Sari la conținut

Cum Derestrictionez O Yamaha Tzr50 - 2007 ?


Postări Recomandate

Salutare !

 

Mi-am luat recent o Yamaha TZR50 (model 2007) si acum vreau sa-i scot limitarile. Daca stie cineva ceva concret, astept un raspuns. Bineinteles ca am cautat pe net de mi-au iesit ochii, si am o idee cam ce ar trebui sa fac, dar se pare ca difera de la an la an metodele de derestrictionare.

 

Am incercat si pe forum-ul de scutere, dar n-am prea avut succes.

 

/RPG0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mopedul tau sa-i spunem... are motor Minarelli si limitarea este mai mult ca sigur electronica (din CDI) fiind si un model mai recent! Daca ai toba stock acolo s-ar putea sa mai ai niste limitari (site) si ca sa le scoti, tre sa operezi cu sudura... :cheers: Legat de limitarea din CDI, pot doar sa iti spun k de obicei sunt foarte scumpe aceste CDI-uri delimitate.. sunt piese aftermarket... clar neoriginale. Dar daca iti convine pretul ia! Daca nu, incearca sa vb cu un scuterist de pe forum, Dezkreactor despre delimitari caci se pricepe si poate ti-l delimiteaza el. Mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din cate am inteles: limitare in toba, CDI si carburator. Dar as vrea sa stiu cum se scot de la cineva care a facut asta, eventual sa pot face singur acasa derestrictionarea...

 

Nici o sansa singur! Limitarile mecanice le dai jos sa zicem acasa dak ai putina dexteritate (carburator) si aparat de sudura (toba). La CDI sa ai mare grija... Daca nu te pricepi in electronica las-o moarta k poti sa si calezi motorul daca nu esti in cunostinta de cauza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum incerc sa vorbesc cu dealer-ul sa aflu daca imi pot scoate ei limitarile, dar momentan nu mi-au raspuns la mail.

In legatura cu CDI-ul, la modele ceva mai vechi cica doar se taie un fir roz/alb si e gata, "Bob e unchiul", dar nu stiu daca mai e valabila metoda.

 

@Reverse: Am impresia ca tu ai avut un TZR, dar model mai vechi, deci s-ar putea ca mai nou sa fie nevoie si de o modificare la CDI care nu era necesara la modelul tau.

 

Multumesc pentru sfaturi, si sper sa apara si cineva cu model 2007 care sa-mi zica ce a facut si unde pentru scoaterea limitarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum incerc sa vorbesc cu dealer-ul sa aflu daca imi pot scoate ei limitarile, dar momentan nu mi-au raspuns la mail.

In legatura cu CDI-ul, la modele ceva mai vechi cica doar se taie un fir roz/alb si e gata, "Bob e unchiul", dar nu stiu daca mai e valabila metoda.

 

@Reverse: Am impresia ca tu ai avut un TZR, dar model mai vechi, deci s-ar putea ca mai nou sa fie nevoie si de o modificare la CDI care nu era necesara la modelul tau.

 

Multumesc pentru sfaturi, si sper sa apara si cineva cu model 2007 care sa-mi zica ce a facut si unde pentru scoaterea limitarii.

Intre 2005 si 2007 nu este nicio diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...