Sari la conținut

Cand Credeam Ca A Iesit Soarele Pe Strada Mea...


KoL
 Share

Postări Recomandate

Fratilor ma bucur ca va pot scrie astazi aceste randuri, fiindca ieri am avut un accident. MA indreptam spre Piata domenii cand dupa scoala de soferi Dinu de pe bv. Ion Mihalache un tampit imi taie brusc fata si ma vad imprastiat pe jos. Nu s-a asigurat deloc si nici macar semnal nu a dat. Am cazut si uite asa am o frumoasa fractura de rotula si tre sa stau o luna pe bara. Ce sa mai zic decat ca tipul m-a dus la spital si era sa mai facem si alte accidente pe drum. Asa ca daca il vedeti pe unu cu o skoda fabia verde cu nr: IF 982 feritiva ca e varza omu. AM scir cu greu randurile astea, ca sincer ma cam doare picioru si tre sa-l tin sus. See you on the road again. ASFALT USCAT tuturor :crack: si tineti ochii deschisi ca e pericol mare cu unii inconstienti!!! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor ma bucur ca va pot scrie astazi aceste randuri, fiindca ieri am avut un accident. MA indreptam spre Piata domenii cand dupa scoala de soferi Dinu de pe bv. Ion Mihalache un tampit imi taie brusc fata si ma vad imprastiat pe jos. Nu s-a asigurat deloc si nici macar semnal nu a dat. Am cazut si uite asa am o frumoasa fractura de rotula si tre sa stau o luna pe bara. Ce sa mai zic decat ca tipul m-a dus la spital si era sa mai facem si alte accidente pe drum. Asa ca daca il vedeti pe unu cu o skoda fabia verde cu nr: IF 982 feritiva ca e varza omu. AM scir cu greu randurile astea, ca sincer ma cam doare picioru si tre sa-l tin sus. See you on the road again. ASFALT USCAT tuturor :crack: si tineti ochii deschisi ca e pericol mare cu unii inconstienti!!! :blbl:

 

Salutare! În primul rând însănătoÂşire grabnică Âşi mai ales completă!

Când te simți mai bine Âşi poți scrie mai uÂşor, fii bun Âşi detaliază puțin mai mult accidentul.

În rest... lasă restul, fă-te bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...da haste cu siguranta ma achit de datorie... :blbl:

Pai Skydiver ce sa zic decat ca eram pe Ion Mihalache trecusem de scoala de soferi Dinu si la vreo 20 de m am luat-o pe linia de tramvai pe care se poate circula regulamentar in zona aia. Si deodata tampitu adica soferu a tras brusc de volan fara sa se asigure si sa semnalizeze in prealabil. Ce sa zic decat ca primul gand care mi-a venit in minte cand l-am vazut a fost citez: "ia uite frate o face special asta...", dupa care m-am trezit pe jos. Speriat nu am fost si nici durerea de la genunchi nu am simtit-o decat peste cateva minute. Prima si sper sa fie ultima faza de genul asta. Recunosc ca nu am avut nici protectii...si imi vine sa ma dau cu capul de pereti, dar aia e vorba unui amic de-al meu...SOARTA :D

Sper ssa ne auzim cat de curand si nuami de bine. ASFALT USCAT! :D

 

--- Mesaj completat în 16 Mar 2008 19:43 -------------
By the way...va multumesc tuturor pentru urarile de bine!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si rabdare!

Am avut si eu fractura de rotula, din aceleasi cauze: taiat calea si lipsa de protectii.

Chestia e ca am stat 6 saptamani cu ghips de sus pana jos pe dreptul. :blbl: Nasol la inceput, apoi te obisnuiesti cu mersul la buda si prin casa :D .

Eu am avut fractura fara deplasare, deci fara operatie. Insa nu te grabi sa dai jos ghipsul mai repede decat zic doctorii si dupa aia fa ceva recuperare, fizioterapie, ceva ce recomanda doctorii.

O sa cam stai pe tusa 2 luni, numa bine vine caldura si vremea buna.

Succes. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...da haste cu siguranta ma achit de datorie... :blbl:

Pai Skydiver ce sa zic decat ca eram pe Ion Mihalache trecusem de scoala de soferi Dinu si la vreo 20 de m am luat-o pe linia de tramvai pe care se poate circula regulamentar in zona aia. Si deodata tampitu adica soferu a tras brusc de volan fara sa se asigure si sa semnalizeze in prealabil. Ce sa zic decat ca primul gand care mi-a venit in minte cand l-am vazut a fost citez: "ia uite frate o face special asta...", dupa care m-am trezit pe jos. Speriat nu am fost si nici durerea de la genunchi nu am simtit-o decat peste cateva minute. Prima si sper sa fie ultima faza de genul asta. Recunosc ca nu am avut nici protectii...si imi vine sa ma dau cu capul de pereti, dar aia e vorba unui amic de-al meu...SOARTA :D

Sper ssa ne auzim cat de curand si nuami de bine. ASFALT USCAT! :D

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Mar 2008 19:43 -------------</small><br/>By the way...va multumesc tuturor pentru urarile de bine!!! :crack:

Insanatosire grabnica...............

nu ne-ai spus cum erai echipat?

Poate nu era fractura cu un pantalon de siguranta? Safety First

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor ma bucur ca va pot scrie astazi aceste randuri, fiindca ieri am avut un accident. MA indreptam spre Piata domenii cand dupa scoala de soferi Dinu de pe bv. Ion Mihalache un tampit imi taie brusc fata si ma vad imprastiat pe jos. Nu s-a asigurat deloc si nici macar semnal nu a dat. Am cazut si uite asa am o frumoasa fractura de rotula si tre sa stau o luna pe bara. Ce sa mai zic decat ca tipul m-a dus la spital si era sa mai facem si alte accidente pe drum. Asa ca daca il vedeti pe unu cu o skoda fabia verde cu nr: IF 982 feritiva ca e varza omu. AM scir cu greu randurile astea, ca sincer ma cam doare picioru si tre sa-l tin sus. See you on the road again. ASFALT USCAT tuturor :D si tineti ochii deschisi ca e pericol mare cu unii inconstienti!!! :D

 

 

Salut,

 

In primul rand insanatosire grabnica si multa atentie. :crack:

Iar in al doilea rand ma bucur ca ai postat aici accidentul tau pentru ca stau prin apropiere (pajura mai exact) si trec destul de des pe acolo ..... si sa stiu de ce anume sa ma feresc..... :blbl:

 

Multa bafta si...asfalt uscat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica iti urez si eu.

 

...Iar in al doilea rand ma bucur ca ai postat aici accidentul tau pentru ca stau prin apropiere (pajura mai exact) si trec destul de des pe acolo ..... si sa stiu de ce anume sa ma feresc.....

Mergi preventiv si fereste-te de orice (caini, pisici, copii, babe care fac jogging de-a latul bulevardului, masini care ies aiurea din intersectii) si poarta echipament macar minimal (vara prin oras merg si chestii usurele gen Enduro de drum prost - nu din alea de mers prin padure si urcat prin copaci - ca nu transpiri in ele asa de rau ca intr-un costum de touring sau de curse).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...