Sari la conținut

Scuterele Kimco


RTF
 Share

Postări Recomandate

Este un raport destul de bun, kimko e mult mai fiabil si mai tare decat toate chinezariile de gen FB sau.... chestii de ala care nau nume si pe bikeshop le pune, aprilia,yamaha, si tot felu de nume!

 

Eu am avut un bet&win de 250, lam tzinut 2 ani si pur si simplu nu cred ca e ceva care se conduce mai usor, se tzine bine pe curbe(pt un scuter), viteza nu mai discut, si demaraj la fel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aprere aveti de scuterele Kimco? Cum vi se pare raportul calitate/pret ?

raportul pret/calitate este destul de bun

depinde de capacitate si de cat de mult folosesti scuterul

eu am mers cu un scuter kykco agility 50 doar 10.300km dupa care am fost nevoit sa ii fac setul motor ( a costat 1430 ron)....astea de 50cc daca le folosesti intensiv, nu sunt prea rezistente.

pe de alta parte cele de 125cc mi se mar mult mai bune.....am mers cu un kymco movie 125 cca 4000km fara a avea nici-o problema.....are o ciclistica fantastica , consum mic (2.8%), este un model foarte reusit, numai ca in ambele cazuri ( si la 50cc si la 125cc) daca ai ghinionul sa il lovesti, dureaza foarte mult timp pana iti vin piesele.

dupa 4000km, am avut un accident cu kymco movie si de vreo 2 luni tot astept sa vina piesele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare cred ca Kymco de 125cmc are cel mai bun raport calitate/pret (daca e altul sa-mi zici si mie). Din ce am citit e perfect pt ce vreau eu , silentios, consum mic, viteza destula (la cel de 125cmc) , acceleratie buna, de frani nu am auzit peste tot de f bine din cauza franei pe spate pe tambur , dar sper ca nu e asa rau.

Un review mai detaliat despre el:

http://www.justgottascoot.com/agility125.htm

 

De mers inca nu am mers cu el sper sa-mi iau unul prin martie cand se mai incalzeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

 

Nu este un model comercializat la noi in tara, dar cei de la Kymco au ales sa faca o campanie agresiva.

Ceea ce spune multe despre pretentia lor de a face produse de calitate...

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu este un model comercializat la noi in tara, dar cei de la Kymco au ales sa faca o campanie agresiva.

Ceea ce spune multe despre pretentia lor de a face produse de calitate...

porcarii de reclame chinezesti .... cu toate ca scuterele sunt ok :what::D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu este un model comercializat la noi in tara, dar cei de la Kymco au ales sa faca o campanie agresiva.

Ceea ce spune multe despre pretentia lor de a face produse de calitate...

LOL,furau psp-ul si ipod-ul :kiss: si kymco nu puteau sa il ia :kiss:

tare faza cand ii orbeste farul pe uratii aia,si cand arata scuterul ruland cu 30km/h au filmat de parca merge cu 300 :what:

LE:si acum vad ce scrie pe amortizor "Super Disc Brake" cum scrie pe mai majoritatea lucrurilor >China< Mega Ultra Super Extra :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL,furau psp-ul si ipod-ul :kiss: si kymco nu puteau sa il ia :)

tare faza cand ii orbeste farul pe uratii aia,si cand arata scuterul ruland cu 30km/h au filmat de parca merge cu 300 :wink:

LE:si acum vad ce scrie pe amortizor "Super Disc Brake" cum scrie pe mai majoritatea lucrurilor >China< Mega Ultra Super Extra :lol:

 

 

imba... :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL,furau psp-ul si ipod-ul :kiss: si kymco nu puteau sa il ia :)

tare faza cand ii orbeste farul pe uratii aia,si cand arata scuterul ruland cu 30km/h au filmat de parca merge cu 300 :wink:

LE:si acum vad ce scrie pe amortizor "Super Disc Brake" cum scrie pe mai majoritatea lucrurilor >China< Mega Ultra Super Extra :lol:

- Un pic offtopic -

Pai aia nu puteau sa fure scuterul, pentru ca nu invatasera inca de la alienii aia mai negriciosi din Ferentari, cum sa o faca.

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Ce aprere aveti de scuterele Kimco? Cum vi se pare raportul calitate/pret ?

nu se pot compara cu chinezariile sint mult mai bune ,motorul lui People 150 in 45 timpi e montat si pe Malaguti F18 ,deci daca pina si italieni lau cumparat sal puna pe ale lor tot inseamna ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...