Sari la conținut

Caut Atelier Auto-Moto


Postări Recomandate

Salut.

 

Maine mi-am luat liber tocmai pentru a schimba ambielajul la jawa.

Motorul e "aproape" desfacut, problema mea este ca nu am 2 PRESE , si nici nu am timp sa le fac.

 

DECI:

 

Stiti vreun service (poate fi si de auto) unde sa gasesc niste "prese cu gheare" pentru a scoate ambielajul de pe (rulmentul din) carter pinionul de pe ambielaj ???

 

Astept raspunsuri pana maine dimineatza, si daca nu primiesc nimic incep sa sun la atelierele puse pe www.motorlife.ro

 

MULTZUMESC!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da :D am rezolvat. Am luat un numar de telefon de pe www.motorlife.ro, al unui atelier de prin colentina. Baietzii au fost foarte rapizi (au avut si toate sculele).

Am si tras cu ochiul :D , si data viitoare cand trebuie sa mai desfac motorul imi fac singur presele (cine vrea sa stie cum sunt, ii pot spune... oricum vreau sa le desenez in acad).

 

Ideea e ca am schimbat ambielajul + pistoane + boltzuri + etc... si am mers cam 100 Km in care se auzeau doar tobele. Motorul nu batea, nu facea nici un zgomot, DAR a inceput sa se auda UNEORI un "greierash". Oare trebuie sa mai strang iar toate shuruburile ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi si mie un nr de tel al baietilor din colentina. si eu mi-am desfacut motorul si nu-mi gasesc segmenti. poate ma ajuta ei.

si inca o intrebare: cum ai scos volantul de pe ambilelaj. a fost nevoie de o presa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi si mie un nr de tel al baietilor din colentina. si eu mi-am desfacut motorul si nu-mi gasesc segmenti. poate ma ajuta ei.

si inca o intrebare: cum ai scos volantul de pe ambilelaj. a fost nevoie de o presa?

La acel atelier se repara in special masini, dar au prese (sigur) pentru jawa si cz. Nu cred ca vor pierde ei timpul sa-ti caute segmentzi, trebuie sa-ti cumperi tu piesele de care ai nevoie si ei le monteaza. La mine nu a fost nevoie sa dezasamblez ambielajul, ci doar sa-l scot de pe carter.

 

Daca ai joc in ambielaj( in boltzurile de la ambielaj si iti bate) atunci trebuie desfacut ambielajul si schimbate boltzurile + acele + rebucshata biela (eventual). Este o operatie delicata pe care nu o poate face oricine. Eu iti recomand pentru asta atelierul acela care se afla pe strada Poienitzei.

 

 

pentru refacut ambielajul:

- alezat pistoane si lucru exclusiv la parte de motor: Str. Poienitiei Nr. 69, Buc. Sect. 5/ Tel. 4565827

 

 

 

unde mi-au desfacut motorul:

- Atelier reparatii moto. str. Escalei nr 48, Marius Badea , tel . 241.13.52 , este in Colentina

 

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...