Sari la conținut

Ce Ktm Sa-mi Iau ?


moz
 Share

Postări Recomandate

oricum adevaratul motiv pt care am ales 300 e ca nu trebuie sa schimb uleiul de n ori si toti mi au zis ca e cel mai tare si mai ushor (250 de 2 timpi nu are cuplu)

---1.ulei, daca faci hardenduro la cutia de viteza trebuie schimbat in fiecare luna...depinde unde si cat te duci.

2.250exc nu are cuplu? ai incercat? cred ca nu. oricum daca ai 9x kile probabil ca 300 e cel mai bun dar yo cred ca un 4t e cel mai bun pt tine.

3.nu CP (caiputere) conteaza la hardenduro sau enduro..daca faci rallyraid atunci cumpara cel mai tare...la enduro nu e asa ca la masini ca cine are cel mai mult CP are cel mai mare (cuvant urat) (scuzati pt cuvantu mare)

4.orice cumperi stapanesti sanatos!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

concluzii despre exc 300 dupa ture in teren:cand se deschide power valve--motorul in creste puterea de 3 ori..daca nu ai incheieturi..pa-pa..iar de obosit te oboseste de parca te-ai da pe 2 motoare in acelasi timp..mi-a trecut si o sa raman ca batranii cu 525-u meu...

 

PS daca inveti bine bine..vii la cursa si platesti 10 halbe de bericioaica fiindca asa face orice nou-venit in gasca care se respecta..astept insetat rezultate pozitive intre tine si coclauri... :D :lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi vreti sa ma descurajati :cheers:)

Petak "3.nu CP (caiputere) conteaza la hardenduro sau enduro..daca faci rallyraid atunci cumpara cel mai tare...la enduro nu e asa ca la masini ca cine are cel mai mult CP are cel mai mare (cuvant urat) (scuzati pt cuvantu mare)"

 

crede ma ca stiu ce inseamna raportu greutate/putere si din cate am eu impresia, din putinul pe care l stiu eu despre sportu asta e ca "cu cat e mai ushoara si mai puternica mobra cu atat ti e si tie mai ushor, si acuma zi-mi tu mie ce fel de om eram daca nu mi luam ce am considerat eu ca-i bun?

 

Asa am citit si asha mi a mai spus lumea, ca 2502t nu are cuplu, acuma nu stiu eu pe ce munti mergeau ei sau pe ce campii te plimbi tu, da adevaru e ca nu sunt in masura sa ma contrazic cu tine ca nu stiu

 

eu stiam ca se schimba uleiul in cutie la 40 h de functionare sau cel putin odata pe an.nu lunar

 

Atillas daca vin la cursa si ma lasi sa te bat dau 20 de halbe :lol:

 

oricum, acum consider ca "discutam discutii" sa vb ionut73 cu aia de la MotoAdventure sa mi aduca odata motoru si vedem, nu pot sa inteleg cum pot sa nu aiba pe stoc un motor din fiecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa cumperi ceva usor si puternic cumpara un Honda CR500 de 2t...e foarte usor si are CP.

si ai dreptate...yo plimb la campii aici la gheorgheni si concurez la cat.A la enduro...dar asta nu e laudat...orcumi fiecare merge cu ce vrea, yo am vrut sa te ajut numai cu sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa cumperi ceva usor si puternic cumpara un Honda CR500 de 2t...e foarte usor si are CP.

si ai dreptate...yo plimb la campii aici la gheorgheni si concurez la cat.A la enduro...dar asta nu e laudat...orcumi fiecare merge cu ce vrea, yo am vrut sa te ajut numai cu sfaturi.

 

glumesc si eu omule, stiam ca mergi al curse, merci pt sfaturi la inceput o sa o iau ushor pe campii, si treptat..treptat o sa ma bag si prin paduri si tot asha ... nu o sa trag eu de acceleratie la inceput ca nu s batut in cap, ca pana la urma l am luat pt plimbari nu sa ma duc la curse

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi vreti sa ma descurajati :P)

Petak "3.nu CP (caiputere) conteaza la hardenduro sau enduro..daca faci rallyraid atunci cumpara cel mai tare...la enduro nu e asa ca la masini ca cine are cel mai mult CP are cel mai mare (cuvant urat) (scuzati pt cuvantu mare)"

 

crede ma ca stiu ce inseamna raportu greutate/putere si din cate am eu impresia, din putinul pe care l stiu eu despre sportu asta e ca "cu cat e mai ushoara si mai puternica mobra cu atat ti e si tie mai ushor, si acuma zi-mi tu mie ce fel de om eram daca nu mi luam ce am considerat eu ca-i bun?

 

Asa am citit si asha mi a mai spus lumea, ca 2502t nu are cuplu, acuma nu stiu eu pe ce munti mergeau ei sau pe ce campii te plimbi tu, da adevaru e ca nu sunt in masura sa ma contrazic cu tine ca nu stiu

 

eu stiam ca se schimba uleiul in cutie la 40 h de functionare sau cel putin odata pe an.nu lunar

 

Atillas daca vin la cursa si ma lasi sa te bat dau 20 de halbe :(

 

oricum, acum consider ca "discutam discutii" sa vb ionut73 cu aia de la MotoAdventure sa mi aduca odata motoru si vedem, nu pot sa inteleg cum pot sa nu aiba pe stoc un motor din fiecare

apai dupa 20 de halbe draq mai face premierea..(adica imi opresc toate premiile eu)...in fine..te astept pe speciala de la valcea sa incingi capra :cheers: :lol: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apai dupa 20 de halbe draq mai face premierea..(adica imi opresc toate premiile eu)...in fine..te astept pe speciala de la valcea sa incingi capra :cheers: :lol: :D :D

 

aaa, deci tu esti organizator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

glumesc si eu omule, stiam ca mergi al curse, merci pt sfaturi la inceput o sa o iau ushor pe campii, si treptat..treptat o sa ma bag si prin paduri si tot asha ... nu o sa trag eu de acceleratie la inceput ca nu s batut in cap, ca pana la urma l am luat pt plimbari nu sa ma duc la curse

 

bine si noi adica baietii din Gheorgheni ne asteptam sa ne distram inpreuna (0747.337.661-Petak)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum, acum consider ca "discutam discutii" sa vb ionut73 cu aia de la MotoAdventure sa mi aduca odata motoru si vedem, nu pot sa inteleg cum pot sa nu aiba pe stoc un motor din fiecare

 

Man, eu sunt doar prieten cu cei de acolo :cheers: ... n-am nici o legatura dpdv business. Sa stii ca oamenii o sa ti-l aduca cat de repede se poate. Dar, daca nu e pe stoc la Satu Mare la importator, o sa mai dureze putin pana vine din Austria.

Nu le pot tine pe toate pe stoc pentru ca nu renteaza. Oricum, ambii dealeri din Bucuresti au motociclete noi pe stoc, dar oamenii baga bani doar in motoarele care se vand cel mai repede. Sa stii ca nu sunt prea multi bucuresteni care se dau cu 2t (eu stiu doar unul).

 

Ai rabdare si fa conditie fizica pana atunci. O sa-ti trebuiasca :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai rabdare si fa conditie fizica pana atunci. O sa-ti trebuiasca :D

 

lasa ma ca deshi am zis ca nu o sa fac asta am redus de la aprox 2 pachete de tzigari/zi la 10/zi !!! :cheers: :lol:

Editat de moz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa, deci tu esti organizator?

enduro maniaco-depresiv este conceptul meu de intrunire care vad ca incepe sa gaseasca tot mai multi adepti..am plecat cu 10 motoare si acum sunt aproape de 100...in 2008 in afara de cursa de la valcea o sa mai organizez 1 la arges in colaborare cu motomania si una la ranca in colaborare cu gasca din tg.jiu

 

MEA CULPA....SUNT SUPER OFF TOPIC....IERTARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o sa stiu ca sa nu ma fac de rusine 99,9% vin si eu, asta in caz ca ma primiti

urmatoarele criterii trebuie sa le intrunesti daca vrei sa te primim:sa iti placa rock-ul romanesc (phoenix,cargo,celelalte cuvinte etc),sa ai motor de enduro,sa mananci tocanita la tuci,sa bei vin cu cana sau bere cu halba,sa iti placa sa te distrezi si viata in general,sa incerci orice rapa si orice namol chiar daca o sa cazi de 50 de ori(nu uita toti am fost ca tine)sa iti placa sa faci parte dintr-o mare familie care acum numara aproximativ 90 de oameni.

 

si nu e nici o problema daca te faci de ras prin namoale..cele mai mari si mai substantiale premii ptr asta se dau..te asteptam cu drag...stii care este motto ktm??....daca il sti esti primit in gasca :baldy: :baldy:

 

oricum trebuie sa platesti la bericioaice pana te plictisesti..si vezi ca la mine se sta la coada cu berea.. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ready to race!

 

sunt convins ca ktm u e ready 2 race, eu nu sant , niste gutza nu bagati ? glumesc!

stiu ca si voi ati fost ca mine, ba chiar mai jalnici :finger: voi sa nu uitati astea cand o sa trag trante spectaculoase, nu mie frica sa cad si sunt convins ca o sa cad f mult,

 

Phoenix, cargo etc. nu ma deranzeaza si nu am fite gen mancare si altele, vinu sa fie rosu doar :baldy:

 

noroc ca nu e acuma concurs ca la cat am dat pe motor si echipament(tot ce am pus deoparte in ultimii 4 ani), mai am 200 E si 100 RON in casa :baldy:

cartofi fierti mananc 1 luna:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ai luat, trebuie sa mai bagi mana in buzunar pentru handguards. Apoi, pe masura ce te mai redresezi cu banii, trebuie sa-i iei si un scut.

Si trebuie sa iei neaparat un filtru de aer de schimb. Vezi ca la 2t trebuie sa ai tot timpul filtru curat. Nu te zgarci cu treaba asta. Sa ai tot timpul intr-o punga un filtru dat cu spray si daca ai o tura de 2 zile in care prima e lunga prin praf sau noroi mult, sa-l schimbi neaparat pentru a doua zi.

Eu am 4 t si tot curatz filtrul dupa fiecare weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat si handguards si scut pt motor si protectie ambreaj si neoprene, filtru il iau cand ma duc sa, platesc integral:)

merci pt sfat , de filtru nu stiam, sai iau si un filtru de aa , ma descurc eu cu banii ca s baiat istet

 

PS: vand scooter 49 cm, porsche 944 turbo :finger:))

 

nu m am zgarcit nici la echipament , bocanci oxtart pro 2, casca airoh, airoh stelt war, protctie corp ufo scorpio, ochelari scott, manusi tricou pantaloni fox, pantaloni protectie vant revit, bluza vant rev , cagula rev , si genuchiere dainese(astea am impresia ca nu s prea bune da cum incepe "sezonu" asterisk scie pe mine , pana atunci folosesc asterisk urile unui prieten)

 

 

Am vb la motoadv si au primit confirmare pt trimitere a motorului, vine pe UPS, saptamana asta-l am!!!!!

Editat de moz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat si handguards si scut pt motor si protectie ambreaj si neoprene, filtru il iau cand ma duc sa, platesc integral:)

merci pt sfat , de filtru nu stiam, sai iau si un filtru de aa , ma descurc eu cu banii ca s baiat istet

 

PS: vand scooter 49 cm, porsche 944 turbo :baldy:))

 

nu m am zgarcit nici la echipament , bocanci oxtart pro 2, casca airoh, airoh stelt war, protctie corp ufo scorpio, ochelari scott, manusi tricou pantaloni fox, pantaloni protectie vant revit, bluza vant rev , cagula rev , si genuchiere dainese(astea am impresia ca nu s prea bune da cum incepe "sezonu" asterisk scie pe mine , pana atunci folosesc asterisk urile unui prieten)

Am vb la motoadv si au primit confirmare pt trimitere a motorului, vine pe UPS, saptamana asta-l am!!!!!

fratioare..pot sa iti spun asa acum...nu e nici o rusine sa cazi..nici o rusine..asa inveti..iar cu echipamentul tau oricum nu prea conteaza... :finger: ...si nu uita iti mai trebuie ca sa fii complet blindat protectii la discul frana spate,cilindrul receptor ambreiaj si radiatoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa cum zice nenea atillas, ca nu zice de rau.protectia de disc frana spate nu cred ca sare de 200 lei, nici protectia de radiatoare.ma refer aici la piesele originale, din catalogul producatorului.util este si neoprenul la prinderea pe bascula a telescopului spate, e un rahat de bani si protejaza.prima pe lista oricum e protectia de ambreiaj.

cand am luat 525 ul, am montat toate protectiile inainte sa o ridic din magazin.e pacat de banii dati.

pentru modelul de moto pe care l ai, m as mai uita si dupa o protectie de toba intermediara.

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi cred ca le iau din satu mare, ca oricum ma duc sa-i faca reglajele acolo. Prima tura o trag in maramures :baldy: mai trebuie doar protectiile frane

 

--- Mesaj completat în 28 Nov 2007 02:08 -------------
:baldy: A, mi a venit o idee, cum credeti ca ar merge un Paint Ball combinat cu enduro prin munti?

:finger: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi cred ca le iau din satu mare, ca oricum ma duc sa-i faca reglajele acolo. Prima tura o trag in maramures :baldy: mai trebuie doar protectiile frane

 

<small>--- Mesaj completat în 28 Nov 2007 02:08 -------------</small><br/>:baldy: A, mi a venit o idee, cum credeti ca ar merge un Paint Ball combinat cu enduro prin munti?

:finger: :(

 

pot eu sa iti spun..noi o facem de vreo 2 ani..destul de problematic cu arma,trebuie sa ai grija sa nu cazi ca o faci praf sau sare rezervorul si curg bilele..etc..ideea e sa mergi pana la terenul de fight cu motorul si apoi sa incingi lupta..noi avem 10 arme la club din 2006 si mai organizam si cate o tragere la un teambuilding.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai faceti angajari ? :(

 

se intra greeeu in free bike team..trebuie butoaie de bere date mita ca noi functionam pe vechiul regim PCR

pile,relatii,cunostinte..adica dai o bere si ai pile care iti dau relatii si te transformi in cunostinta de-a noastra.. :baldy: :finger: :baldy: in principiu c-am asta e schema...si DA angajari sa mai fac ..tre sa vii cu capra din dotare la locul de munca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...