Sari la conținut

Intrunire "enduro-sibiu" - Editia A Ii-a


Postări Recomandate

am ajuns si eu... nu prea mai am de adaugat, stef a facut un mic rezumat.

 

traseul de profi... a aratat ca un traseu de profi facut de profi si pt profi... no comment.

 

mai mult, am apucat sa fac si traseul de hobby, superb!!!

 

NOTA 10++ pt EMA, FELICITARI!!! SUPER ATMOSFERA!!! SUPER TRASeu, Speciala, totul a fost superb!

 

ceva poze de la mine:

http://picasaweb.google.com/lucian.n/EMASibiu

 

asteptam si de la restul!!!

 

da.... au fost si probleme de organizare. chiar mari probleme, timp de 2 zile nu am avut telefon, groaznic, nu am avut semnal!!! cum de nu au rezolbat problema asta! INGROZITOR! Dar... au promis ca la anul o sa avem...

 

***SUPERB!***

 

:) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

desi participarea relativ redusa nu este tocmai pe placul organizatorilor de evenimente, pentru noi a fost extraordinar!

 

BRAVO EMA! keep rockin' ! SI VA MULTUMIM!

 

Pe scurt a fost ca o excursie la vama veche ( cea de pe vremuri nu de-acuma): oameni putini , dar DE CALITATE, TRASEE GROZAVE...., totul GROZAV.

 

Si cu semnalul la telefon, da-l in plua ca e mai fain asa!

 

Felix aka motanu, prieten cu ursul grizli si marmota ucigasa - DEVA

 

 

poze maine ca trebe sa le micsorez

 

good fight, good night

post-21769-1212958853_thumb.jpg

post-21769-1212958868_thumb.jpg

post-21769-1212958886_thumb.jpg

post-21769-1212958927_thumb.jpg

post-21769-1212958943_thumb.jpg

post-21769-1212959341_thumb.jpg

post-21769-1212959356_thumb.jpg

post-21769-1212959366_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, faza cu semnalul la telefon a fost chiar naspa.... mai ales de sub apa. am avut o mare problema de comunicare cu pastravii.

 

un eveniment excelent, o organizare demna de cursa de campionat national si trasee pe masura. uitasem cum e la Sibiu da acum ca mi-ati deschis apetitul tre sa mai vin p-acolo.

 

FELICITARI EMA & FRIENDS!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu uitam evolutiile excelente de sambata seara:sibiuvision:marmota ucigasa/ursul grizlly versus stef/claudiu...noi am fost mai buni ca am avut coregrafie si dansatori..juriul a fost cel care ne-a descalificat ca nu aveam voce...treaba lor,noi continuam cu lectii de canto si pian...asa ca mare grija la anul,organizatorilor ca venim cel putin vocal pregatiti ptr un lant si un piston de aur.... :) :) B) :D :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu uitam evolutiile excelente de sambata seara:sibiuvision:marmota ucigasa/ursul grizlly versus stef/claudiu...noi am fost mai buni ca am avut coregrafie si dansatori..juriul a fost cel care ne-a descalificat ca nu aveam voce...treaba lor,noi continuam cu lectii de canto si pian...asa ca mare grija la anul,organizatorilor ca venim cel putin vocal pregatiti ptr un lant si un piston de aur.... :) :) B) :D :laugh: :laugh:

Nota 12 pt. organizatori....NIMIK DE REPROSAT !!! Tineti-o tot asa !!!

Sambata seara,

MARMOTA UCIGASA si GRIZZLY in actiune:

post-7883-1212991048_thumb.jpg

post-7883-1212991145_thumb.jpg

post-7883-1212991213_thumb.jpg

post-7883-1212991265_thumb.jpg

post-7883-1212991289_thumb.jpg

post-7883-1212991315_thumb.jpg

post-7883-1212991370_thumb.jpg

post-7883-1212991503_thumb.jpg

post-7883-1212991533_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase care ni le adresati.

Vreau sa multumesc tututror celor care au fost prezenti, celor care ne-au ajutat la marcat traseele, la CP-uri, echipei Salvamont care chiar daca nu s-a facut prea vizibila, a fost prezenta si gata sa intervina in orice moment, multumim lui Vali si Lia pentru efortul depus, pentru mancarea excelenta care ne-au facut-o, multumim sponsorilor, si tuturor celor care au contribuit la reusita evenimentului.

Participarea nu a fost prea numeroasa, (in prima noapte am fost mai multi organizatori decat concurenti), lucru care pe mine personal m-a indispus in prima faza.

Dar cand am vazut ca lumea a inceput sa se distreze si sa fie multumita, am zis ca indiferent de "gaura" financiara care va fi, nu-mi va parea rau ca am organizat intrunirea.

Pentru cei care nu au venit, il citez pe Stef: "CINE NU A AVUT PLACEREA SA VINA SA STIE DE LA MINE CA A PIERDUT ENORM".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super! traseu foarte tehnic. 35 km, da' buni :)

si speciala de a doua zi a fost foarte bine aleasa.

felicitari organizatorilor!

lista cu clasamentul final?

P.S. am si ceva filmulete. o sa le montez si o sa pun link cat de curand

post-143-1213004176_thumb.jpg

post-143-1213004187_thumb.jpg

post-143-1213004193_thumb.jpg

post-143-1213004208_thumb.jpg

post-143-1213004217_thumb.jpg

post-143-1213004223_thumb.jpg

post-143-1213004231_thumb.jpg

post-143-1213004239_thumb.jpg

post-143-1213004251_thumb.jpg

post-143-1213004256_thumb.jpg

post-143-1213004261_thumb.jpg

post-143-1213004266_thumb.jpg

post-143-1213004271_thumb.jpg

post-143-1213004278_thumb.jpg

post-143-1213004284_thumb.jpg

post-143-1213004293_thumb.jpg

post-143-1213004301_thumb.jpg

post-143-1213004306_thumb.jpg

post-143-1213004310_thumb.jpg

post-143-1213004705_thumb.jpg

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lista cu clasamentul final?

P.S. am si ceva filmulete. o sa le montez si o sa pun link cat de curand

Lista cu clasamentul final o veti gasi peste cateva ore pe site-ul www.enduro-sibiu.ro

Va rog care mai aveti filmari, faceti un pustiu de bine si puneti-le pe cd-uri sau dvd-uri si dati-le un "send" spre Sibiu.

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participarea nu a fost prea numeroasa, (in prima noapte am fost mai multi organizatori decat concurenti), lucru care pe mine personal m-a indispus in prima faza.

 

pentru o mai mare participare ar fi bine sa nu se suprapuna cu alte concursuri. de ex. in we-ul acesta a fost concurs si la Gheorghieni...stiu ca e greu de prevazut din timp, dar cred ca asta a fost unul din principalele motive . mie mi-a placut si asa :)

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in we-ul acesta a fost concurs si la Gheorghieni...stiu ca e greu de prevazut din timp

 

nu e greu deloc de prevazut din timp. In CN sunt 3 etape de enduro care se stiu de la inceputul anului. Poate la anu le puneti separat.

 

@CataM - de cand ti-ai luat KTM au inceput sa te preocupe clasamentele ;-)

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost super! traseu foarte tehnic. 35 km, da' buni :lol:

si speciala de a doua zi a fost foarte bine aleasa.

felicitari organizatorilor!

lista cu clasamentul final?

P.S. am si ceva filmulete. o sa le montez si o sa pun link cat de curand

 

locul 4 --amidon

locul 3 --stef.. :) :) :laugh: :laugh: (singurul clasament care conteaza ptr mine)

 

ptr cine nu stie despre ce este vorba:am aranjat cu organizatorii sa i-o coacem:sa il trecem pe amidon pe locul 4 chiar daca in partiale si pe speciala a iesit locul 1,el stiind precis ca iese 1 la hobby..cand a anuntat clau ca sunt pe 3 inaintea lui..cuvintele lui "bah cand te-am vazut pe podium mi s-a blocat creierul)..

 

post-15042-1213013917_thumb.jpg

locul 4 --amidon

locul 3 --stef.. B) :D :laugh: :) (singurul clasament care conteaza ptr mine)

 

ptr cine nu stie despre ce este vorba:am aranjat cu organizatorii sa i-o coacem:sa il trecem pe amidon pe locul 4 chiar daca in partiale si pe speciala a iesit locul 1,el stiind precis ca iese 1 la hobby..cand a anuntat clau ca sunt pe 3 inaintea lui..cuvintele lui "bah cand te-am vazut pe podium mi s-a blocat creierul)..

asta e faza cand afla ca l-am facut,ala din mana era premiul..

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e greu deloc de prevazut din timp. In CN sunt 3 etape de enduro care se stiu de la inceputul anului. Poate la anu le puneti separat.

 

@CataM - de cand ti-ai luat KTM au inceput sa te preocupe clasamentele ;-)

Nu prea cred ca la fel ca pe altii, l-am sustinut la fata locului si nu era chiar atat de incrancenat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nota 12 pt. organizatori....NIMIK DE REPROSAT !!! Tineti-o tot asa !!!

MARMOTA UCIGASA si GRIZZLY in actiune:

De ce n-ai ramas la speciala domnu' Mircea?

Erai pe primul loc dupa prima zi, avea-i sanse mari pentru locul I la final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"fu tare rau bai, mai vreau!"

Haide bai Claudiule...dupa ce scapati de EnduroCross mai puneti-o de-o intrunire...in toamna...sa va antrenati pt. etapa de ENDURO-CN din 2008 !!!

 

Haide bai Claudiule...dupa ce scapati de EnduroCross mai puneti-o de-o intrunire...in toamna...sa va antrenati pt. etapa de ENDURO-CN din 2009 !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide bai Claudiule...dupa ce scapati de EnduroCross mai puneti-o de-o intrunire...in toamna...sa va antrenati pt. etapa de ENDURO-CN din 2008 !!!

Nu cred ca mai punem de-o intrunire in toamna. Poate la anul..... depinde.

Trebuie sa ne gandim bine cum sa facem, sa vina lume.

Vom face inscrierile din timp si daca nu se strang suficienti oameni, probabil nu se va mai tine...

Vom vedea.

 

Pana atunci insa, vom organiza "Cupa E.M.A." la EnduroCross, pe 12 iulie, in Sibiu pe dealul Gusteritei.

Va asteptam!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai punem de-o intrunire in toamna. Poate la anul..... depinde.

Trebuie sa ne gandim bine cum sa facem, sa vina lume.

Vom face inscrierile din timp si daca nu se strang suficienti oameni, probabil nu se va mai tine...

Vom vedea.

 

Pana atunci insa, vom organiza "Cupa E.M.A." la EnduroCross, pe 12 iulie, in Sibiu pe dealul Gusteritei.

Va asteptam!!!

am propus si nu cred ca m-ati luat in seama din cauza de bere.. :P :D ,ce ziceti de enduro-maniaco-depresiv 4 & EMA sibiu sub patronajul red bull..ar fi cea mai tare intrunire enduro din romania daca ne unim..

daca luati situatia in calcul vbim pe gusterita...de data asta dau eu berea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clau, io zic ca un motiv pt care am fost destul de putini a fost suprapunerea cu etapa de CN.

 

multi s-au speriat de Codul Portocaliu, ca vin futunile,etc...

 

 

dupa mine, un numar prea mare de participanti complica lucruile. mult mai greu de organizat, mai greu de controlat, si... mult mai greu de multumit oamenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...