Sari la conținut

Sfat!


sohei
 Share

Postări Recomandate

SALUTARE !

 

Calul meu (supertenere) noapte nu lumineaza bine ,am gasit niste halogene H4 (se potrivesc) de 80/100 W

ce trebuie sa fac ca sa le pot pune fara sa stric ceva ,acuma am halogene normale de dacie (asta spune si cartea, nu de dacie, :) la puterea lor ma refer)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista riscul sa-ti strici oglinda sau sa se topeasca elemente ale farului din cauza caldurii mai mari degajate de becul mult mai puternic.(depinde de constructia farului, s-ar putea sa si mearga fara probleme)

Cel mai bine iti montezi o instalatie de xenon , consuma mai putin lumineaza mult mai bine si degaja mai putina caldura decat becul standard.

Daca nu-ti permiti xenon incearca mai bine cu bec/becuri motovision, eu mi-am montat unul deasta si sunt multumit de el, se simte diferenta fata de becul pe care l-am avut inainte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In plus, din cauza curentului consumat mult mai mare, risti sa:

-topeasca fire

-arda releul

-strice bateria

Recomandarea mea e HID (xenon) - eu am dat 300 ron (ebay, Hong-Kong) pe un kit cu 2 becuri H4-3 bi-xenon. A, si dupa ce ca se face ziua in fata ta, nici nu consuma decat 35W fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=300154741234

Asta e ce mi-am pus eu (2 de-astea, adica, pt ca am 2 faruri).

Ca sa comanzi iti trebuie cont PayPal, pentru care iti trebuie un card care sa mearga la ei - din pacate f multe carduri de la noi nu merg pe PP. Eu folosesc VisaElectron de la ING.

Evident, ca intotdeauna inainte de a da banu', belesti ochii si citesti cu atentie ce scrie in pagina respectiva, te uiti la rating-ul vanzatorului, completezi cu atentie datele.

E foarte simplu, trebuie doar sa ai putina rabdare si atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=300154741234

Asta e ce mi-am pus eu (2 de-astea, adica, pt ca am 2 faruri).

Ca sa comanzi iti trebuie cont PayPal, pentru care iti trebuie un card care sa mearga la ei - din pacate f multe carduri de la noi nu merg pe PP. Eu folosesc VisaElectron de la ING.

Evident, ca intotdeauna inainte de a da banu', belesti ochii si citesti cu atentie ce scrie in pagina respectiva, te uiti la rating-ul vanzatorului, completezi cu atentie datele.

E foarte simplu, trebuie doar sa ai putina rabdare si atentie.

 

 

Salut, ai platit vama sau TVA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...