Sari la conținut

Probleme Cu Pompa De Apa


vladut_cj
 Share

Postări Recomandate

Salut. In urma cu 2 saptamani am iesit cu motoru la o plimbare(honda nsr 125 model 98').Nimic grav pana cand dupa primul km parcurs acul de la apa a inceput sa urce foarte repede. Am oprit motorul si l-am impins inapoi acasa. Dupa ce l-am desfacut am observat care era problema, axu de la pompa de apa era rupt:| . Cu ajutorul unui prieten am reusit sa sudam si sa centram axu dar tot am nevoide de un kit de reparatie pentru pompa pentru ca axu are un mic joc si curge putina apa pe langa presetupa. La urma urmei trebuie schimbat macar axu. Daca m-ati putea ajuta cu niste numere de telefon de unde as putea sa imi comand piesele sau mi-ati putea da niste adrese de e-mail v-as fi recunoscator( am incercat la cateva firme care nu m-au putut ajuta, le-am gasit pana acum la o singura firma care mi-a dat niste preturi astronomice) Multumesc anticipat

Editat de vladut_cj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. In urma cu 2 saptamani am iesit cu motoru la o plimbare(honda nsr 125 model 98').Nimic grav pana cand dupa primul km parcurs acul de la apa a inceput sa urce foarte repede. Am oprit motorul si l-am impins inapoi acasa. Dupa ce l-am desfacut am observat care era problema, axu de la pompa de apa era rupt:| . Cu ajutorul unui prieten am reusit sa sudam si sa centram axu dar tot am nevoide de un kit de reparatie pentru pompa pentru ca axu are un mic joc si curge putina apa pe langa presetupa. La urma urmei trebuie schimbat macar axu. Daca m-ati putea ajuta cu niste numere de telefon de unde as putea sa imi comand piesele sau mi-ati putea da niste adrese de e-mail v-as fi recunoscator( am incercat la cateva firme care nu m-au putut ajuta, le-am gasit pana acum la o singura firma care mi-a dat niste preturi astronomice) Multumesc anticipat

Incearca la reprezentantele honda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi si ce preturi sa stie lumea de unde pleaca .

 

 

 

Singurul loc unde am gasit a fost la motorcity in Cluj. Dupa ce le-am zis de ce piese am nevoie mi-au zis ca le pot aduce dar numai axu m-ar costa 360 RON :what: . Parerea mea ca e mai mult decat scump, la urma urmei e doar o tija cu filet. As icerca la un service de dezmembrari moto (daca este asa ceva la noi) sau la o alta firma care mi-ar aduce piesele la un pret mai rezonabil. Cei care aveti numere de telefon de unde as putea sa imi comand piesele va rog sa le postati aici :kiss: Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca e doar o tija cu filet, nu merge facuta la strungar ?

 

 

 

 

am incercat deja dar nu se poate pentru ca tija e facuta dupa anumite cote, cote pe care un strungar nu le poate reda :what: si daca nu corespund cotele o sa fie tija decalata si tot o sa pierd apa...:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca la o firma de dezmembari ... dar mai ales incearca sa gasesti reperul cu totul .... degeaba schimbi axul daca nu schimbi presetupa...

am patit la fel la un zzr

si pana nu am schimbat corpul pompei nu am avut rezultate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un strungar meserias ti-l face aproape identic la cota un subler bun.

 

Daca esti din CJ incearca la Martensita pe Motilor in statia de la Spitalul de copii acolo este atelier de strungarie cu care lucrez eu. In capat de curte e intrarea, intreaba de Dl Rostas

 

Daca vrei originala icearca la Distribuitoru, e din Bistrita si iti gaseste el ceva piesa poate si second. Eu de la el gasesc orice piesa pt RF noua sau second.

/index.php?showtopic=112690

 

Bafta :what: si sa vina o data caldura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...