strangem cativa si sa si stabilim unde inoptam (unde ne cazam, ca de cort e cam frig).

Te tin la curent.

Asa o innegresti?

post-9333-1212663138_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul este cel care inlocuieste SLR-ul. L-am preferat pt saua in trepte, mai lata, si mai comoda. S-a fabricat din '99 pana in 2003 (parca) si din 2005 apare FMX 650.

Al meu e din '99 si m-a costat 2500 euroi adus in fatza blocului cu RAR si alte verificari. Poate ne vedem sambata pe langa IOR sau la Ilioara in poligon si mai stam de vorba.

Iar despre traseu sa vedem daca reusim sa ne strangem cativa si sa si stabilim unde inoptam (unde ne cazam, ca de cort e cam frig).

Te tin la curent.

Asa o innegresti?

Ceva de genul o sa o fac, dar las SLR asa cum e.

Pai eu stau aproximativ in zona, Piata Muncii...asa ca cel mai probabil ne vedem sambata in poligon. Spune-mi o ora cand te gasesc pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva de genul o sa o fac, dar las SLR asa cum e.

Pai eu stau aproximativ in zona, Piata Muncii...asa ca cel mai probabil ne vedem sambata in poligon. Spune-mi o ora cand te gasesc pe acolo.

 

OK

Vorbim sambata in poligon pe la 11:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, de la 1 iunie sunt posesoarea unei Honda SLR 650 :P

Am insa o mica problema: dat fiindca eu nu sunt prea inalta, am doar 1,69 si nu ajung foarte bine cu picioarele jos poate sa imi spuna cineva cum se cobora putin??? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...