Sari la conținut

Am Rupt Cheia


smok3
 Share

Postări Recomandate

Duminica am comiso pot spune asa ....,m`am oprit sa alimentez si cu manutele inghetate am rupt cheia in capac de la rezervor :( ramanand juamte din ea in capac norok meu ca futura are cheie separat de contact si cheie separat de capac rezervor si sha ca altfel nu cred ca mai plecam de la benzinarie :lol: in fine ...spre uimirea mea cu jumatea din capac si cu jumatea care o am pot desface rezervor dar foarte greu pana nimeresc lucrarea acolo intrebare si aici am nevoie de niste sfaturi ....ce pot face sa scot aceea jumatate pt ca nu mai am acces la sha acum la baterie la scule la ce mai am pe acolo ....am desfacut capac ...l`am facut bucatele pot spune dar nu resusesc sa scot butucul...nu resusesc a extrage de loc jumatatea rupa si blocata inauntru....credeti ca un "broscar" ma poate ajuta daca ii duc capacul ...el ar avea idee cum ar putea extrage acea juamtate...credeti ca daca o extrag pana la urma se mai poate face o copie dupa cheia rupta ?

 

:finger: :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta un "broscar" te poate ajuta pt ca are experienta. Te duci cu butucul demontat si te ajuta. Nu prea stiu insa broscari buni, poate stie cineva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa te ajut eu dar pentru asta trebuie sa renunti la motor cateva zile.Busonul va ramane la mine pana construiesc cheia. 4PISTONS.

0768322327. :finger:

Nu e o problema asta cu renutat azi am sa iti dau un telefon sa vedem care cum facem :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau desfa contactu scoate cheia si fa o copie

Deci va multumesc pt sfaturi am rezolvat pana la urma cum spuneam m`am dus la un "broscar" el a reusit sa scoata butucul sa imi extraga jumatatea de cheie si ba chiar sa imi faca alta totul in vreo 15 min si m`a costat 15 lei cheia inca odata multumesc pt sfaturi :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...