Sari la conținut

DN 1 loveste din nou


libelula
 Share

Postări Recomandate

un amic ieri ca fost trantit la pamant de un copac de un copac pe la posada. din fericire traieste si este bine, asa ca ii urez drumuri bune in continuare. asa ceva nu patesti de doua ori in viata.

de acu' tre sa avem grija si de ce vine de sus cred eu.

stranie poveste, nu? sa mergi pe DN si sa te trezesti la spital...

impotriva cui poti depune plangere? aici sunt banii dumneavoastra nu ar trebui sa se ocupe si de zonele de langa drumuri?

eu cred ca da..

voi ce credeti?

si nu credeti ca in acel timp, un om care ste platit sa taie copacii putrezi, taia copaci sanatosi pentru vila vreunul primar?

salutari si aveti grija..

pa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant. Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru cand mergeam de la Targoviste la Bucuresti (Padurea Vlasiei) acu vreun an si ceva. Ne-am trezit cu un copac in fata masinii. Ma bucur ca amicul tau a scapat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, un copac a cazut pe el. Trecuse de muzeul cinegetic de la Posada..si apoi, intr-o curba, s-a trezit cu un copac pe el. Lovitura a fost destul de tare incat sa ii sparga casca si sa il sifoneze bine de tot...

din fericire e intreg, a scapat fara oase rupte, dar asta din noroc banuiesc si din cauza echipamentului de calitate.

Acum nu isi aminteste decat ca mergea..si atat. Copacul nu i-a cazut in fata..a cazut drept pe el.

Doamne fereste zic eu, imi fac o cruce desi nu sunt evlavios si drum bun va doresc.

L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa spun drept pina acum nu m am gindit ca se poate intimpla asa ceva. Sa mergi linistit pe strada si sa cada un copac pe tine. Bine ca nu a fost un copac mai mare.

 

 

Dar cum a cazut copacul ala? A fost taiat de cineva doborit de vint sau aruncat de pe balcon? De unde a aparut copacul doar nu ploo cu copaci.

 

 

A pleznit casca sau doar viziera? Daca a pleznit casca nu prea era de calitate ekipamentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am ajuns sa ne fie frica si de copaci??? Ciudat ca ploua cu copaci! Nu cred ca era cea mai norocoasa zi pt el! Ii urez drum fara probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca era gaurita de ceva...lemn probabil.

din cate stiu era o casca noua, f scumpa...in fine..nu era CMS..era un UVEZ sau ceva f bun, oricum.

la cap nu s-a lovit, desi casca era sparta, deci echipamentul si-a facut datoria as zice eu.

ca sa raspund si al ultima intrebare, copacul probabil venea de pe malul drept, cum urci...iesit din radacini, impreuna cu o gramada de pietre.

chiar nu a trecut nimeni pe acolo? eu stiu povestirile de la alti amici care au luat motorul si motociclistul acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta chiar e smulsa direct dintr-un film de groaza :huh: Pe de alta parte, faptul ca omul a scapat datorita castii demonstreaza inca o data (daca mai era nevoie) cat de important e un echipament bun. In plus face si reclama nesperata castii pe care o purta. Eu personal sunt curios ce era :laugh: Daca se duce la reprezentanta si le spune povestea s-ar putea sa-l astepte niste surprize placute :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...