Sari la conținut

Probleme La Carenaj


sergiu_91
 Share

Postări Recomandate

Am cumparat motoreta in stare destul de buna dar am observat mici probleme. Punctele de prindere ale carenelor sunt cam distruse. Vreau sa spun ca in jurul suruburilor care prind carenele sunt foarte multe crapaturi care 1.arata urat 2.daca mai iau vro 5 gropi imi cad carenele. Intrebarea mea este: cum as putea sa repar zonele crapate?

PS: tata zicea sa pun o placutza de inox pe interior si sa prind cu nituri zona avariata a carenei. Problema e ca daca fac asa.... se vad si crapaturile si niturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa le duci la cineva care repara in fibra de sticla, sa-ti faca intarituri.. daca vrei sa scapi si de crapaturi bagi un sticker (modul ieftin) sau tragi o vopsea (modul mai scump)

 

Bafta la reparat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat motoreta in stare destul de buna dar am observat mici probleme. Punctele de prindere ale carenelor sunt cam distruse. Vreau sa spun ca in jurul suruburilor care prind carenele sunt foarte multe crapaturi care 1.arata urat 2.daca mai iau vro 5 gropi imi cad carenele. Intrebarea mea este: cum as putea sa repar zonele crapate?

PS: tata zicea sa pun o placutza de inox pe interior si sa prind cu nituri zona avariata a carenei. Problema e ca daca fac asa.... se vad si crapaturile si niturile.

 

gaseste pe cineva ce lipeste mase plastice, si du-le la lipit, ii zici si tu sa ti le lipeasca pe interior si gata nu se vede ... dar de crapaturile ce sa vad nu scapi asa ca va trebui sa refaci vopseaua, iar daca tot refaci vopseaua lipeste carenele pe ambele parti ca or sa tina mai bine asa :D

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vroiam sa le dau cuiva sa mi le repare nu mai faceam topicul :kiss: . Eu vreau sa stiu moduri de a le repara (nu sa le acopar cu stickere) singur. Am auzit de la cineva ca se repara cu kit. scobesc unpic in crapaturi, degresez, dau solutia minune, nivelez portiunea si dupa o vopsesc. Deci? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ce? vad ca shtii. spor la treaba! totusi, de ce ai deschis topicul?

Doar am auzit. Am deschis topicul pentru ca nu stiu nici ce kit trebuie, nici de unde il pot cumpara, nici cum se aplica... (lista continua)

ps: poti sa imi dai un pm cu idul tau de mess?

Editat de sergiu_91
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...