Sari la conținut

Vopsea


smok3
 Share

Postări Recomandate

Avand in vedere ca a venit iarna m`am gandit ca ar trebuie reveopsita si motereta imi poate spune cineva in bucuresti unde este un laborator de facut vopsea de preparat ...nici nu stiu exacut cum sa ii spun ,dupa lungi cautari pe net nu am gasit codul vopselei de la motor meu .doresc sa o revopsesc dar de preferinta sa ramana aceias culoare deci exista asa ceva pot fi ajutat in vre`un fel ?

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca gasesti ce-ti doresti tu la intersectia Viitorului cu Stefan cel Mare (i se zice Lizeanu pt ca dupa intersectie incepe str Lizeanu insa magazinasul este pe str Viitorului. daca stii unde-i Mega Image-ul de pe colt, mergi spre drapta intrarii in magazin si dupa niste mici magazinase, gesesti si pe cel cu vopsele auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi si tu codu deculoare a motoretei, care deobicei se afla sub sha sau pe la rezervor...asta daca vrei sa pastrezi vopseaua stock. daca nu... mergi la un service auto si le ceri o paleta de culori de la mai multe firme. si iti alegi culoarea si ei ti-o fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca gasesti ce-ti doresti tu la intersectia Viitorului cu Stefan cel Mare (i se zice Lizeanu pt ca dupa intersectie incepe str Lizeanu insa magazinasul este pe str Viitorului. daca stii unde-i Mega Image-ul de pe colt, mergi spre drapta intrarii in magazin si dupa niste mici magazinase, gesesti si pe cel cu vopsele auto.

era buna p adresa exacta :) ok dar red ca gasesc eu crezi ma pot ajuta cei de acolo daca le duc motor sa imi faca vopseaua ?

 

--- Mesaj completat în 30 Nov 2007 18:36 -------------

vezi si tu codu deculoare a motoretei, care deobicei se afla sub sha sau pe la rezervor...asta daca vrei sa pastrezi vopseaua stock. daca nu... mergi la un service auto si le ceri o paleta de culori de la mai multe firme. si iti alegi culoarea si ei ti-o fac.

am sa ma uit sa vad daca gasesc scris pe undeva pe motor ms nu stiam ca se paote pune codul acolo

 

--- Mesaj completat în 30 Nov 2007 19:01 -------------

vezi si tu codu deculoare a motoretei, care deobicei se afla sub sha sau pe la rezervor...asta daca vrei sa pastrezi vopseaua stock. daca nu... mergi la un service auto si le ceri o paleta de culori de la mai multe firme. si iti alegi culoarea si ei ti-o fac.

 

 

poate te pricepi...pt ce vreau eu cod de culoare si anume vopseaua care o are motoreta

pe partea stanga esta zgariat putin julit pot spune si as dorii sa revopsesc doar acele 2 carene nu tot motor de asta am nevoie de aceias vopsea sau un doc sau un magazin ,laborator de preparat asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine in Petrosani cei de la reprezentanta Dacia au laborator de indentificare a culorii si asa am vosit acu cateva luni numai jumatate din carene si nu se observa deloc diferente, pentru ca eu oricum nu aveam cod de culoare ... si altfel ar fi trebuit sa il vopsesc pe tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit de mai multe ori o firma care se cheama ceva in genul GlasurIt (sper sa nu fi bulit numele). Oricum ei identifica culoarea (vine unu, curata putin intrun loc, compara cu o paleta fina de culori) si o si prepara pe loc. Firma se afla pe Iuliu Maniu spre auotstrada imediat dupa intersectia de la Apaca. Am fost foarte multumit (am avut de preparat si metalizata si nemetalizata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit de mai multe ori o firma care se cheama ceva in genul GlasurIt (sper sa nu fi bulit numele). Oricum ei identifica culoarea (vine unu, curata putin intrun loc, compara cu o paleta fina de culori) si o si prepara pe loc. Firma se afla pe Iuliu Maniu spre auotstrada imediat dupa intersectia de la Apaca. Am fost foarte multumit (am avut de preparat si metalizata si nemetalizata).

bai frate am sa ma duc acolo cu motor am fost azi la tot asa niste "preparatori " si au zis ca daca nu le dau coduuu nu are ce sa imi faca pt ca nu au catalog de mobre si asa mai departe si nu stiu daca asa ma poate ajuta in bucurestiul asta ... dar daca u zici....ca acolo te poat ajuta am sa dau o ufga sa ma interesez ... ms mult >:lol:< :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...