Sari la conținut

Ieri Am Patit-o (Bucuresti-Pod Voluntari) - 27.02.2008


danyy29
 Share

Postări Recomandate

Ieri dimineata mergeam la R.A.R. sa fac autentificarea.La urcarea pe pod la Voluntari un sofer de maxi-taxi parcat s-a gindit ca ar face bine sa plece.Asa a si facut fara sa se asigure fara semnal.Am incercat sa il evit am frinat si am pierdut fata.Intr-o secunda urcam podul tiris.M-am ridicat am apucata sa ridit viziera sa injur de doua ori si cam atit.Omul bine merci a plecat nepasator.Echipamentul full si-a facut datoria.Eu nu am nimic.O mica contuzie la sold.Motorul este cam afectat.Carena sparta capac ulei spart.

Multumesc pe aceasta cale celui care m-a ajutat sa ridic motocicleta.Fost motociclist si el a fost singurul care a sarit sa ma ajute.Mi-a lipit fisura de la capacul de la ulei cu poxipol si asa am ajuns la R.A.R.Nu stiu cit mai tine lipitura dar ma voi duce sa o sudez.Inca odata mii de multumiri celui care m-a ajutat.

Si inca ceva.Purtati fratilor echipamentul de protectie ca altfel e de rau.eu am casca zgiriata manusile la fel.Pantaloni sint si ei tavaliti bine.In rest numai bine si ASFALT USCAT. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@danyy29 ghinion, imi pare rau dar bine ca esti ok, motorul se face

 

da-ne mai multe detalii, viteza, ce echipament ce casca

 

asfalt uscat :burnout:

Viteza 40-50.Apucasem sa schimb a doua ptr.ca oprisem sa iau tigari.

Casca AGV replica rossi.Pantaloni si geaca vanucci.Cizme sidi.Manusi no name.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate prietene :burnout:

politia romana e de kko, la mine de 8 luni de zile se chinuie sa il declare vinovat pe soferul inteligent care a trecut pe rosu si nu m-a vazut, ce pot sa zic mai mult...

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de nasol in perioada asta cu franarile de urgenta pentru ca nu prea se incalzesc cauciurile cum ar trebui.

Cat despre tine mult succes in repararea mobrei si bine ca ai scapat ieftin

Plus ca este mare mizerie,cel putin in Bucuresti (oras vesnic un santier) mult praf, noroi uscat si daca au mai si stropit, atentie ca se face o mizga nasoala. Parerea mea, redusa viteza mult si nu bruscati comenzile.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca este mare mizerie,cel putin in Bucuresti (oras vesnic un santier) mult praf, noroi uscat si daca au mai si stropit, atentie ca se face o mizga nasoala. Parerea mea, redusa viteza mult si nu bruscati comenzile.

am invatat multe din cazatura asta.in primul rind ca trebuie cit mai repede sa schimb simeringul la amortizorul fata stinga.poate si de asta am cazut pe stinga.recunosc.acel amortizor curge pe la simering. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...