Sari la conținut

Filtru De Aer?


BMC sau K&N  

69 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Am cumparat un filtru de la BMC pe care ma gandesc sa il schimb in luna Martie.

Voi ati pus ceva pe mobra de la BMC ? Dar de la K&N ? Ati sesizat schimbari ?Explicati si voi va rog :wink:

 

P.S: La instalarea filtrului de aer am inteles ca tre sa il curat cu solutia primita si pe urma sa aplic ulei insa nu am niciun ghid care sa imi explice ce trebuie sa fac mai exact. :) Risc sa stric ceva? Ma ajutati? :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fel de mobra ai, pe injectie sau pe carburatoare?

 

Ideea cu filtrele sport este ca lasa sa treaca mai mult aer.Trebuie apoi sa-i dai mai multa benzina, adica sa schimbi jigloarele daca esti pe carburator sau sa ii schimbi mappingul la power comander daca esti pe injectie.

 

Altfel am auzit ca filtrele astea fac mai mult rau decat bine daca nu stii sa reglezi mobra pentru ele.

 

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Nu schimbi nici o piesa,ii reglezi carburatorul doar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca schimbi decat filtrul este posibil sa mearga mai prost. Trebuie schimbata si toba pentru a reveni la raportul initial si pentru a se simti o diferenta. Parerea mea este ca nu prea se merita investitia intr-un motor de 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca schimbi decat filtrul este posibil sa mearga mai prost. Trebuie schimbata si toba pentru a reveni la raportul initial si pentru a se simti o diferenta. Parerea mea este ca nu prea se merita investitia intr-un motor de 125.

Daca reglezi carburatoru nu ar trebui sa fie probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Salut.Nu stiam ca K&N face filtre de aer pt hyosung(pentru airbox-ul original).E adevarat,e posibil ca motocicleta sa mearga mai rau decat inainte,dar nimic sesizabil,eu la a mea am modificat filtrul original,am decupat din partea de sus pentru a putea trage mai mult aer,si am schimbat jiglerele si inca ceva mici modificari la carburator dar toba inca e originala pt ca nu am bani de alta.Fata de inainte,cu filtrul modificat si carburatoarele modificate merge mult mai bine,trage de la ture joase mai bine.Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...