Sari la conținut

Ce Sa Aleg ?! Marushin Tiger Sau Agv Longway Daytona Agv


cosminake
 Share

marushin sau agv ?  

35 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

ce sa aleg ?! casca marhushin sau agv

 

marhushin are viziera transparenta+vizera oglinda pretul 170 eur

 

agv are doar viziera transparenta insa e flip up pretul 146 eur, mentionez ca viziera mai costa inca vreo 35 eur daca vreau sa iau ulterior :friends:

post-19375-1201290001_thumb.jpg

post-19375-1201290008_thumb.jpg

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marushin :friends: Din ce am citit pe niste forumuri nu suiera aproape deloc pana la 120-130 (mai mult nu te intereseaza, cred :P ), e usoara comoda si arata super.

Incearca sa le probezi totusi inainte sa vezi care-ti sta mai bine pe cap :rock:

 

 

 

Bafta! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marushin :friends: Din ce am citit pe niste forumuri nu suiera aproape deloc pana la 120-130 (mai mult nu te intereseaza, cred :P ), e usoara comoda si arata super.

Incearca sa le probezi totusi inainte sa vezi care-ti sta mai bine pe cap :rock:

Bafta! :friends:

 

o sa-mi sta ca un fund :wink: ca eu sunt mic si ea e mare :blbl: oricum n-am cum sa probez ca vine din italia ... n-aveam cum sa iau asa eftin d'aici :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar Agv-ul din poza e flip up, nu open face! Aka e facuta pentru oameni cu ochelari ca mine, ca sa o pui mai usor pe cap, ca la peste 50km/h daca te prinde vantul cu ea deschisa iti rupe gatul!

 

ai dreptate :friends: am modificat ... in titlu n-am cum :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa-mi sta ca un fund :rock: ca eu sunt mic si ea e mare :P oricum n-am cum sa probez ca vine din italia ... n-aveam cum sa iau asa eftin d'aici :wink:

Defapt, cum esti fumator(daca nu te-ai lasat cumva), iti recomand o casca flip-up. E mult mai practica. Casca full e crima vara iar cea open-face nu ofera protectie optima(in caz de cazatura, barbia nu e protejata) Succes la achizitie si cu procesul de modificare la scuter, sa-ti iasa o bestie! :friends:

 

 

 

Bafta! :friends:

 

edit: Acum am vazut ca agv-ul e flip-up. Fa abstractie de primul post :blbl:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosminake...sfatul meu: nu-ti lua dupa net. DECAT daca te duci frumos undeva unde au casti marushin (la kawa motors la razoare au) si probezi mai multe casti marushin sa vezi marimea care ti se potriveste. Apoi iti iei dupa net marimea aia. Eu mi-am luat casca anu trecut dupa net si imi vine cam mare :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosminake...sfatul meu: nu-ti lua dupa net. DECAT daca te duci frumos undeva unde au casti marushin (la kawa motors la razoare au) si probezi mai multe casti marushin sa vezi marimea care ti se potriveste. Apoi iti iei dupa net marimea aia. Eu mi-am luat casca anu trecut dupa net si imi vine cam mare :friends:

 

merg maine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat AGV.... fie ea modulara dar macar a trecut aceleasi teste ca o casca normala... deci ofera aceiasi protectie, acuma depinde si de avantaje.. porti ochelari,fumezi sau de dezavantaje.... mergi cu viteza si nu e silentioasa...!

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am intrebat oamenii... :blbl: da mie imi place mult de tot marhusin :friends: orcium fata de casca mea peugeot open face cred ca-i mult mai buna :lol: fata de agv nu cred :rock: la min lookul conteaza mai mult :P daia mi-am luat peugeot tkr in loc de alte scutere mult mai performate :friends: tre sa fiu cool :) pe baniiiiiii meeeeeiiiii treeeeee saaaaa fiiu si coool :wink: beeehhee

 

sunt figurant :P

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi va luati casca dupa cat de misto arata?

intradevar nu stiu prea multe despre marushin....

mai bine intreaba care e mai buna (in caz ca dai cu capul de pamant)

 

la 170 eur cred ca face fata pt un scuter ce naiba ... acuma am casca open face ... deci oricum e mai sigura marushin :friends: stiu ca-s casti si de 800 de eur ... da ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tkr nu fzr400 :P cand mi-oi lua motor o sa-mi iau si eu echipament de 2000 euro dar pana atunci nu vad rostul...la 50-60 la ora fac fata in slapi si sorti asa cum ziceam in vara :friends: si cu casca...am vazut un lazer la 80 de euro...si e super marca. Cred ca o sa-mi iau si eu. Marushin sunt japoneze si au grafice tematice super tari :rock:. Eu de asta m-am indragostit... http://www.jfmotorsport.de/marushinjp/helm...t888-shivan.jpg Pacat ca e 6 milioane :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am sucit baieti :bigstar: am luat AGV :bigstar: dar nu longway :bigstar:

pomana 400 ron :bigstar: folosita odata :bigstar:

buna alegere cosminake... chiar imi place modelul asta...

ati vazut ca tot ca mine a facut? :bigstar: a luat AGV :bigstar:

 

de asta vreau si eu sa imi iau ....dar nu acu o iau prin martie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...