Sari la conținut

Carabetele


Alveola
 Share

Postări Recomandate

Ii pun sambata aprindere electronica la dihanie, ma plimb cu ea vreo 60 de km, mai stau, mai beau un suc :laugh: si pe la 4 dimineata ma duc si eu acasa... pe strada la mine sta un senator care face gat cand ma vede cu motorul... si ma gandesc: "de ce sa nu ii dau senzatii noaptea, ca sa doarma linistit?" Si ii dau un pic, ca doar am aprindere electronica :laugh: si merge foarte frumos... dar cand franez, surpriza: becul de presiune la ulei aprins... Ii dau un sprit si pe la 3000 de ture se stinge, dupa care se aprinde iar cand scade sub 3000... Sa innebunesc, nu alta... Il opresc, ii fac un vant si il bag in garaj mort de suparare... Astazi verific sonda, sonda n-are nimic... Ii dau jos pompa de ulei, cu gandul ca ceva blocheaza supapa de suprapresiune. O desfac, scot bilutza aia de acolo, nimic inauntru decat ulei... il scot si pe ala (ca era un fir), ma uit iarasi inauntru si ghici ce: ceva se uita inapoi la mine :ok: Era o bucatica de tabla cat unghia de la degetul mic care tinea supapa de suprapresiune deschisa... Cum naiba a ajuns aia acolo, ca doar n-am pus-o eu :banana: :grinbandit: :ok: Oare sunt singurul care a patit asa ceva? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...