Sari la conținut

Ajutati-ma ...


tazzz
 Share

Postări Recomandate

As vrea si eu o motocicleta ... scuter sau moped!!!

Anul asta fac 16 ani, deci permis :D

 

Eu ma gandeam la o aprilia rs50 sau gillera dna 50... mai recomandati-mi si altele !!!

Vreau ceva sub 50 cmc (ca sa o pot conduce de inainte de 18 ani) dar sa arate mai sportiv ...

Incercati va rog sa imi raspundeti la urmatoarele lucruri:

 

- modele recomandate

- preturi aproximative

- care poate duce 2 persoane fara sa ma fac de ras ...

- acte si licente

- sfaturi de la proprietari

 

 

Sunt nou, dar vreau un topic serios si la subiect ... Nu pot zice ca sunt priceput, deci greselile sunt :kiss:

 

 

Multumesc anticipat!!! :D :hug: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si eu o motocicleta ... scuter sau moped!!!

Anul asta fac 16 ani, deci permis :D

 

Eu ma gandeam la o aprilia rs50 sau gillera dna 50... mai recomandati-mi si altele !!!

Vreau ceva sub 50 cmc (ca sa o pot conduce de inainte de 18 ani) dar sa arate mai sportiv ...

Incercati va rog sa imi raspundeti la urmatoarele lucruri:

 

- modele recomandate

- preturi aproximative

- care poate duce 2 persoane fara sa ma fac de ras ...

- acte si licente

- sfaturi de la proprietari

Sunt nou, dar vreau un topic serios si la subiect ... Nu pot zice ca sunt priceput, deci greselile sunt :kiss:

Multumesc anticipat!!! :D :hug: :D

daca vrei motocicleta cu viteze...ia-ti RS 50 sau Derbi GPR 50,iar daca vrei scuter,dar sa arate sportiv...ia-ti un Yamaha Aerox sau poate un DNA 50 :hug: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine ai venit!

 

Pai daca ai 16 ani, poti sa dai de A1 si poti sa conduci moto de max 125 si max 11 kw (15 cp). :kiss:

 

Daca vrei scuter ... Aprilia SR, Piaggio NRG, Gilera Runner, Peugeot Speedfight 2, Peugeot Jetforce, Yamaha aerox, MBK Booster, etc. Ti le-am pus pe astea mai sport, care au ceva forta in ele ... :D

 

Totusi daca nu vrei sa dai de A1, si vrei stil motor e buna si DNA sunt motoare bune fiabile, puternice. :D

Iar daca vrei motor de 50 (cu ambreiaj si viteze) itzi recomand Yamaha TZR 50, Aprilia RS 50, Derbi GPR 50.

 

Inca o data; am pus modele sport pt ca stiu ca toata lumea le place iar tu nu mi-ai dat date despre alta categorie moto care ti-ar face cu ochiu :hug:

 

Mai da-ne si noua date, adica: Cati bani esti dispus sa dai, daca te uitzi si la fiabilitate, consum, intretinere si daca ai vrea ceva din lista de mai sus ... ce anume. Ma refer la categoriile Scooter Sau Sport (50cc).

 

Daca iti iei la mana a 2a sa stii ca va mai trebuii sa bagi niste bani in ea ...

Daca vrei noua nu iti lua chinezarie, mai bine iti iei ceva SH calumea :hug:

 

Sper ca am fost de ajutor! :D

 

Bafta la achizitie! :D

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha Tzr 50 >cu viteze

Gilera Dna >fara viteze,practic un scuter care "arata" a motor...nu are nimic in plus fata de un scuter...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau ceva sh foarte bun, nu nou si de proasta calitate :D

 

Bani ... depinde cum ii fraieresc pe ai mei ... 1000 E max 1500 E... dar daca nu imi ies planurile... cam 600 E !!!

 

Cu consumul nu ma sperii ... si nici cu celelate costuri! Cat ar mai trebuii sa investesc in el?

 

As merge totusi spre ceva de 50 cmc... dar va mai intreb inca o data: mai iau o fata cu mine pe el :D , ma fac de ras ???

 

Legat de cel de 125 cmc sunt mai multe probl. : imi ajung banii? reusesc sa iau examenul pt A1? nu ma rup cu el, mai ales ca nu prea stiu sa conduc... ?!? :kiss:

 

Va multumesc pe raspunsuri! Mai astept si altele ...

 

 

P.S. Scrieti-mi si mie asa, va rog:

 

- sub 50 cmc sportive: ... + preturi pt fiecare

- sub 50 cmc scuter: ... +preturi pt fiecare

- peste 50 cmc si 125 cmc: ... + preturi pt fiecare

 

 

REGARDS !!! :hug: :D :D

 

L.E. In principiu pot da mai multi bani ...

Editat de tazzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre 600 si 1500 E e mare diferentza...o sa ai ce i "prosti" sa ajungi la suma aia.

De 600 eu iei un scuter...dar partea tehnica va lasa de dorit,sau esteticul....(de obicei un scuter bun se invarte intre 750 E si 1000 E)

Iar dak dai de A1 si dispui de 1500-2000E iati un Aprilia RS 125. I o bestie la clasa de 125cc! Face majoritatea maxiscuterelor! Si arata si sportiv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa dai de permis si reusesti sa faci rost de aprox 2000 E te sfatuiesc sa iti cauti un peugeot speedfight 2 de 100 cmc. este aspectuos si are si putere mare=> nu te faci de ras. Nu iti trebuie ceva mai puternic mai ales ca ai zis ca nu prea sti sa conduci. examenul de A1 este usor daca inveti bine legislatia ca odata ce ai trecut de proba scrisa, la poligon nu mai ai treaba daca sti sa ergi pe bicicleta. da-mi un pm sau bagama in lista la mess(am id la profil) si iti mai dau detalii despre acest model si despre permisu A1 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai trec eu favorita mea pe lista de sportive 50 cmc .... Peugeot XR6...si nu e foarte scump si nu poti gasi nici foarte vechi, pentru ca primul s-a fabricat in 2002. Are viata in el motoru ce sa mai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai trec eu favorita mea pe lista de sportive 50 cmc .... Peugeot XR6...si nu e foarte scump si nu poti gasi nici foarte vechi, pentru ca primul s-a fabricat in 2002. Are viata in el motoru ce sa mai...

 

Ooo da ... frumos rau Peugeot XR6...

 

Pe speedfight 2 nu as da atatia bani, chiar daca e "capabil" ! In cazul in care am bani, iau o sportiva... daca nu, scuter.

 

Completati lista va rog!

 

--- Mesaj completat în 06 Feb 2008 14:55 -------------

Ooo da ... frumos rau Peugeot XR6...

 

Pe speedfight 2 nu as da atatia bani, chiar daca e "capabil" ! In cazul in care am bani, iau o sportiva... daca nu, scuter.

 

Completati lista va rog!

Un UP si ... vreau sa va spun ca m-am hotarat sa dau de A1 in vara si atunci poate crestem nr de cmc !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Feb 2008 14:55 -------------</small><br/>

Un UP si ... vreau sa va spun ca m-am hotarat sa dau de A1 in vara si atunci poate crestem nr de cmc !!!

Daca te pui pe 125 moto gasesti deja o gramada de informatii in forumul "Tineri si nelinistiti ... la clasa 125cc"

 

 

Bafta! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca intre tovarasi dar si ca proprietar iti recomand o Aprilia SR 50 (Injectie).

 

Scuter impunator,design frumos,nu te faci de ras la nici o fata cu el,agati o gramada :kiss:,consum redus din cauza injectiei vreo 2l la 100 km.

Offtopic dar nu ma pot abtine :kiss: Daca ai nevoie de un scuter pentru a agata fete, bate de la grav spre trist :kiss:

 

 

 

Bafta! :what:

 

 

L.E: Ma refer in general, nu la cineva anume.

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intrebat daca duce doua persoane... :kiss: nu am precizat sexul :kiss:

Duce cam orice motor 2 persoane, mai greu, mai usor... Dar nu garantez ca si aduce a 2-a persoana(a se citi "agata") :kiss:

 

 

 

Bafta! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da logic...din agatat de fete o dam in mers fara casca sa ni se vada freza si fatza...daca ti-ai luat scuter de-aia e grav :what: ca o fata sa se uite la ce detii, tre sa ai cel putin masina si asta iti garantez. Chiar scuterul e ceva de ras pentru fete :kiss: Mai bine pe jos decat sa ma laud cu scuterul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles gresit nu mi-e rusine sa ies cu el sau asa...chiar mai dau pe la liceu cu el.

 

Dar mi-e rusine sa ma duc cu fente pe cap la fetite si sa le zic "hai fetita te plimbi cu mine o tura?" " Nu vezi ce motor am? :>" "Hai ca sunt super tare, nu vezi am si scuter". Am vrut sa zic ca nu ajuta prea mult la fete, pentru ca le cunosc :what: Daca era acu 3-4-5 ani da, erai "jmecher" ca aveai scuter....dar acum :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles gresit nu mi-e rusine sa ies cu el sau asa...chiar mai dau pe la liceu cu el.

 

Dar mi-e rusine sa ma duc cu fente pe cap la fetite si sa le zic "hai fetita te plimbi cu mine o tura?" " Nu vezi ce motor am? :>" "Hai ca sunt super tare, nu vezi am si scuter". Am vrut sa zic ca nu ajuta prea mult la fete, pentru ca le cunosc :what: Daca era acu 3-4-5 ani da, erai "jmecher" ca aveai scuter....dar acum :kiss:

 

aia care fac asa cum zici tu sunt fitzo-scuteristi si se fac de ras ei singuri nu scuterul ai face de ras...este bine ca nu faci parte din categoria aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

credeai ca fac?

 

la cat de t*rfe sunt fetele in ziua de azi iti spun eu ca pe una de-aia versata de umbla cu baieti cu 5 ani mai mare ca ea nu cred ca o cuceresti decat cu o masina. Poti sa fi fat-frumos ca daca n-ai masina...oricum decat sa stau cu de-alea mai bine ma lipsesc :what: mie imi plac fetele cuminti care nu se uita la bani :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

credeai ca fac?

 

la cat de t*rfe sunt fetele in ziua de azi iti spun eu ca pe una de-aia versata de umbla cu baieti cu 5 ani mai mare ca ea nu cred ca o cuceresti decat cu o masina. Poti sa fi fat-frumos ca daca n-ai masina...oricum decat sa stau cu de-alea mai bine ma lipsesc :what: mie imi plac fetele cuminti care nu se uita la bani :kiss:

pai da ma...la scuter se rup suspensiile,pe cand la masina e mai fin la "sarituri" :kiss:

si in plus...ele vor la caldurica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...