Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

:cheers: acum am inceput sa ma mai trezesc cat de cat ! eu am consumat 1 bere heineken si pitza prosciuto pt care am lasat 350 de mii si prodigy a lasat 300 de mii nu stiu ce a consumat el mai exact. ah da si am mai baut cu prodigy dinb alea 2 sticle de vin sa il ajut sa le termine ! si 2 cola pe care le-am combinat cu vin p0lm. Editat de Blaze89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna dimineata! Eu aseara am consumat un Kinley si am lasat 5 ron , nu stiu pretul , dar daca este mai mult pot completa , este chiar naspa sa se intample astfel de chestii cu nota de plata , :cheers: ,

Zi buna la toata lumea, si scuze ca aseara am plecat mai devreme , am avut ceva probleme de rezolvat, referitor la banuti , ar fi bine de lamurit este jenant .

bye.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, deci asa functioneaza... ok, fie:

 

eu am avut un Kinley si o cola faceau 11 am lasat 11 atentionandu-l pe prodigy ca nu-i las' lu' aia spaga pt. ca m-a lasat sa mor de sete... el a zis ca e bine ca las banii ca se mai intampla sa plece lumea si fara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De data asta Nanook nu a fost si nu a fumat nimik asa ca nu e vina lui. Io zic de acum cand se mai merge la terasa cineva sa aiba un pix si o foaie sa noteze cat da fiecare :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De data asta Nanook nu a fost si nu a fumat nimik asa ca nu e vina lui. Io zic de acum cand se mai merge la terasa cineva sa aiba un pix si o foaie sa noteze cat da fiecare :burnout:)

Ce vb, Nanook a dansat pe mese si a fost vedete serii! Tu dormeai sau te uitai la meci si el petrecea cu noi la terasa! :) :cheers:

 

Ce vb, Nanook a dansat pe mese si a fost vedeta serii! Tu dormeai sau te uitai la meci si el petrecea cu noi la terasa! :D ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare anormal sa fac o astfel de tziganeala aici, mai ales ca citeste toata lumea, dar nu se mai poate. Asa ca inca astept sa se trezeasca toata lumea si sa-mi spuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 cola, un pachet de tigari, o cafea, o salata de pui si un pahar de vin( deci nu m am imbatat)! :cheers:

si nu mai zic cat am lasat ca nu mai are sens, mai ales ca nu aveam masa! la o nota de 220RON au fost 20RON spaga ceea ce nu este k avand in vedere faptul ca toate mesele erau rezervate si noi nu aveam nici una rezervata! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: acum am inceput sa ma mai trezesc cat de cat ! eu am consumat 1 bere heineken si pitza prosciuto pt care am lasat 350 de mii si prodigy a lasat 300 de mii nu stiu ce a consumat el mai exact. ah da si am mai baut cu prodigy dinb alea 2 sticle de vin sa il ajut sa le termine ! si 2 cola pe care le-am combinat cu vin p0lm.

 

 

rectific...40 ron am pus eu......erau partea mea...2 st de sav blanc + 4 cola + 1 apa + pizza.......calcul estimativ.....55 vin (din care o st trebuia sa o plateasca blaze ;) )+ 20 cola + 5 apa + 15 pizza..= 95 ron.....estimativ - 40 ai mei = 55 .....so nu cred ca au fost probleme referitor la nota mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, hai ca incet-incet incep sa se adune sumele.

 

@Prodigy, cu tot respectul si fara interpretari. Io nu stau bine cu vederea, dar ultimii bani pusi pe masa au fost 65 ron, nu 75, in 2 - sa le zicem - "teancuri" separate... 35 ai lui Blaze si 30 de la tine. I-am numarat toti de la masa... Ma gandesc ca e posibil sa te fi inselat, sa fi gresit la numaratoare, ca nu-ti taie nimeni capul. Si din sume d-astea mici ies alea mari...

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si inca ceva......nu mi se pare normal ca astfel de subiecte sa se discute postate.........ce facem noi aici e tiganie......si denota mult prost gust.....la fel si faza cu nota.......si mie mi s a intamplat sa pun bani si nu am facut tam tam....asta se putea discuta frumos la viitoarea intalnire......in fine nu sunt deloc extaziat ce se intampla....!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu le-am discuta aici problema ar fi imposibil sa ne vedem toti in acelasi timp.NU facem deloc tiganie, incercam sa descoperim cine pe cine incarca...Eu unu m-am saturat de pus bani pt altii fie, 80 ron cum am pus fiecare alaturi de Buburuza si Cioparica la Nest cand erau meciurile si teminand cu 5-15 ron in fiecare seara la cerceafuri.Cred ca trebuie sa scriem toti cat si ce am pus sa lamurim.Nu cred ca in fiecare seara se intampla o gresala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, hai ca incet-incet incep sa se adune sumele.

 

@Prodigy, cu tot respectul si fara interpretari. Io nu stau bine cu vederea, dar ultimii bani pusi pe masa au fost 65 ron, nu 75, in 2 - sa le zicem - "teancuri" separate... 35 ai lui Blaze si 30 de la tine. I-am numarat toti de la masa... Ma gandesc ca e posibil sa te fi inselat, sa fi gresit la numaratoare, ca nu-ti taie nimeni capul. Si din sume d-astea mici ies alea mari...

 

referitor la teancuri asa e ....nestiind ce si cat plateste nikole initial am pus 30 iar dupa inca 10 :cheers: ....in fine nu cred ca buba ar fi asta si chiar daca lasam 30....dupa niste calcule mai amanuntite......pe care le poti face cu claculatorul ai sa vezi ca procentajul la 95 ron...este ok ;) (aici poti sa scazi o st de vin pe care ar fi trebuit sa o plateasca blaze) acum nu fac politie..ca nu am stat sa vad cine si cat pune...si nici nu voi sta niciodata........o zi frumoasa tuturor

Editat de Prodigy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa moara trei vecini de palier daca am vazut aia 10 ron. Vrei sa fac eu politie? Tocmai fac... Sa ma injure 3/4 de forum ca fac de-astea, dar mi se pare complet lipsit de respect sa se intample d-astea. Repet, se mai intampla si greseli. Da' da-le dreaq, deja sunt constante...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa moara trei vecini de palier daca am vazut aia 10 ron. Vrei sa fac eu politie? Tocmai fac... Sa ma injure 3/4 de forum ca fac de-astea, dar mi se pare complet lipsit de respect sa se intample d-astea. Repet, se mai intampla si greseli. Da' da-le dreaq, deja sunt constante...

 

 

ca sa nu intram in contradictoriu......fa un calcul simplu.......20 + 27 + 7,5 + 5 .......= 59, 5.......primul reprez cola, 2 1 st de vin....3- piza + 4 - apa......so din apa cola si st de vin ar mai trebui scazut ptr ca initial trebuia sa platesc cu nikole.....dar am spus mai devreme....nu stiam ce si cum plateste ea.....ca eu nu stau sa interoghez lumea....!...ia vezi iti da nota mea??? oare?,....sau trebuie gasit tap ispasitor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calculul:

 

Cine Ce Total Achitat

 

 

Shonea 1 Beck's + 1 cafea = 11 ron 17 ron

Choparica 2 Stella + 1 cafea = 18.5 ron 32 ron

AEX 2 x Nestea = 11 Ron 25 ron

danradu 1 Kinley = 5.5 ron 5 ron

Zuzu 1 Kinley + 1 cola = 11 ron 11 ron

nikolas 1 cola + tigari

+ salata + 1 cafea = 31 ron 45 ron

buburuza 1 apa plata = 4,5 ron 10 ron

jordy 1 Stella cu

+ 1 Stella fara = 12.3 Ron 15 ron

Pushu 2 ape = 9 ron 0 ron (mi i-a dat mie dupa)

Kali 1 silva bruna = 5.5 ron 20 ron

Blaze +

Prodigy 2 st de vin

+ 4 cola + 1 apa

+ pizza =96.5 ron 65 ron

________________________

222.8 ron 245 ron

 

 

@Prodigy, de ce te simti vizat? Ti-am spus doar ca am vazut si eu, si altii ca ai lasat 30 ron, Oricui i se poate intampla. Nu ma face sa ma repet, pt ca si-asa mi-am pierdut dimineata cu aceasta activitate extrem de neplacuta si nu-s foarte mandra de mine. Numai ca ceilalti, din bun-simt (care mie imi lipseste, dupa cum vezi), nu au zis nimic pana acum. Ete ca am zis eu. "Acuma taie-ma, de vrei, si-arunca-ma la caini". :cheers:

 

Va rog frumos sa va reglementati problemele. Atat.

 

Edit: am editat pt ca inversasem sumele intre buburuza si danradu

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...