Sari la conținut

S-a Rupt Cablul De Acceleratie


marius_stp
 Share

Postări Recomandate

Pana fac rost de un cablu nou o sa incerc ceva metode care nu sunt neaparat recomandate.

 

Am cumparat un cablu de frana pentru bicicleta, se potriveste in camasa. Am dat jos carena si la un moment dat cablu intra intr-un fel de tub de plastic si la capat se bifurca. Pot sa inlocuiesc partea dintre tubul de plastic si manson cu cablul de frana? Sau trebuie sa cumpar un cablu intreg? Am vazut pe louis kituri de reparat, dar alea nu repara cumva numai captul ala care s-a rupt? Pentru ca ala deja a fost reparat de 2 ori si m-am saturat de el :wink: Ce alte variante mai am?

 

p.s.: am incercat sa cumpar un cablu complet, dar se pare ca mai dureaza ceva pana gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca exista la cateva magazine moto cablu de acceleratie universal, compus din camasa, cablu de otel si suruburi reglabile in capetele cablului, tai cablul si camasa exact la dimensiunea dorita si fixezi suruburile la capete. Eu am luat din Bucuresti, de la Kawa Motors, asta vara, 320.000 lei. Cauta si tu pe la tine, s-ar putea sa gasesti.

 

P.S. Profil completat corect, te rog, ca nu stiu ce Aprilia ai, scuter sau moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa schimb cablul, l-am scos din capatul in care s-a rupt (cel cu maneta de acceleratie), am desfacut carenele si vad ca apare o bifurcatie. Din un cablu se contiuna doua si alea sunt bune. Problema e ca la bifurcatie e pus un mecanism de plastic care nu cred ca pot sa il dau jos. Ce fac? daca e nevoie, pun si poze.

 

--- Mesaj completat în 20 Jan 2008 02:48 -------------
Chiar nu stie nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...