Sari la conținut

Filtru Sport Pe Sr 50


sergiu_91
 Share

Postări Recomandate

Pai am un prieten care si-a luat in urma cu ceva timp un sr 50 spain`s no.1 (modelu din 2007)Ar vrea sa puna un filtru sport pentru a imbunatati sunetul si performantele. El vrea unul nou. Intrebarea mea este cam ce filtru i s-ar potrivi pe un astfel de scuter si de unde il poate cumpara.

Astept indicatii! :burnout: Asfalt uscat!

Editat de sergiu_91
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bun ar fii un fltru de aer malosii,TNT sau polini...care sunt firme consacrate...orcum dupa ce il monteaza tre sa regleze carburatorul din nou pt a avea performante maxime... :cheers:

Pai am un prieten care si-a luat in urma cu ceva timp un sr 50 spain`s no.1 (modelu din 2007)Ar vrea sa puna un filtru sport pentru a imbunatati sunetul si performantele. El vrea unul nou. Intrebarea mea este cam ce filtru i s-ar potrivi pe un astfel de scuter si de unde il poate cumpara.

Astept indicatii! :burnout: Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...orice filtru :cheers: eu am imitatie de polini :burnout: te asigur ca sunetul e tot ala, performantele aceleasi, doar ca ala e din otel inoxidabil, asta din metal normal (diferenta de 1 milion). Modelul meu nu are burete, e doar o panza fina care filtreaza aerul bine, dar daca iti iei de-asta iti tre jiglere marite. Recomand unul cu burete in el. Gaseste in cartea tehnica dimensiunea carburatorului si apoi intreaba de filtru pentru acel carburator.

 

P.S: legat de filtru, al meu trage MULT prea mult aer. Unde gasesc si cat costa jiglere marite? Ce dimensiuni trebuie si cate sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...