Sari la conținut

Benzina Recomandata Pt Scuter Cu Motor In 2t De 49 Cc


Septimius
 Share

Postări Recomandate

Gogule tie, voua defapt va trebuie ungere mare nu ardere (cifra octanica mare) ca aveti motoarele in 2t, la 4t este alta mancare de peste.

Pai ce ma ramai tu cu pistonu in mana...lasa`l pe cretz ca la primavara plange pe la United Motors de set.

 

Bey costy imi spui ceva ce nu stiam? Eu vorbeam aici de combinatia intre o ungere buna cu o benzina buna(de calitate). Daca am sa fac 15.000km si va merge si atunci cum o face in momentul de fata, eu ma declar cel mai fericit si multumit posesor de SR. Poate sa imi "ceara" segmenti ca nu ma supar...in niciun caz set. Spun eu ca la cum l'am intretinut eu si primul posesor mai are destula viata de aici in colo, da ce sa stiti voi neam de raisari! Hai pwp :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Baieti , ziceti-mi si mie cum imi dau seama ce tip de ulei am in scuter? as vrea sa ii pun Full Sintetic , ca sa nu am probleme ... mai tarziu

are o anumita culoare , consistenta , textura? :rolleyes:

:crack:

Editat de mihaiand
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti , ziceti-mi si mie cum imi dau seama ce tip de ulei am in scuter? as vrea sa ii pun Full Sintetic , ca sa nu am probleme ... mai tarziu

are o anumita culoare , consistenta , textura? :rolleyes:

:crack:

Ala sintetic cel aveam io avea culoarea albastra iar deasta najpa cei cu 70 de mi litrul ii rosu :blbl: Poate are si alte culori sinteticu :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala sintetic cel aveam io avea culoarea albastra iar deasta najpa cei cu 70 de mi litrul ii rosu :rock: Poate are si alte culori sinteticu :rolleyes:

danutule,tu esti bagabont tata :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cu V doctore :crack:

 

deci ala de drujba :rolleyes: la 70 mii cum zice danut e rosu. Ala sintetic pe care il folosesc eu (Bixxol-ul) e verde spre maro. Simti clar la miros care cum e, miroase mult mai rafinat ala sintetic. Dar de ce trebuie sa vezi ce ulei ai in el? Astepti sa se termine si apoi bagi altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

becu ti se aprinde pentru ca atunci cand ii dai blana zvacneste si plutitorul de la ulei. adicatelea scuteru pleaca in fata, uleiul ramane un pic in spate din inertie si scade nivelul. atunci ti se aprinde tie becul,. cand o sa iti stea aprins tot timpul, te duci frumos si iti iei un litru de ulei si il torni in rezervorul de ulei, nu in ala de benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa fie cel mai cacacios ulei, folosit doar 1data nu se intampla nimic. Becul licaie cand dai in gropi sau da, la plecare. Cand incepe sa licaie te duci frumos si cumperi ulei. Cand se aprinde complet, sa tot ma ai un sfert de rezervor (cel putin la mine) te mai tine 500 km :crack: Atunci ar fi bine sa bagi, dar nu se intampla nimic daca mai stai 10-15-100 km cu becul aprins.

 

Nu e bine sa ramai fara, faci muci motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

becu ti se aprinde pentru ca atunci cand ii dai blana zvacneste si plutitorul de la ulei. adicatelea scuteru pleaca in fata, uleiul ramane un pic in spate din inertie si scade nivelul. atunci ti se aprinde tie becul,. cand o sa iti stea aprins tot timpul, te duci frumos si iti iei un litru de ulei si il torni in rezervorul de ulei, nu in ala de benzina.

Lol....Numi spune ca doara nus incepator :crack: Poi atunci cand ii dai blana de se ridica plutitorul ala atunci nu trage la fel de bine ulei cum trage atunci cand ii plin :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la me la benzina zice cu cifra mai mare de 95si sa folosesc uleiuri esso semi si full sintetic...pakat ca ulei esso nu gasesc in nici un oras care i mai aproape de 100 de km de unde stau asa ca iau castrol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C.J. aia se numeste reclama...firma de uleiuri/benzine plateste firma de scutere sa recomande produsele lor...asta nu inseamna ca sunt cele mai bune. La mine cere benzina agip si ulei IP(care sa mor daca gasesc :crack:). Totusi bag de unde apuc benzina (buna sa fie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C.J. aia se numeste reclama...firma de uleiuri/benzine plateste firma de scutere sa recomande produsele lor...asta nu inseamna ca sunt cele mai bune. La mine cere benzina agip si ulei IP(care sa mor daca gasesc :crack:). Totusi bag de unde apuc benzina (buna sa fie)

 

te duci in BUcuresti sau la mama lor,in Italia,si incarci cu benzina de la Agip... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...