Sari la conținut

Alternativa la Dragstar xvs 650A


Mig69
 Share

Postări Recomandate

Salutare, sunt super nou aici si ma bazez pe experienta voastra pentru a ma decide. Vreau sa-mi iau un motor, sper la SMAEB 2005 (primul, dupa scutere), m-am indragostit de Yamaha Dragstar xvs 650A classic, dar in egala masura imi plac si altele, cum ar fi BMW 1200 C Independent sau HD, dar nu am suficienti tzechini. Care ar fi alternativa la aceiasi bani, stiti voi, calitate, aspect, tinuta, fiabilitate, etc.? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai aici poti primi mai multe raspunsuri eu daca as avea banii as lua HARLEY....dar am o intrebare pt tine...preferi sati iiei una noua..nu mai bine iti iei un motor de afara de un an 2 si la mai putini bani?

salut :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de raspuns, am vazut ca esti "guru" printre cei de aici, plecaciuni adanci. Ideea este ca nu am toti banii si o iau in leasing, cat despre HD e vis, maine dimineata am intalnire cu dir. de la magazinul HD sa vad modele si preturi, poate cine stie ma incadrez in banii de Yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca poti iati dragstarul 650 clasic...este un motor ce nu cere multe pretentii...este pe cardan nu vei avaea probleme cu lantul sau pinioanele...in rest eu am modificat aici un dragstar clasic si sa stii ca imi place motorul si este si bun si calitate si merge....intretinera conteaza mult la orce motor...STUDIAZA linkul asta este dragstar din 2002 bineintele modificat /index.php?...124&hl=dragstar

DAR eu tot la HARLEY ramin :banana: :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traiesti in Barcelona?, am stat un an, cu intermitente (2 sapt. in tara si doua in Spania - Sevilla in fiecare luna), si pot sa-ti spun ca in Sevilla nu exista comunitate de motociclisti romani. Cele bune si multam de sfat, ce zici de Honda Shadow 750?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O chestie veche de cind lumea: motorul pe care-l ai in garaj e cel mai bun!

Daca esti la inceput si vrei ceva accesibil mergi pe XVS650. Oricum la banii aia nu iei HD nou. Daca vrei HD nou si te orientezi cu banii iti recomand Sportsterul 1200/model2005.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traiesti in Barcelona?, am stat un an, cu intermitente (2 sapt. in tara si doua in Spania - Sevilla in fiecare luna), si pot sa-ti spun ca in Sevilla nu exista comunitate de motociclisti romani. Cele bune si multam de sfat, ce zici de Honda Shadow 750?

nici aici nu am gasit bikeri romini in barcelona doar pe unul care este tot din tm ...APASU.. dar am o gramada de prieteni spanioli de prin cluburile de pe aici

este chiar super vinerea asta este o intilnire linga barcelona ...AMERICAN DAYS...dureaza 3 zile si voi fii prezent....aa si cum zicea si RENEGADE uitate la SPORSTERUL de 1200 ...poate poate

te salut :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saru'mana Rng. Aveti vreun link unde pot sa-l vad?

http://www.harley-davidson.com/PR/MOT/2005...Section=gallery

asta e custom

http://www.harley-davidson.com/PR/MOT/2005...Section=gallery

asta roadster

sunt frumoase amindoua

sunt in spaĂąola linkurile ca sigur te descurci :grinbandit: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

To Roby

Supermodificari la Dragstar-ul din link, cu asta te ocupi sau este hobby doar?

 

Am vazut link-urile, sunt belea, daca asta este Sporsterul 1200/2005 si ma incadrez in banii de Yamaha, e al meu.

Editat de Mig69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

To Roby

Supermodificari la Dragstar-ul din link, cu asta te ocupi sau este hobby doar?

cind se poate ma ocup si de asa ceva...pt mine este un tip de viata chopperul nu este hobby este mult mai mult decit un hobby :grinbandit: daca ai yahoo messenger putem vorbi acum am idiul robychopper

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca laternative la HD sau XVS 650 îţi recomand Kawasaki Vulcan 750 sau Honda Shadow 750---ambele motociclete pe cardan, fiabile, costuri întreţinere şi accesorizare diminuate faţă de HD, şi ce e mai important, amble sunt în producţie de ani buni, ceea ce arată+ că sunt apreciate!

Dacă vrei un cruiser mai mare îţi recomand motorul lui Renegade..Suzi Volusia de 1400!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Migule..ai grijă să nu cazi..

completează-ţi datele la profil şi poate te vor ajuta cei din oraşul tău...for example, dacă eşti din Buc te pot ajuta să vezi live 2 Kawa Vulkan de 750 precum şi alte motoare..

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupule...Te maninca Renegade! Cum sa zici ca Suzi a lui e Volusia?!?E INTRUDER toata ziua! Mig-ule...Vezi ca mai exista si Honda ACE de 1100cc,tot pe cardan si mai e una ,acuma' imi scapa numele,tot de 1100, in stil 100% Harley,cu sunet de Harley,pentru care dealtfel au si fost dati in judecata de HD.Asta daca vrei neaparat cilindree mare-de 800 cc mai exista si Suzuki Intruder,foarte frumoasa,motor cromat de-ti ia ochii,cardan,etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea Honda Shadow si Kawasaki Vulcan Classic sau Suzuki Intruder Volusia(by the way al lui Renegade nu e Volusia) sunt cu mult mai fiabile decit Dragstarul de orice fel.Ordinea preferintelor mele este cea de mai sus.Gasesti si capacitatea potrivita si aia e! Succes! :grinbandit:

 

P.S. Cauta pe www.motorbikes.be modelele de mai sus si vezi ca ai optiunea compare bikes. Alt site cu info..... www.beginerbikes.com

Editat de Alex400
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex..Uita-te mai bine...exista si Intruder simplu si 800 Volusia ,am impresia ca acum se mai face doar Volusia.Personal prefer ala "simplu" arata mai a chopper, are roata pe fata mai mare k diametru si mai subtire.Motorul parca e acelasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Europa se fabrica doar Volusia. Intruderele se fabrica sub numele de Boulevard deocamdata doar in USA.

Nu cred ca te incadrezi cu banii de Yamaha pentru HD dar eu zic ca merita un efort. Iar daca tot esti pe acolo vezi si Honda VTX1300 sau 1800. Nu cumpara la impuls ci gindeste-te ca la o investitie in placerea ta. Si daca crezi ca meriti atunci cintareste oferta si decide cu grija. Si mie mi-a luat cam 6 luni pina cind am luat ce am vrut. Chiar daca sunt fan HD nu inseamna ca nu pot sa merg si cu altceva care se potriveste din toate punctele de vedere, inclusiv financiar. Iar daca vrei leasing si tot dai banii in rate macar sa stii ca o faci pentru ceva ce vrei cu adevarat nu pentru un impuls de moment.

Succes!

 

ps-asta e al meu inainte de vopsire :grinbandit:

post-24-1111643272_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, multumesc din suflet, pentru info, dar sincer sa fiu sunt mai ametit decat la inceput. Voi merge la dealeri sa fac cunostiinta cu motoarele prezentate, sa consult detalii tehnice, preturi, etc., cu toate ca SMAEB ramane prima optiune, nu de alta dar exista varietate si de ce nu poate ciupesc un discount. In orice caz motoarele de 1300 sau 1800 sunt un pic maricele pentru unul ca mine...beginer, asa ca ma voi orienta pana la 800. Daca nu indraznesc prea mult si iesiti in week-end (Bucuresti) poate va fac o vizita si vad la "cald" motoarele sau macar discutii constructive.Pana atunci s'auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uit! Ia in considerare si dimensiunile tale fizice cind alegi motorul. La 1,95m si 110kg e cam dificil pe un Dragstar de 650 sau chiar Vulcan de 750. Sau la 1,70 si 65kg pe un Intruder de 1400 sau VTX1800. Sper sa nu fi ofensat pe nimeni :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...