Sari la conținut

Carpat Trophy 2005


Postări Recomandate

trist e faptul ca, datorita numarului foarte mic de concursuri de gen ce au loc in Romania anual, nu sunt si concursuri pt "entry level". din cauza asta cred ca un incepator nu va avea mari satisfactii la un concurs, si nu trebuie uitat ca riscul unei accidentari serioase, sau chiar mai mult, ESTE PREZENT. oricum, raman de parere ca, macar la inceput, plimbarile cu prietenii, fara miza si fara cronometre, sunt cele mai pline de satisfactii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

oricum, raman de parere ca, macar la inceput, plimbarile cu prietenii, fara miza si fara cronometre, sunt cele mai pline de satisfactii.

Iar nu cititi cu atentie a zis omu ca nu se puncteaza timpul ci doar orientarea deci se merge relax.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ducule, adevarul e undeva pe la jumate. timpul are si el importanta, iar eu spuneam de concursuri in general, nu am facut in respectivul mesaj nici o referire la carpat trophy.ia mergi la un raid, sa vezi daca se merge relax, la orientare :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ducule, adevarul e undeva pe la jumate. timpul are si el importanta, iar eu spuneam de concursuri in general, nu am facut in respectivul mesaj nici o referire la carpat trophy.ia mergi la un raid, sa vezi daca se merge relax, la orientare :friends:

Nu ai facut referire la Carpat dar se intelege ca despre asta-i topicul la altele asa este se merge tare eu nu sunt adeptul vitezei ci al indemanarii. Gaz poa` sa dea oricine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decesane,

Daca mergi cu 50 - 60 la ora pe un drum forestier plin de pietre si noroi ... tine de gaz sau de indemanare? Ca sa definim putin mai clar termenii discutiei.

E relativ ce ma intrebi depinde cat de mare e noroiul sau piatra de moto pe care esti calare daca-i al tau sau e de imprumut sau daca ai casco si de mai multe.

Ca sa-ti raspund totusi cred ca este 60% indemanare si restul gaz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze pentru o noua interventie.

 

traseul din acest an, exceptind primele 2 etape care traverseaza de la oradea la alba, continua cu 3 etape de circuit cu baza linga alba. in functie de impresii, starea de oboseala, probleme tehnice, etc. exista deci in permanenta posibilitatea de a alege numai anumite speciale sau chiar de a renunta complet la unele etape, fara a iesi din ambianta concursului, si, conform regulamentului, pastrind reale sanse de a cistiga.

cu alte cuvinte, poate participa si chiar cistiga oricine - de la incepator la avansat - cu conditia de a-si aprecia corect posibilitatile pentru a termina concursul pe roti. nu exista posibilitatea de a cistiga in mod zdrobitor o speciala sau etapa si prin aceasta tot concursul. festina laente- grabeste-te incet - este practic motto-ul trophy-ului in conceptia noastra. de altfel, cine nu are cu el si aparat foto va regreta.

 

mergind insa mai departe, am rugamintea ca cei care se hotaresc sa participe sa se inscrie individual prin formularul on-line de pe www.carpat-events.ro. si nu direct la mine. in acest mod poate urmari toata lumea si care sunt participantii. echipele se vor forma doar la validarea inscrierilor.

 

pentru detalii tot mircea pirlog 0722.560.622

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hristos a inviat !

 

Rog pe toti cei care s-au inscris (sau intentioneaza) la Carpat Trophy sa imi confirme pe mail inscrierea (transcar@carpat-events.ro), pentru a stabili nr. final de road-book-uri ce trebuiesc editate.

 

sarbatori fericite in continuare

 

mircea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

okesz ai pus punctul pe i....

problemele nu-s financiare, ci de fizic, experienta, si tehnice.

 

Oricum, mi se pare un eveniment care nu trebuie ratat, mai ales de catre enduristi. Adica nu de-aia de duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problemele nu-s financiare, ci de fizic, experienta, si tehnice

 

Corect Sorine. Pe langa astea mai exista o mare probelema de ... timp liber. Eu trebuie sa-mi anunt concediul cu cateva luni inainte. I-am scris lui Mircea acum 3 saptamani ca nu am cum sa vin. E prea mult o saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...