Sari la conținut

Un Weekend Superb In Vest! Pasarele. Enduristi Si Voie Buna!


emzy
 Share

Postări Recomandate

Simbata/Duminica 12/13 Ianuarie 2008. Nu credeam ca o sa incepem asa repede acest sezon dar vremea a fost superba !!!!!!!!!!!

 

Dela Arad- Siria s-a vazut vf BIHOR EXCELENT !!!!!! Vezi prima poza de sus stinga! :P

 

--- Mesaj completat în 14 Jan 2008 20:33 -------------
si un movie .... eu cu Liviu urcand o panta !!!!

 

 

--- Mesaj completat în 14 Jan 2008 21:38 -------------
nu pot uploada 3MB . VAISHAMAR

 

--- Mesaj completat în 14 Jan 2008 21:47 -------------
Aici am gasit un site unde sa-l pun sus.

CLICK AICI

 

asteapta 30 secunde si apare link-ul !

 

--- Mesaj completat în 15 Jan 2008 07:42 -------------
CLICK AICIIIII AICI E FILMUL !!!!!!!!!!!!!

 

dupa ce dai click apare "click here to download"

:makeout: :makeout: :makeout: :makeout: :wink:

post-1905-1200330942_thumb.jpg

post-1905-1200330952_thumb.jpg

post-1905-1200331296_thumb.jpg

post-1905-1200331311_thumb.jpg

post-1905-1200331330_thumb.jpg

post-1905-1200331368_thumb.jpg

post-1905-1200331453_thumb.jpg

post-1905-1200331477_thumb.jpg

post-1905-1200331621_thumb.jpg

post-1905-1200335581_thumb.jpg

post-1905-1200335592_thumb.jpg

Editat de emzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain Emy ! Si noi ne-am dat duminika, dar pamantul este inca inghetat la noi...ar merge MULT mai bine cu suruburi !

Vad ca Buli a renuntat la geaka de piele...in sfarsit

Sunteti sponsorizati de ON&OFF ? :wink:

 

Daca se dezgheata pamantul sa ma anunti...poate va facem o vizita !!!

post-7883-1200389213_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain Emy ! .......

 

Daca se dezgheata pamantul sa ma anunti...poate va facem o vizita !!!

 

Salut si LA MULTI ANI ! pamantul la noi nu e inghetat e doar pe alocuri cu zapada dar e moale! Sezonul e DESCHIS ! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dela Arad- Siria s-a vazut vf BIHOR EXCELENT !!!!!! Vezi prima poza de sus stinga!

Emy, ala nu e Vf Bihor. Incel mai bun caz poate fi Muntele Gaina. Pana la Vf Bihor (care e langa Arieseni) sunt peste 100 km. Oricum, vremea a fost extraordinara, am iesit si eu pana la Casoaia. Nici vorba de pamant inghetat, dimpotriva, am avut probleme cu noroiul :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emy, ala nu e Vf Bihor. Incel mai bun caz poate fi Muntele Gaina. Pana la Vf Bihor (care e langa Arieseni) sunt peste 100 km. Oricum, vremea a fost extraordinara, am iesit si eu pana la Casoaia. Nici vorba de pamant inghetat, dimpotriva, am avut probleme cu noroiul :wink:

 

Vf Bihor (1849m) cunoscut si sub numele de Vf Curcubata Mare se afla la 11,3KM de Vf Gaina (1484m) asta NU o spun din auzite sau din citite pe internet sau din reviste ci din experienta proprie! (in teren cu GPS-ul)

 

Am fost si pe vf Gaina si pe vf Bihor de multe ori si cunosc zona foarte bine si sunt si dotat cu aparatura care are abatere intre 1 pana la 3m maxim asta in cele mai inghesuite vai deci ce am vazut este vb BIHOR fiind la o diferenta mai mare de nivel cu 365m si mai aproape si nu inteleg de ce spui ca nu poate fi Vf Bihor ci in cel mai bun caz Gaina cand ele sunt la doar 11 Km distanta. Adica daca vad de la Siria, vf Gaina care de afla in linie dreapta la 80KM atunci de ce nu as vedea si vf Bihor care e la 77km de Siria (vezi dupa coordonate Bihor=N46 26.442 E22 41.269 Gaina = N46 21.156 E22 45.707) ?

 

:makeout:

 

 

 

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 15 Jan 2008 20:22 -------------

Asta suna a invitatie ? Ne primiti in we ?

 

Desigur! M-am uitat pe net si spune joi-vineri ploaie, Simbata - Duminica Ninge. Nasol cred :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rude prin vest! am auzit, ca de enduro e vreme acolo, adavar focu :wink:, sper ca in curand sa se mai topeasca si pe aci!

 

Bafta, faina excursie! :P

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vf Bihor (1849m) cunoscut si sub numele de Vf Curcubata Mare se afla la 11,3KM de Vf Gaina (1484m) asta NU o spun din auzite sau din citite pe internet sau din reviste ci din experienta proprie! (in teren cu GPS-ul)

 

Am fost si pe vf Gaina si pe vf Bihor de multe ori si cunosc zona foarte bine si sunt si dotat cu aparatura care are abatere intre 1 pana la 3m maxim asta in cele mai inghesuite vai deci ce am vazut este vb BIHOR fiind la o diferenta mai mare de nivel cu 365m si mai aproape si nu inteleg de ce spui ca nu poate fi Vf Bihor ci in cel mai bun caz Gaina cand ele sunt la doar 11 Km distanta. Adica daca vad de la Siria, vf Gaina care de afla in linie dreapta la 80KM atunci de ce nu as vedea si vf Bihor care e la 77km de Siria

Mea culpa :makeout:

Am belit ochii mai atent pe harta si imi mentin parerea ca NU ai vazut Vf Bihor, tocmai din motivul mentionat de tine: sunt 77 km in linie dreapta. Aceeasi munti se vad si de pe drumul spre Taut, si initial si su am crezut ca e Vf Bihor. In urma unor cercetari amanuntite efectuate cu deshtu' pe harta :P am ajuns la concluzia ca sunt muntii Codru Moma.

Dar eu zic ca asta e mai putin important, ceea ce a contat cu adevarat a fost ziua aia superba si iesirile aferente :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siria, duminika...vreme de PRIMAVARA

ARAD vs DEVA...Aradu'castiga la puncte :blink: Sunteti asteptati la Deva pt. REVANSA !!!

 

Multumiri Emy, Buli, Silviu si gasca...A FOST FOARTE FAIN !

 

Ma bucur ca va placut, dar pacat ca nu a fost si capitanul nostru

LIVIU!

post-1905-1200982499_thumb.jpg

 

post-1905-1200982525_thumb.jpg

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de Liviu...cand veniti la Deva sa NU uitati sa aduceti ghidoane de rezerva. EU NU MAI AM :laugh:

 

Acum nu mai e nevoie de ghidoane de rezerva caci atunci a avut piciorul proaspat scos din ghips, acum aveti voi nevoie de penti de rezerva si ceva membrii mai multi decat unul singur !

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

esti bine venit oricand.....mi-a facut placere, si nu doar mie....pacat ca nu am fost cu motorul meu....ramane pe data viitoare...

 

 

subscriu. eu am fost cu motorul meu dar am lasat conditia fizica acasa :kiss:

 

sper ca pe data viitoare sa nu o uit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...