Sari la conținut

Un Mic Sfat Va Rog Frumos


ionutvifo
 Share

Postări Recomandate

Slutare baieti.

Am o mare problema cu un scuter marca STANDARD MOTOR -KL50B-.Ce sa mai are motor minareli.De curand i-am schimbat variatorul acesta fiind Malossi(multivar 51 7075)nu stiu ce se intampla cand merg cu el parca e prea turat iar daca-i dau mai tare se opreste motorul in mers ce poate sa aive ca m-a disperat va rog dati-mi un sfat ceva.

A rolele de la variator sunt de 7gr. :D

Tin sa mai mentionez ca la relante merge fara nici o problema,pleaca si la prima cheie cum se spune.Motorul nu are nici bataie setul motor este nou nu stiu ce sa mai zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slutare baieti.

Am o mare problema cu un scuter marca STANDARD MOTOR -KL50B-.Ce sa mai are motor minareli.De curand i-am schimbat variatorul acesta fiind Malossi(multivar 51 7075)nu stiu ce se intampla cand merg cu el parca e prea turat iar daca-i dau mai tare se opreste motorul in mers ce poate sa aive ca m-a disperat va rog dati-mi un sfat ceva.

A rolele de la variator sunt de 7gr. :D

Tin sa mai mentionez ca la relante merge fara nici o problema,pleaca si la prima cheie cum se spune.Motorul nu are nici bataie setul motor este nou nu stiu ce sa mai zic.

 

 

regleaza din carb amestecul de benzina , iti trage prea mult aer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

regleaza din carb amestecul de benzina , iti trage prea mult aer...

O sa reglez ''haste'' dar cum?Ca imi este frica ca o sa dereglez mai rau amestecul dar ce sa mai.Mai rau ca acuma cat sa-l dereglez daca o fi sa fie din carb.Macar spune-mi te rog cum sa-l reglez trebuie la ture la ureche sa-l ascult,sa sti ca nu am reglat niciodata aerul cu benzina dar nui problema ca omul invata daca cineva vrea sa-l ajute.Asa ca va rog frumos cum fac sa-l reglez carburatorul?

A si sa mai spun ca in timp ce plec cu el dupa loc parca da un svac de cateva ori adica nu merge lin dar dupa aceea isi revine dar totusi e prea turat.Mult nu am mers cu el ca daca mi se oprea motorul ce rost mai avea.Mai ma faceam si de ras.Va rog sa ma ajutati macar cu un sfat si daca a mai patit cineva asa ceva.

Multumesc

 

--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 17:12 -------------
Problema mea s-a rezolvat era bujia :D.Dar totusi e ceva in neregula la variatorul asta pt ca in timp ce plec cu el dupa loc parca il simt ca e prea turat pt viteza pe care o are nu i-am dat tare ca am setul nou deci merg cu 30-max 40km/h.Cum am mai spus rolele sunt de 7gr oare asta sa fie problema? :D

Editat de ionutvifo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...