Sari la conținut

Goodyear Off Road Campulung Muscel


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu au fost furate din parcul tehnic, deci nu vreau sa se inteleaga ca a fost din vina organizatorilor.

 

ok mii de scuze atunci fata de organizatori..cu toate ca nu am jignit sau acuzat pe nimeni..la noi la cursa avem un regulament f strict in ceea ce priveste situatia de mai sus...odata ajuns in tabara motorul merge in parcul rece unde se misca doar la cursa sau ptr reglaje...parcul rece este ingradit,luminat non stop si pazit permanent...cine nu doreste poate sa o tina la pensiuni sau la hotel dar pana acum nu a fost cazul...

stiti cu totii proverbul cu paza buna...

 

oricum imi pare foarte rau de cele intamplate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au fost furate din parcul tehnic, deci nu vreau sa se inteleaga ca a fost din vina organizatorilor.

Ok si atunci de unde au fost furate?

Daca se pune problema asa ma mai gandesc daca mai vin la anu sau nu... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In parcul rece din fata primariei nu ne-a intrebat nimeni de sanatate cand in miez de noapte ne-am luat motocicletele. Pentru ca nu era nimeni pe-acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In parcul rece din fata primariei nu ne-a intrebat nimeni de sanatate cand in miez de noapte ne-am luat motocicletele. Pentru ca nu era nimeni pe-acolo :D

 

 

:) :lol: :lol: ausch...naspa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In parcul rece din fata primariei nu ne-a intrebat nimeni de sanatate cand in miez de noapte ne-am luat motocicletele. Pentru ca nu era nimeni pe-acolo :)

De acord, parcul nu era ingradit si se plimbau puradeii ca la ei acasa.

Un concurent din Ct. si-a rupt mana in traseu, iar motorul a ramas la o stana de unde a fost furat(vandut?), nu stiu exact datele problemei...

Ktm-ul coechipierului meu a fost furat undeva intre Campulug si Targoviste, ciordit dupa platforma, timp in care soferul oprise la un popas sa bea o cafea. Mentionez ca pe platforma(TIR) mai erau si trei masini de offroad iar motoreta era legata foarte bine si amplasata intre doua masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la partea cu traseele e clar ca mai au de invatzat baietii de la off road. Insa sunt la inceput - trebuie sa fim intelegatori si sa le dam feedback cat mai exact.

 

La partea cu securitatea in parcul inchis nu au nici o scuza. Nu au ce sa caute puradeii printre motociclete.

Cu motocicleta de pe drum nu aveau ce sa faca. Daca cel care si-a rupt mana a lasat-o la stana si a incercat sa se descurce singur, porganizatorii nu au nici o vina. Daca insa a asteptat pana a venit un om de la organizatori, atunci era treaba organizatorilor sa se asigure de securitatea motoretei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord, parcul nu era ingradit si se plimbau puradeii ca la ei acasa.

Un concurent din Ct. si-a rupt mana in traseu, iar motorul a ramas la o stana de unde a fost furat(vandut?), nu stiu exact datele problemei...

Ktm-ul coechipierului meu a fost furat undeva intre Campulug si Targoviste, ciordit dupa platforma, timp in care soferul oprise la un popas sa bea o cafea. Mentionez ca pe platforma(TIR) mai erau si trei masini de offroad iar motoreta era legata foarte bine si amplasata intre doua masini.

 

motorul saltat de pe platforma cum spui tu a fost sigur sigur comanda data la hoti..v-au urmarit si cand v-ati oprit au facut treaba..nu se fura un motor de o singura persoana care e in trecere printr-o parcare..

 

--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 19:53 -------------

la partea cu traseele e clar ca mai au de invatzat baietii de la off road. Insa sunt la inceput - trebuie sa fim intelegatori si sa le dam feedback cat mai exact.

 

La partea cu securitatea in parcul inchis nu au nici o scuza. Nu au ce sa caute puradeii printre motociclete.

Cu motocicleta de pe drum nu aveau ce sa faca. Daca cel care si-a rupt mana a lasat-o la stana si a incercat sa se descurce singur, porganizatorii nu au nici o vina. Daca insa a asteptat pana a venit un om de la organizatori, atunci era treaba organizatorilor sa se asigure de securitatea motoretei.

la noi la cursa la 10 min dupa startul ultimului concurent pleaca "gunoierii"..astia sunt piloti f experimentati de ATV-uri cu trolii,trusa medicala,statii permanent in leg cu tabara sau celulare daca e semnal,apa,trusa de pene,benzina de rezerva...in plus de asta avem dacii papuc 4x4 sau masinile noastre cu platforma ptr recuperare...la cursa din toamna toate ''gunoierele'' au facut pana si au venit in dube acas.. :)

 

au gasit pe cineva pe traseu cu motorul belit..sau pilot accidentat il scot la acces cu masina ii transporta capra la drum si gata treaba...din fericire am avut in 4 editii doar zeci de pene sau accidente usoare..pilotii nostri recuperatori care merg cu caprele au mereu la ei truse ptr facut pene..iar in ceea ce priveste parcul rece noi cautam mereu spatii inchise si pazite permanent unde nu au ce sa caute cei fara tricou specific sau ecusoane date de noi..am apelat mereu politia comunitara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la partea cu traseele e clar ca mai au de invatzat baietii de la off road. Insa sunt la inceput - trebuie sa fim intelegatori si sa le dam feedback cat mai exact.

 

La partea cu securitatea in parcul inchis nu au nici o scuza. Nu au ce sa caute puradeii printre motociclete.

Cu motocicleta de pe drum nu aveau ce sa faca. Daca cel care si-a rupt mana a lasat-o la stana si a incercat sa se descurce singur, porganizatorii nu au nici o vina. Daca insa a asteptat pana a venit un om de la organizatori, atunci era treaba organizatorilor sa se asigure de securitatea motoretei.

Motorul a fost lasat la stana la indicatia organizatorilor

Restul echipei din Constanta au continuat traseul tot la indicatia organizatorilor "ca aveau timpi buni"

Dupa care tot organizatorii s-au dus dupa el - si nu l-au mai "gasit".

Ce sa mai zic - mi-e greu sa acuz - dar si fara motocicleta mi-e tare greu. Nu sper decat sa ajunga pe mana unui motociclist cu inima buna si sa ne caute. Frete-meu ofera 1000 Euro recompensa...

 

--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 23:02 -------------

Nu au fost furate din parcul tehnic, deci nu vreau sa se inteleaga ca a fost din vina organizatorilor.

 

E drept una a fost furata din traseu - lasata la indicatia organizatorilor la o stana...ceea ce-i face responsabili zic eu.

A doua a fost furata de pe o platforma aflata intr-o parcare la un motel. Aici organizatorii n-au nici o responsabilitate.

Ei raspund de motocicleta parcata la indicatia lor - oriunde - in parcul rece sau pe traseu.

post-2175-1196715141_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt multe de zis. in mare, a fost bine, cu ceva exceptii.

 

legat de ce s-a furat, e grav... mai ales tinand cont ca au mai fost cazuri tot in zona respectiva cand s-au furat atv-uri si motociclete. organizatorii trebuiau sa ne avertizeze sau eu stiu...

 

eu sper ca "ciobanii" vor suna si vor returna motocicleta. sper...

 

organizarea a fost buna in mare, tinand cont de lipsa de experienta a organiaztorilor. lipsa de experienta pt moto si atv.

 

traseul a fost interesant, vb de cel de la Extrem. Mai ales cel din ziua a 2-a. partea proasta, buclele din traseu tinand cont ca trebuia sa te orientezi dupa gps. cum sa faci bucle... sa treci de 2 ori prin acelasi loc si a 3a oara sa schimbi o poteca... nu cred ca se face asa ceva.

 

sper ca la anu' sa fie mai bine.

 

Oricum, multumesc organizatorilor ca ne-au inclus si pe noi in etapa lor.

 

tk!

 

p.s.

unde gasim pozele/filme din sutele care s-au tras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ei au zis sa o bagi la stana, e vina lor.

Ce nasol!

Alex e OK?

 

Motocicleta o sa apara. Husabergu e inconfundabil si o sa-l vada cineva la un moment dat.

Sunt zvonuri ca s-ar fi vandut la o statie peco

Bogdan (bobina) si-a rupt mana. Alex e ok.

Astept un punct de vedere al organizatorilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt zvonuri ca s-ar fi vandut la o statie peco

Bogdan (bobina) si-a rupt mana. Alex e ok.

Astept un punct de vedere al organizatorilor...

 

 

cum p-la mea exista oameni care sa cumpere o motocicleta intr-o statie peco fara acte fara nimic..sunt convins ca aia care au luat-o stiau ca e furata...in valcea a aparut un ktm furat dupa 3 luni ..l-au recuperat din sf.gheorghe si asta doar ca s-a oferit 1000 de eu recompensa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi dam 1000 Euroi recompensa - chiar si mai mult....

Motoarele de enduro sunt - acum am realizat asta - mai volatile decat stradalele

- sunt scumpe si multi n-ar da purcoiul de bani sa se tavaleasca prin coclauri

- expira repede - deh viata grea - in 10.000 km sunt cam in cap - ceea ce le face si mai scumpe

- nu tre' neaparat inmatriculare

- fizic sunt usor de ascuns, trantit in porbagaj,...etc

ASA CA...ATENTIE LA HOTI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrem poze de la Campulung Muscel......!!!

 

Ideea e ca traseul pe care l-ati avut acolo e jucarie credeti-ma, dar nu am apucat sa l vad pe cel din prima zi ci numai trialul....frumusel ce sa zic....dar baietii parca au venit sa se plimbe asa mergeau.....parerea mea.....toti.....la plimbare.....

 

Asta e ...sunt trasee superbe, in vara o sa organizeze sper ceva mai ca la carte....sau poate veniti si voi cei carea ati fost un week-end doua sa ne dam pana atunci....ce spuneti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrem poze de la Campulung Muscel......!!!

 

Ideea e ca traseul pe care l-ati avut acolo e jucarie credeti-ma, dar nu am apucat sa l vad pe cel din prima zi ci numai trialul....frumusel ce sa zic....dar baietii parca au venit sa se plimbe asa mergeau.....parerea mea.....toti.....la plimbare.....

 

Asta e ...sunt trasee superbe, in vara o sa organizeze sper ceva mai ca la carte....sau poate veniti si voi cei carea ati fost un week-end doua sa ne dam pana atunci....ce spuneti?

 

 

Tu care spui asta de ce nu te-am avut la start? ce usor e sa vorbesti de pe margine. ai incercat sa vezi cum prindea roata? pun pariu ca ai cazut si tu chiar daca mergeai cu bocancii pe pamant, dar noi pe motor. viteji ca tine cu caruta gasesti peste tot. in privinta traseului pot spune ca ai dreptete dar..... ptr saniute in mare parte.

saaaliuuu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu care spui asta de ce nu te-am avut la start? ce usor e sa vorbesti de pe margine. ai incercat sa vezi cum prindea roata? pun pariu ca ai cazut si tu chiar daca mergeai cu bocancii pe pamant, dar noi pe motor. viteji ca tine cu caruta gasesti peste tot. in privinta traseului pot spune ca ai dreptete dar..... ptr saniute in mare parte.

saaaliuuu

 

daca zici ca te-ai dat poate ai si niste poze ptr astia care am stat ca putorile acas la teveu...sa vedem si noi ce ati facut pe acolo...POZEEEEEEE POZEEEEE POZEEEE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze foarte multe sunt pe site la baietii de la Promotor

http://www.promotor.ro/categorie/1866/hobby/offroad

 

Intrati pe fiecare zi de concurs si sunt poze pe categorii

Mai sunt destule si pe http://www.sportmusceltv.muscel.ro/ a se vedea prima pagina precum si arhiva din josul paginii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pun si eu cateva.conditiile(aderenta) din ultima zi(ca atat am vazut)au fost destul de naspa!o mazga alunecoasa peste pamantul inghetat bocna.ii stiu pe unii dintre baieti,m-am dat si eu in compania lor,si stiu ca se dau,nu merg la competitii sa se uite sau sa se vaite(cum fac altii :crack: )oricum,ultima zi,sau ma rog,proba din ultima zi nu avea legatura cu mobrele.parerea mea.

cla.

post-12608-1196941042_thumb.jpg

post-12608-1196941077_thumb.jpg

post-12608-1196941102_thumb.jpg

post-12608-1196941142_thumb.jpg

post-12608-1196941174_thumb.jpg

post-12608-1196941188_thumb.jpg

post-12608-1196941204_thumb.jpg

post-12608-1196941218_thumb.jpg

post-12608-1196941233_thumb.jpg

post-12608-1196941251_thumb.jpg

post-12608-1196941291_thumb.jpg

post-12608-1196941319_thumb.jpg

post-12608-1196941355_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATV:

1. Claudiu Tavrea, Florin Spita

2. Andrei Gafita, Laurentiu Stoiculescu

3. Matei Rosu, Romulus Curcan

4. Alin Mihai, Cristian Neagu (Campulung)

5. Lucian Gabur, Robert Tutuianu (Campulung)

 

Moto Extrem:

1. Laurentiu Nedelcu, Tiberiu Cojocaru,

2. Eugenio Pilimini, Ovidiu Turcea,

3. Ilie Tache, Lucian Neaga

 

Moto Open:

1. Razvan Radu, Maximilian Balasescu

2. Bogdan Manescu, Nic Ioanitescu

 

Sursa: MuscelTV, organizatorii nu au binevoit sa puna la dispozitie pana in ziua de azi rezultatele oficiale nici macar la ei pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...