Sari la conținut

Rulmenti Motor Voshod


BIBANU CZ
 Share

Postări Recomandate

stie careva ce coduri au rulmentii de la cutia de viteze? la ambielaj stiu ca sunt 6302.

 

--- Mesaj completat în 12 Mar 2008 21:28 -------------

stie careva ce coduri au rulmentii de la cutia de viteze? la ambielaj stiu ca sunt 6302.

nimeni???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu iti raspunde nimeni asa ca ma bag eu,cu toate ca nu sunt sigur.Dupa cate imi amintesc(dar repet-nu sunt sigur) sunt aceleasi cote ca si cei de la ambielaj.I-am schimbat si eu pe toti cand am avut Voshod si i-am lgasit la primul magazin in care i-am cautat,deci sunt niste rulmenti uzuali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu ceri la gaspar ? Nici eu nu stiam cotele rulmentilor de pe ambielaj si i-am cerut lui Gaspar unul singur si m-am dus cu rulmentul la FAG si am cumparat rulmenti FAG ca sa nu pun stifturi in motor........

 

Daca nu tii neaparat sa cumperi SKF sau FAG (modelul 6302 costa 16lei),poti sa cumperi de la Gaspar,probabil o sa fie la jumatate pretul. Depinde de tine,dar consider ca daca nu vrei sa iei o marca renumita , cere-i lui Gaspar si iti da el ce are (rusesti probabil).La pret mic la magazine o sa gasesti tot calitatea celor de la Gaspar,deci nu are rost sa mai umblii pe drumuri. Da-i un telefon :crack: :blbl:

 

--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 00:39 -------------

de ce nu ceri la gaspar ? Nici eu nu stiam cotele rulmentilor de pe ambielaj si i-am cerut lui Gaspar unul singur si m-am dus cu rulmentul la FAG si am cumparat rulmenti FAG ca sa nu pun stifturi in motor........

 

Daca nu tii neaparat sa cumperi SKF sau FAG (modelul 6302 costa 16lei),poti sa cumperi de la Gaspar,probabil o sa fie la jumatate pretul. Depinde de tine,dar consider ca daca nu vrei sa iei o marca renumita , cere-i lui Gaspar si iti da el ce are (rusesti probabil).La pret mic la magazine o sa gasesti tot calitatea celor de la Gaspar,deci nu are rost sa mai umblii pe drumuri. Da-i un telefon :D :D

 

Sau desfa rulmentii din motor si du-te cu ei la magazin (cred ca de aia ceri codurile ,ca sa nu desfaci motorul inainte sa ai piesele :P))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un motor de Voshod desfacut am sa ma uit la rulmenti si am sa-ti spun seria.Este un mag. la noi Ghezaco specializat numai pe rulmenti si semeringuri,daca nu gasesti am sa-ti iau de aici.Numa bine

daca vrei sa ma ajuti ar fi super bine ca eu am cautat si nu am gasit. sunt 6 rulmenti. o sa-ti trim un pm cu adresa si daca vrei sa-mi trim un colet ramburs. asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!daca aflii ce serii au vreau si eu sa shtiu!mai verific topicul.vad ca aici in acest topic suntetzi cunascatori de voshoduri...daca putetzi,va rog sa ma ajutatzi si pe mine cu nishte sfaturi ptr ambreiaj.am postat topic.ms frumos si asfalt uscat! ;)

 

--- Mesaj completat în 26 Mar 2008 22:15 -------------

Am eu un motor de Voshod desfacut am sa ma uit la rulmenti si am sa-ti spun seria.Este un mag. la noi Ghezaco specializat numai pe rulmenti si semeringuri,daca nu gasesti am sa-ti iau de aici.Numa bine

m-ar interesa si pe mine,de la magazinul asta de care shtii tu,setul de simeringuri si garnituri ptr amortizoarele de spate ptr voshod 3M.daca te potzi interesa tzi-ash fii recunoscator.numai bine! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...