Sari la conținut

Hona Cbr Vs Yamaha Ybr


Postări Recomandate

o sa spuneti ca, calc pe urmele unora cam stresanti de pe forum, insa am nevoie de parerile voastre pt ca nu stiu ce sa aleg. ambele oferte sunt tentante pt mine insa as vrea niste pareri pro si contra..cei care isi dau cu parerea i-as ruga sa si explice alegerea facuta. adica un fel de: "ce si de ce?"

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbr, arata mai bine (parerea mea), cum a zis si sil3nt_control cbrul e o motocicleta foarte buna pt incepatori si asta pot sa ti-o confirm din experienta proprie, se manevreaza extrem de usor comparat cu alte motociclete pe care m-am urcat

Editat de roolrevolv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbr 125 arata ca o jucarie pe langa nsr 125

 

parerea mea :D

:D da, nu pot sa zic ca nu e adevarat. ma interesau, insa, motoarele in 4t :D . daca ai observat cele doua supuse "atentiei publice" sunt in 4t. oricum pt mine a castigat cbr-ul...l-am luat si imi palce...cred ca e o alegere buna :kiss: :hug: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti voi comparati un pantof cu un adidas..e logic da nsr-ul e mai mare ca are putere mai mare..e la mintea oricariu gagautza, in nsr are un motor in 2t care e mai pretentios si noi vorbeam de motoarele in 4t pe care gigi de la scularie si-l permite dupa ce strange un pic din poponeata si nu vrea sa ramana fara poponeata strangand de tot din el, deci nu vrea sa cheltuiasca prea mult pe intretinere si chestii de genu => vrea ceva fiabil...vorbeam de motoarele in 4t....deci nu imi mai etalati teorii despre nsr rs sau mito...ca daca voiam sa dau goarna prin oras si sa schimb segmentii o data la un sezon in luam asa ceva :D Fara suparare vorbeam de 4t fratilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti voi comparati un pantof cu un adidas..e logic da nsr-ul e mai mare ca are putere mai mare..e la mintea oricariu gagautza, in nsr are un motor in 2t care e mai pretentios si noi vorbeam de motoarele in 4t pe care gigi de la scularie si-l permite dupa ce strange un pic din poponeata si nu vrea sa ramana fara poponeata strangand de tot din el, deci nu vrea sa cheltuiasca prea mult pe intretinere si chestii de genu => vrea ceva fiabil...vorbeam de motoarele in 4t....deci nu imi mai etalati teorii despre nsr rs sau mito...ca daca voiam sa dau goarna prin oras si sa schimb segmentii o data la un sezon in luam asa ceva :hug: Fara suparare vorbeam de 4t fratilor

 

 

 

din relatarile tale... vad ca iti place 4t..... pt ca inca nu stii nimic de 2t :kiss: , nu se mai strica ele asa de repede cum zici, plus ca tu crezi ca 4t ii TANK, las ca ai sa iti cumperi si ai sa vezi ca la un motor mai e si de ingrijit nu numa de pus benzina si forjeala.... dar nah... incepatori! :D

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din relatarile tale... vad ca iti place 4t..... pt ca inca nu stii nimic de 2t :kiss: , nu se mai strica ele asa de repede cum zici, plus ca tu crezi ca 4t ii TANK, las ca ai sa iti cumperi si ai sa vezi ca la un motor mai e si de ingrijit nu numa de pus benzina si forjeala.... dar nah... incepatori! :D

incapatorii astia de care vb tu au moto in familie dinainte sa te nasti tu..asa ca mai bien mi-as tine pliscu :hug: da imi plac moto in 4t si ce? consider ca nu am nevoie de 2t ca are mama tigai la bucatarie. stiu si eu de cele in 2t ca sunt destul de ok daca sunt ingrijite am avut masina in 2t si mz ( ce cehstie...?! tot in 2t)...si am ajuns la concluzia ca 4t e mai bun pt ce imi trebe mie..si app cu forjatu..cunoaste omu inainte sa te arunci sa tragi concluzii...nu-s tipu de om care sa dea in goarna mobrei sau sa plece in figuri cu motoru turat d ela semafor..dar nu stiu de ce un topic ok devine unu de cearta.....in fien unii nu se pot abitne sa para inteligenti...gandeste-te numai la principiile pe care functioneaza motoarele 2t si 4t si tragi si asa niste colcluzii..mai mult teoretice...ca practic cu un 125 faci mai mult trafic urban..unde te ajuta si 2t si 4t ( te poti descurca cu amandoua) iar anafara un 4t prinde 100-110 la ora si nu ai nevoie de mai mutl ( asta daca tu consideri ca ai cv intre urechi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incapatorii astia de care vb tu au moto in familie dinainte sa te nasti tu..asa ca mai bien mi-as tine pliscu :hug: da imi plac moto in 4t si ce? consider ca nu am nevoie de 2t ca are mama tigai la bucatarie. stiu si eu de cele in 2t ca sunt destul de ok daca sunt ingrijite am avut masina in 2t si mz ( ce cehstie...?! tot in 2t)...si am ajuns la concluzia ca 4t e mai bun pt ce imi trebe mie..si app cu forjatu..cunoaste omu inainte sa te arunci sa tragi concluzii...nu-s tipu de om care sa dea in goarna mobrei sau sa plece in figuri cu motoru turat d ela semafor..dar nu stiu de ce un topic ok devine unu de cearta.....in fien unii nu se pot abitne sa para inteligenti...gandeste-te numai la principiile pe care functioneaza motoarele 2t si 4t si tragi si asa niste colcluzii..mai mult teoretice...ca practic cu un 125 faci mai mult trafic urban..unde te ajuta si 2t si 4t ( te poti descurca cu amandoua) iar anafara un 4t prinde 100-110 la ora si nu ai nevoie de mai mutl ( asta daca tu consideri ca ai cv intre urechi)

 

 

am tacut gata.... dupa aia zici ca tiam stircat topicul.... ai dreptate sunte benefici si la 2t si la 4t.... dar eu sunt genu de om care imi place forjeala.... sa plec turat la semafor po roata....

 

motocicleta este o extensie a corpului... iar daca mie imi place sa am una rapida nu te pot convinge si pe tine sa iti cumperi la fel... doar dadeam o sugestie... :D (vezi ca se scrie incepatori nu incapatori :kiss: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am tacut gata.... dupa aia zici ca tiam stircat topicul.... ai dreptate sunte benefici si la 2t si la 4t.... dar eu sunt genu de om care imi place forjeala.... sa plec turat la semafor po roata....

 

motocicleta este o extensie a corpului... iar daca mie imi place sa am una rapida nu te pot convinge si pe tine sa iti cumperi la fel... doar dadeam o sugestie... :D (vezi ca se scrie incepatori nu incapatori :kiss: )

pai tu esti un mic ghostrider si nu intri in categoria reiserilor nici nush de ce iti mai pierzi vremea pe aici si nu cauti un forum de ghostrideri...d-astia...care vor sa aibe extensii ale corpului mai rapide..."vezi ca se scrie incepatori nu incapatori" vai de plm ce sa spun parca tu nu ai mai gresit la scris...da nush cum reusesti sa te suporti.. :| daca ai ceva de obiectat nu ezita sa dai PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu esti un mic ghostrider si nu intri in categoria reiserilor nici nush de ce iti mai pierzi vremea pe aici si nu cauti un forum de ghostrideri...d-astia...care vor sa aibe extensii ale corpului mai rapide..."vezi ca se scrie incepatori nu incapatori" vai de plm ce sa spun parca tu nu ai mai gresit la scris...da nush cum reusesti sa te suporti.. :| daca ai ceva de obiectat nu ezita sa dai PM

 

 

:hug:.... cum zici tu! :kiss: mia crescut inima cat un cozonac cand am auzit ca sunt pe un cantar cu ghostrider :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ..ia hai gata! ce mama zmeilor facem noi aici. stiu ca se mai intampla sa scriu gresit pt ca tastez foarte repede si azi-noapte eram foarte obosit si nu ma mai puteam concentra ca lumea, se mai intampla..revenind la topic care cum si ce isi mai da cu parerea? :D

 

cat despre silent_control eu zic sa-i fie iertat de data asta....de obicei e baiat bun si posteaza cu cap...nu stiu ce l-a apucat de data asta....hai dai o bere, asta ca ne esti simpatic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D da, nu pot sa zic ca nu e adevarat. ma interesau, insa, motoarele in 4t :D . daca ai observat cele doua supuse "atentiei publice" sunt in 4t. oricum pt mine a castigat cbr-ul...l-am luat si imi palce...cred ca e o alegere buna :kiss: :D :D

Felicitari de achizitie :hug:

Sa il calaresti sanatos si fara incidente :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ..ia hai gata! ce mama zmeilor facem noi aici. stiu ca se mai intampla sa scriu gresit pt ca tastez foarte repede si azi-noapte eram foarte obosit si nu ma mai puteam concentra ca lumea, se mai intampla..revenind la topic care cum si ce isi mai da cu parerea? :hug:

 

cat despre silent_control eu zic sa-i fie iertat de data asta....de obicei e baiat bun si posteaza cu cap...nu stiu ce l-a apucat de data asta....hai dai o bere, asta ca ne esti simpatic

 

 

:D ... tocmai miam dat seama ca, cand am postat era tarziu si eram beat(just realized that i'm drunk and its late)....

 

asta inseamna sa fim o gasca... mc pt intelere .. si felicitari pt achizitie...

 

asteptam foto :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fotografii nu i-am facut nu le am decat pe cele care le-a facut fosta proprietara..si cred ca o stiti si pe fosta prorpietara: e micutza ninja de aici de pe forum. Cateva foto care am de la ea ( nu de alta dar numai de foto mi-a ars acuma cat am luato :kiss: ) :D

post-19969-1202046942_thumb.jpg

post-19969-1202046994_thumb.jpg

post-19969-1202047021_thumb.jpg

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare putin offtopic la o motocicleta exp. Honda cbr 125 in 4 timpi poti sa o ti la turatie maxima si viteza maxima mult timp (exp. 30 min )?? sau incepe sa`ti fac figuri motorul ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare putin offtopic la o motocicleta exp. Honda cbr 125 in 4 timpi poti sa o ti la turatie maxima si viteza maxima mult timp (exp. 30 min )?? sau incepe sa`ti fac figuri motorul ???

cbr 125 la viteza maxima n`are turatie maxima...deci poti sa mergi cat vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fotografii nu i-am facut nu le am decat pe cele care le-a facut fosta proprietara..si cred ca o stiti si pe fosta prorpietara: e micutza ninja de aici de pe forum. Cateva foto care am de la ea ( nu de alta dar numai de foto mi-a ars acuma cat am luato :kiss: ) :D

Dupa ce iei permisul,te asteptam la niste plimbari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...