Sari la conținut

Salut!


DLI
 Share

Postări Recomandate

Tare faza cu mr. militian. Camera intr-adevar lasa de dorit. Daca ai reusi sa o pozitionezi pe rezervor sa se vada kilometrajul si orizontul prin parbriz s-ar auzi mai bine. Multa bafta in continuarea si fara filmari de genul asta:

Pfffff....tare asta:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am testat o camera tip 'Oregon' - este de tot cacatul, sunetul este suierat si in stationare :D , calittea imagini lasa de dorit din cauza compresiei, si din pacate n-am reusit sa pozitionez bine asa ca la viteze mari cand sunt aplecat filmeaza drumul din fata bestiei !!

 

In fine ..

 

Peste 2-3 luni ne vom uita cu nostalgie la astfel de filmari .Se anunta a fi o iarna luuunga : ) Pacat totusi ca nu se aude sunetul motorului ... Din imagini,chiar daca sunt de o calitate mai indoielnica ,esentialul se vede...

 

Ah si-nca ceva :in locul in care ai data nas in nas cu politia , eu am prins liber nu odata , e o denivelare mare si periculoasa (ma rog ,de la o anumita viteza -nu spun cat ) jur ca am decolat cu ambele roti !! Era sa-mi frang gatu` pe loc ,..

Acum e mai bine si mai sigur ,ca n-am bani nici de benzina : )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste 2-3 luni ne vom uita cu nostalgie la astfel de filmari .Se anunta a fi o iarna luuunga : ) Pacat totusi ca nu se aude sunetul motorului ... Din imagini,chiar daca sunt de o calitate mai indoielnica ,esentialul se vede...

 

Ah si-nca ceva :in locul in care ai data nas in nas cu politia , eu am prins liber nu odata , e o denivelare mare si periculoasa (ma rog ,de la o anumita viteza -nu spun cat ) jur ca am decolat cu ambele roti !! Era sa-mi frang gatu` pe loc ,..

Acum e mai bine si mai sigur ,ca n-am bani nici de benzina : )

 

chiar ca este pacat ca n-am sunet, dar ce sa faci. (oricum nu se adzea sunetul motorului, ci strigatul meu disperat :D )

 

Imaginea era destul de buna, daca nu tinem cont ca camera trebuia pozitionata mai sus, numai ca n-am avut timp sa fac teste !! Calitatea sa degradat cand am facut compresie la film, ca originalul are 700 de mega !!

 

Lasa domnule benzina, bucurate ca ai frane ca lumea, eu stiu, pt ca am avut febra musculara in antebrat, de la atata pompat :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutari tuturor motociclistilor . Sunt nou venit pe sait si as dorii sa-mi gasesc prieteni . Am un aprilia tuareg 600 wind si nu prea lucreaza amortizorul central merge numai pe arc . Doresc sfaturi si sugestii daca se potriveste ceva asemanator B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor motociclistilor . Sunt nou venit pe sait si as dorii sa-mi gasesc prieteni . Am un aprilia tuareg 600 wind si nu prea lucreaza amortizorul central merge numai pe arc . Doresc sfaturi si sugestii daca se potriveste ceva asemanator B)

Salut Sorin. Bine ai venit printre noi:D. Cu partea de service eu nu te pot ajuta, poate se pricepe altul de pe aici, dar pana atunci zic sa intri la topicul cu SERVICE si pune acolo o intrebare. In rest...sper sa ne vedem la primavara la o tura :friends:

Editat de Tzh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor motociclistilor . Sunt nou venit pe sait si as dorii sa-mi gasesc prieteni . Am un aprilia tuareg 600 wind si nu prea lucreaza amortizorul central merge numai pe arc . Doresc sfaturi si sugestii daca se potriveste ceva asemanator :)

Ahoi! Se poate sa ai probleme cu simeringurile, poate tre schimbate si poate trebuie schimbat si uleiul din ele!

Uite nr la un mecanic moto din Gheorgheni 0745.948.947 Laszlo, vorbeste cu el si sigur te rezolva!

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multe salutari harghiteni . Vati plimbat sambata si maiales duminica , a fost o vreme superba cred ca a fost ultima pe anul acesta maiales in harghita unde-i polul frigului. ne intalnim la o berula :laugh:

Mesaj completat

Multumesc pentru sfat IceLord o sa incerc. ;) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multe salutari harghiteni . Vati plimbat sambata si maiales duminica , a fost o vreme superba cred ca a fost ultima pe anul acesta maiales in harghita unde-i polul frigului. ne intalnim la o berula :laugh:

Mesaj completat

Multumesc pentru sfat IceLord o sa incerc. ;) :clap:

Cu placere, sper sa te rezolve omul!!! De plimbat nu m-am mai plimbat de 4 luni si ceva pentru ca mi retinut permisul :P !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

No salut fratilor!Am revenit pe forum,dupa atat amar de vreme, ca sa dispar probabil la fel de repede.

 

eu atat am vrut sa zic:

 

"UN AN NOU FERICIT!" ,mah biker boyz

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani covasneni & harghiteni!

Merge ,merge motorul pe vremea asta ? :D

Inca nu le-am probat anul asta dar cum da caldura (credca numa prin februarie,martie, aprilie) le dau cu start, si sper sa fie cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Heellooouuu!

 

Eu sunt Anita din sfantu gheorghe , fac facultatea in Bucuresti! si am motor din septembrie! am un

Suzuki SV 650 din 2001!:D

Ma bucur foarte tare ca am reusit sa-l iau... totul dn banii mei , am lucrat toata vara!:D

 

Sper sa iesim la primavara la o plimbare!

 

La multi ani!(si acum sunt cu motoreta mea)

 

Boldog Uj Evet es minnel tobb km -t! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit tuturor in anul nou si tie Anita, si va doresc multa sanatate si an nou plin de impliniri!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ayame eu nu ma-si risca sa vin in Feb. peste munti ca se poate sa ai parte de surprize mari cu privire la starea vermii.

 

Daca Ugly Bears ajunge pe acolo o sa bagam ochiul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehh vedem cum e vremea :rolleyes: si depinde ce fac si cum fac cu motoreta , iar daca imi ies planurile atunci doar din martie as putea sa ma dau cu ea.. :bounce:

Aici la mine cel putin, aprilie e luna in care incepe sezonul moto. Nu de alta dar e cam frig in martie aici! Oricum daca esti in Bucuresti in martie nu o sa ai de a face cu vreme aiurea si cu siguranta te poti da cu moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu ca e mai frig acasa..doar am trait 18 ani acolo :D depinde cum va fi vremea , doar zapada si gheata sa nu fie :rolleyes: si da in buc as fi putut sa ma dau si astazi la cat de frumoaasa era vremea :bounce: dar e in service si nu o scot pana in martie .. ma rog cel putin trebuie sa rezist macar pana la sfarsitul sesiunii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu ca e mai frig acasa..doar am trait 18 ani acolo :D depinde cum va fi vremea , doar zapada si gheata sa nu fie :rolleyes: si da in buc as fi putut sa ma dau si astazi la cat de frumoaasa era vremea :bounce: dar e in service si nu o scot pana in martie .. ma rog cel putin trebuie sa rezist macar pana la sfarsitul sesiunii.

Ai sa rezisti, cum rezistam noi toti. Oricum cred-ca noi aici in zona rezistam mai mult ca ceilalti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...