Sari la conținut

Tzeava De Esapament


Postări Recomandate

Am un suzuki 400 drz sm facut pentru enduro si inca nu am schimbat toba la el...vreau sa pun ceva pe el (toba completa din galerie) care sa-mi ofere un zgomot deosebit si daca se poate chiar 2-3 cai in plus :wink:)) Imi putetzi da niste exemple de tobe ??? Vreau sa sune foarte bine si sa se simta diferentza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt sfaturi...enduroman...face frumos toba aia ?:makeout: Si unde pot gasii sebring in romania ?? si un pret aprox?

 

a-kra-po-vic,a-kra-po-vic,a-kra-po-vic :wink: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un suzuki 400 drz sm facut pentru enduro si inca nu am schimbat toba la el...vreau sa pun ceva pe el (toba completa din galerie) care sa-mi ofere un zgomot deosebit si daca se poate chiar 2-3 cai in plus :P)) Imi putetzi da niste exemple de tobe ??? Vreau sa sune foarte bine si sa se simta diferentza

Uite ce si-a pus co-forumistul J A C K fix pe DRZ-ul lui:

post-2950-1200333897_thumb.jpgpost-2950-1200333917_thumb.jpg

 

Discuta cu el sa-ti spuna ce parere are de sunet si putere :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU arata rau.....multumesc pt idei..

 

--- Mesaj completat în 15 Jan 2008 19:52 -------------
din cate vad eu e numai finala...ma interesa sa aflu parerea parerrii cuiva care are din galerie..e totushi o diferenta...la zgomot nu stiu daca e mare diferenta dar la putere sigur e !! SI daca mai e vreun posesor de Drz 400 SM sa-mi zica cum mai maresc caii putere ?? Carburator de la CCM va spune ceva?? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e exact pe dos...caii nu prea vor creste, insa zgomotul are sanse mai bune.un sfat dezinteresat e sa nu mai visezi la mari puteri de la drz400, modificarile costa mult si nu aduc cine stie ce.vrei mai mult, de preferat cauti altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"SI daca mai e vreun posesor de Drz 400 SM sa-mi zica cum mai maresc caii putere ?? Carburator de la CCM va spune ceva?? :wink:"

 

Imi spune mie. Si nu e carburator "de la CCM". Pe 404 au pus Keihin FCR39, mai mare decat Mikuni BSR36 de pe DRZ. Eu nu as umbla la un DRZ. Baietii aia de la CCM stiu ei ce fac in hambarele lor. Eu zic ca o sa pierzi mult la capitolul fiabilitate daca incerci asa ceva.

 

Iar la capitolul cai putere, eu nu mi-as face iluzii: desi carburatorul mai mare contribuie cu cativa cai, majoritatea cailor diferenta intre CCM si DRZ vin de la greutatea cu vreo 10kg in minus a CCMului.

 

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa fac o toba din aluminiu (teava de irigatii) pt un KLR 600 nu stau prea bine cu $ asa ca, vreau sa o fac in regie proprie. si nici nu vreau sa o distrug pe ceea originala ! :blink:

Ce ar trebuii sa bag in ea sa sune mai bine ?

Vreau sa fac o palnie din fier care sa aibe o teava ce intra unde se inbina si sa o prind cu nituri de aluminiu si la final o palnie invers in aluminiu tot prinsa cu nituri si pentru fixare doua coliere metalice

 

A mai facut cineva asa ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"SI daca mai e vreun posesor de Drz 400 SM sa-mi zica cum mai maresc caii putere ?? Carburator de la CCM va spune ceva?? :blink:"

 

Imi spune mie. Si nu e carburator "de la CCM". Pe 404 au pus Keihin FCR39, mai mare decat Mikuni BSR36 de pe DRZ. Eu nu as umbla la un DRZ. Baietii aia de la CCM stiu ei ce fac in hambarele lor. Eu zic ca o sa pierzi mult la capitolul fiabilitate daca incerci asa ceva.

 

Iar la capitolul cai putere, eu nu mi-as face iluzii: desi carburatorul mai mare contribuie cu cativa cai, majoritatea cailor diferenta intre CCM si DRZ vin de la greutatea cu vreo 10kg in minus a CCMului.

 

.

 

Puterea e una si greutatea e alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am exprimat gresit. Voiam sa spun ca la diferenta dintre CCM si DRZ conteaza si cei 10kg in minus; nu numai cei 10 cai in plus. Dar am gresit spunand ca mai mult. Niste calcule simple au dovedit ca conteaza mai mult 10 cai in plus decat 10 kg in minus in cazul acesta.

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...