Sari la conținut

Accident Timisoara - 17.01.2008


mip0s
 Share

Postări Recomandate

off topic : as da orice sa traiesc in Tm :blink::D

 

on topic : frate dupa parerea mea... daca nu ai bani sa`ti cumperi echipament calumea nu ai ce cauta pe MOTOCICLETA .... adica bani sa`ti iei motocicleta ai ... dar sa iei o casca calumea de cel putin 100 euro n`ai ....

 

si totusi daca stii ca nu ai bani de casca . de ce sa mai iei si pe cineva dupa tine pe motor ... si sa`i pui o casca de 2 lei in cap ... tu constientizand ca in caz de ceva , pasagerul o mierleste original

 

si apropo cel care ai zis ca ai cazut cu 150 la ora cu casca de 30 euro in cap si inca esti in viatza .... du`te frate si canta la alta masa ...

Editat de Vici Biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut acu doi ani un accident cu moto, cu o casca de 30 euroi pe vremea aceea, am frecat cu capu un copac la ~150 km / h... si nu s-a spart, si sunt ok... aku depinde si de ce dai( de asfalt si de beton e cel mai rau)

Exista vreo diferenta intre beton asfalt si copac la 150 km/h ??Si api,daca casca nu se sparge nu inseamna ca si supravietuiesti,creierul,din cauza socului, poate semana cu un milkshake dintr-un blender. :blink: Hmm...daca mai tai din viteza si nu ''freci'' copacul la 150km/h,atunci promit sa te cred ca esti ok :laugh:

post-3768-1200728768_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista vreo diferenta intre beton asfalt si copac la 150 km/h ??Si api,daca casca nu se sparge nu inseamna ca si supravietuiesti,creierul,din cauza socului, poate semana cu un milkshake dintr-un blender. :blink: Hmm...daca mai tai din viteza si nu ''freci'' copacul la 150km/h,atunci promit sa te cred ca esti ok :laugh:

Off: Am fost 6 in grup.... deci nu am ce taia din viteza...

Si nu ma socati ca toti care aveti"motoare" aveti si casti de 100-200-300 euro...

 

Numai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off: Am fost 6 in grup.... deci nu am ce taia din viteza...

Si nu ma socati ca toti care aveti"motoare" aveti si casti de 100-200-300 euro...

 

Numai bine...

...chiar de 400,500...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii dintre noi au prostul obicei sa tina casca mai slaba pentru pasager, sau sa cumpere una ieftina pentru plimbat amante, fete, catei etc....

mare greseala, riscul e acelasi.

sanatate fetei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Off:

Frate...cu vremea... azi e prima zi innorata in Vest, nord vest... cu temperaturi de 10+ grade si soare in celelalte zile... deci e vremea pe care te-ai dat in noiembrie sau in decembrie ultima data...

In rest, echipament... acu nu totzi au sa dea cate 100 epuroi pentru o casca calumea... si eu am avut acu doi ani un accident cu moto, cu o casca de 30 euroi pe vremea aceea, am frecat cu capu un copac la ~150 km / h... si nu s-a spart, si sunt ok... aku depinde si de ce dai( de asfalt si de beton e cel mai rau) "

 

@ raulciurus

 

Cum poti sa spui "100 euroi pentru o casca calumea" ? unde gasesti u la 100 de euroi casca calumea ?ma faci sa rad.Casca calumea -> 300+ gen : nolan,suomy,shoei,ARAI,astea sunt casti calumea, din cate am vazut eu in pozele de pe acel site care-l ai u acolo cu "gasca" ta ,niciunul din voi nu aveti o casca "calumea"... no offence :blink:

Si apropo de "am dat cu capul la 150 km/h de un copac" hai sa fim seriosi,avem o varsta totusi,la viteza aia ti se rupe si gatu si tot ce vrei u ....

Editat de IrONy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Off:

Frate...cu vremea... azi e prima zi innorata in Vest, nord vest... cu temperaturi de 10+ grade si soare in celelalte zile... deci e vremea pe care te-ai dat in noiembrie sau in decembrie ultima data...

In rest, echipament... acu nu totzi au sa dea cate 100 epuroi pentru o casca calumea... si eu am avut acu doi ani un accident cu moto, cu o casca de 30 euroi pe vremea aceea, am frecat cu capu un copac la ~150 km / h... si nu s-a spart, si sunt ok... aku depinde si de ce dai( de asfalt si de beton e cel mai rau) "

 

@ raulciurus

 

Cum poti sa spui "100 euroi pentru o casca calumea" ? unde gasesti u la 100 de euroi casca calumea ?ma faci sa rad.Casca calumea -> 300+ gen : nolan,suomy,shoei,ARAI,astea sunt casti calumea, din cate am vazut eu in pozele de pe acel site care-l ai u acolo cu "gasca" ta ,niciunul din voi nu aveti o casca "calumea"... no offence :blink:

Si apropo de "am dat cu capul la 150 km/h de un copac" hai sa fim seriosi,avem o varsta totusi,la viteza aia ti se rupe si gatu si tot ce vrei u ....

 

None taken... :laugh: , fiecare dupa posibilitati...

 

Dar... am spus ca am frecat copacul...

 

Numai bine si asfalt uscat...sper cat de repede!

 

Dar daca se incalzeste vor fi mult mai multe topicuri deschise, cu acest gen de topicuri :o

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba lunga saracia omului!!! De fiecare data, aceleasi discutii si polemici. Atata vreme cat nu ii "arde" , pe cei ce se fac responsabili de asa ceva, nu se va schimba nimic. Daca numai de bici stim, atunci asta e solutia.

De fiecare data, cand se intampla asa ceva, cel vinovat de uciderea sau schilodirea pe viata a cuiva, nu pateste nimic, nu sta la bulau nici o secunda. Daca ar sta ani buni, cred ca s-ar holba bine in oglinzi si ar respecta legile astea rutiere. Sa nu ii mai bage la "din culpa" atata. Culpa, neculpa, sa plateasca. In atatia ani, nu am auzit, vazut, ca unul din soferi astia "meseriashi" sa intre la puscarie. Si sunt atatia oameni indurerati care asteapta ani si ani "dreptatea". Care o mai fi aceea si cum o mai arata, cand al tau e ingropat de mult, iar "autorul" il doare la basca, nu da socoteala de nici o culoare.

Imi pare tare rau de fata, imi pare rau ca nu i-a zis nimeni, ca pe moto, nu te joci, iar casca de protectie nu e numai ca sa nu te ia Politia la intrebari. Si cat de bine se vede aici ca "cat dai, atata face". A pune integritatea personala inaintea banilor e o mare eroare si uite ca uni o si platesc.

Cred ca e de prisosinta a mai ridica problema celor care vor a fi plimbati pe moto, dar nu stiu nimic despre asa ceva si mai mult de cat atat, nu stiu in mana cui isi pun viatza.

A te urca pe sa, fara un minim de cunostiinte, fara un minim de echipament si mai ales cu cineva care de abia se tine pe motor, nu e oare o invitatie la tragedie?

Sa auzim numai de bine, mai ales din partea fetei, sa traiasca sa isi dea seama mai bine data viitoare !!

IT'S GOOD TO LIVE TO TELL THE STORY !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost mariti la spital sa vizitez un coleg de clasa care a avut accident de masina cu 15 min inainte de fata si sunt in acelasi salon :friends: cand am vazuto pe fata mi s-au inmuiat picioarele la cum arata :friends: sa speram ca se face bine si ea si colegul meu si vor iesi din spital repede si fara urmari

INSANATISIRE GRABNICA SI TOATE CELE BUNE CELOR RANITI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...