Sari la conținut

Scoala Soferi...


Profy_X
 Share

Postări Recomandate

La Auto Start in manastur ( langa siera ) am facut eu scoala vara trecuta o sa iti place instructoru destul de exigent. Si dupa ce termini scoala moto o sa sti destule sa te duci direct in trafic fara emotii. Cam 150-160 de lei am platit eu scoala + analize medicale ( 60 lei ) test psihologic ( 20 lei ) si taxele la politie ( taxa de examinare cam 5 lei , taxa permis aprox 50 ) de la scoala te trimit ei unde sa faci analizele si testul psihologic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiti examenele in poligon de cand se reiau exista o data anume sau in funcie de vreme ?

Din cate stiu eu nu exista o data prestabilita. Se reiau cand permite vremea, oricum nu mai devreme de martie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cineva cu care am facut si eu scoala in vara trecuta...si pretul atunci a fost cam 130 de ron.

Nu stiu cat va costa anul esta.

Avantajul este ca motorul pe care am facut scoala era de 125 cmc si era proaspat adus in tara.

Trebuie sa te orientezi si la treaba asta ca daca faci scoala pe vre-o geoarsa de motocicleta nu intelegi nimic din ea....si cand vine vremea sa iesi pe strada cu motocicleta ta o sa-i blestemi pe aia la care ai facut scoala.

Daca te intereseaza contact da-mi un pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se aude de o posibila modificare a examenelor pt conducere stie cineva mai multe detalii ??la inceput sa zis ca modificarile vor fi de la 1 ianuarie 2008? Acum nu se mai aude nimic? Stie cineva ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand instructorul de la Autostart. E tanar de treaba si te invata tot ce ai nevoie sa dobandesti permis. In poligon oricum nimeni nu poate face mai mult. Are un motor de 125 fainut. Spre deosebire de alte scoli faci singur pe motor sesiunea intreaga nu ca altii. La "vecinii" de poligon am vazut si cate 6 oameni care asteptau cele 5 minute petrecute pe motor printre jaloane. Iti pot lasa si numar de tel.

Editat de kwakazaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am auzit ca acolo la autostart e k dar pe mine ma intereseaza ceva cat de ieftin pt ca nu prea dispun de fonduri :wink:

 

 

 

 

mai ieftin de 3 milioane sigur nu gasesti pentru ca numai dosaru cu actele ... analize, taxe ....sunt cam 1mil jumate. daca afli ceva interesant sa ma anunti si pe mine ca vreau si eu sa ma apuc peste vreo luna.salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand austostart... p instructor il cheama razvan... super de treaba... shcoala o fost 180 ron, psiho 30, analizele 60 parca... mai ii motoru la examen, 20, shi, daca e sa le zicem p toate, taxa sala d examen 10, taxa de permis vreo 45, cazier vreo 5, plus contravaloare examen categ. A 4 ron... cam astea's... motoru ii excelent, gilera coguar d 125... la auto tudor ii rebelu ala d 250, da daca eshti un pic mai inalt, dai cu genunchii shi stai al dracu de incomod... de minsku de la alfa nu mai are rost sa vorbesc... mai au totushi un daelim care se comporta bine, se invatza ushor... shi la formula d mai este un first bike, da-i jalnic... oricum razvan o zis ca vrea sa aduca ceva suzuki de 400... cum crede fiecare, da ala zic ca-i cel mai bun instructor din cluj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm...vb cam prostii, alfa nu are minsk, are o honda rebel de 125, in schimb auto tudor are minsk si ceva chinezeasca sau coreana, cred ca daelim ii marca mai exact.

in ziua de azi nu mai vezi scoala cu vechituri, pt ca ii concurenta destul de mare, fi fiecare incearca sa fie cat mai bun. Alfa ii pe punctu de a aduce un BMW de 650, si hop repede si Autostart aduce Suzuki de 400. Oricum pe motoarele astea o sa fie mult mai scumpa scoala si na...nu o sa te urci in prima zi pe el.

 

 

Razvan zicea de prin august ca vrea suzuki pt studenti/studente... apropo, a mai observat cineva ca are exagerat de multe studente? :blink: . tot pe vremea aia a zis ca se gandea si la o alta chestie care ar fi o noutate in cluj. daca ar face acea achizitie, ar avea clientela cu varsta intre 16-18 ani in prostie. Poate nu ai mare parere despre el dar e foarte ok tipul. are sub 30 de ani si detine propia scoala de soferi cu mai multe vehicule si se gandeste sa se extinda.

 

Pot doar sa il recomand tuturor ce vor sa invete sa se dea cu mobra.

 

 

@ profy x: un sfat daca imi dai voie, motociclimul din cate am observat(is si eu incepator dar de chestia asta iti dai seama repede) necesita bani. multi bani. de fapt este o groapa fara fund. gandestete ca pentru a te da cu motocicleta visurilor ale vei avea nevoi de echipament de protectie, RCA, impozit platit, etc. Daca ai cascat un pic ochii pe forumuri sau chiar pe strada ai sa vezi ca fara tzoale bune esti ca o caprioara in curtea D-lui tiriac la urmatoarea vizita a lui Wolfgang Porsche. Si "tzoalele bune" nu se refera la slapi cumparati in piata de la rusi... can am cumparat motorul am incercat sa ma documentez cat mai bine de pe net dar un sfat am gasit doar de curand: mai intai asigurate ca iti permiti tot ce vine deodata cu visul unei motociclete, echipeazate intai si dupa aia dute sa iti cauti acel motor care te face sa razi de fiecare data ca un copil de 5 ani cand gaseste un matchbox shiny sub bradulet.

Editat de kwakazaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT LA TOTI CU MICROBUL "MOTO" IN SANGE.

AM FACUT IN VARA SCOALA LA AUTO TUDOR, PE MINSCK SHI PE DAELIM.

MINSCK-UL E JALE IN SENSUL CA DACA PICI CU EL IN TIMP CE TE INVETI NU SE PLANGE NIMENI CA E VARZA, DAELIMUL E OK MERGE BINE, NU SUNT PROBLEME CU EL.

@ profy x MA GENDESC CA VREI SA FACI SCOALA SHI SE IESHI CAT MAI IEFTIN SHI CAT MAI REPEDE, ITI DAU ALTA SOLUTIE DUTE LA ALFA CA DIN CATE AM VB CU ALTE PERSOANE SUNT DESCTUL DE OK, DAR TOTUL DEPINDE DE TINE CAT ESTI DE HOTARAT.

ALFALT USCAT :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan zicea de prin august ca vrea suzuki pt studenti/studente... apropo, a mai observat cineva ca are exagerat de multe studente? :laugh: . tot pe vremea aia a zis ca se gandea si la o alta chestie care ar fi o noutate in cluj. daca ar face acea achizitie, ar avea clientela cu varsta intre 16-18 ani in prostie. Poate nu ai mare parere despre el dar e foarte ok tipul. are sub 30 de ani si detine propia scoala de soferi cu mai multe vehicule si se gandeste sa se extinda.

 

Pot doar sa il recomand tuturor ce vor sa invete sa se dea cu mobra.

@ profy x: un sfat daca imi dai voie, motociclimul din cate am observat(is si eu incepator dar de chestia asta iti dai seama repede) necesita bani. multi bani. de fapt este o groapa fara fund. gandestete ca pentru a te da cu motocicleta visurilor ale vei avea nevoi de echipament de protectie, RCA, impozit platit, etc. Daca ai cascat un pic ochii pe forumuri sau chiar pe strada ai sa vezi ca fara tzoale bune esti ca o caprioara in curtea D-lui tiriac la urmatoarea vizita a lui Wolfgang Porsche. Si "tzoalele bune" nu se refera la slapi cumparati in piata de la rusi... can am cumparat motorul am incercat sa ma documentez cat mai bine de pe net dar un sfat am gasit doar de curand: mai intai asigurate ca iti permiti tot ce vine deodata cu visul unei motociclete, echipeazate intai si dupa aia dute sa iti cauti acel motor care te face sa razi de fiecare data ca un copil de 5 ani cand gaseste un matchbox shiny sub bradulet.

Pai sincer am citit si eu forumurile si stiu despre ce e vb sa nu crezi ca is un tip care numa poc!si-a luat motor` doar de fizze si mai stiu eu ce...cu echipamentul deja l am am motor am tot mai am nevoie de permis si cum am bagat acuma ceva bani in toate astea acuma nu mai am asa multi bani si asa cam vrea sa am permisul pana in primavara toata treaba e ca acuma sunt in criza de bani pana prin vara cand o sa ma angajez si eu pe undeva si o sa mai fac rost de bani.Toata treaba e ca vreau sa am permisul acuma in primavara sa ma pot bucura si eu de achizitia facuta :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salut tuturor , sun istructorul de la auto start .... Scoala pt cat. A este acum 250 lei , pe cioparas de 125 , si 350 lei pe bandit de 400,pe langa asta va mai costa prox 150 lei actele...pt orice intrebari nu ezitati sa ma contactati 0744398317..

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor , sun istructorul de la auto start .... Scoala pt cat. A este acum 250 lei , pe cioparas de 125 , si 350 lei pe bandit de 400,pe langa asta va mai costa prox 150 lei actele...pt orice intrebari nu ezitati sa ma contactati 0744398317..

asfalt uscat

 

aveti si categ.B?

si cat se mai adauga pt asta?

 

 

mersi mult, asfalt uscat everyone!!

Editat de flesh_mechanic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti si categ.B?

si cat se mai adauga pt asta?

mersi mult, asfalt uscat everyone!!

 

 

Idem si m-ar interesa si daca este cumva vreo reducere pt studenti :wave: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...