Sari la conținut

Romanian Extreme Adventure Buzau


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
mai bine rezolva cu Floyota un traseu mai lejer pentru batrani si bere mai multa :kiss:

 

 

CRED CA DE LA BERE SI PALINCA TE-AM COTONOGIT IAR,CE MA FAC CU TINE :D

 

 

 

 

SUPER CONCURS,ORGANIZARE,LOCATIE,ETC

Editat de LO550
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CRED CA DE LA BERE SI PALINCA TE-AM COTONOGIT IAR,CE MA FAC CU TINE :kiss:

 

 

 

 

SUPER CONCURS,ORGANIZARE,LOCATIE,ETC

 

ASTA ESTE PROFESORE , DE DATA ASTA AI FOST MAI BUN

 

felicitari organizatorilor a fost o cursa super

multumesc dusmanului meu Somo care a facut un gest sportiv si ne-a dat un GPS de la ei in penultima zi de concurs pentru ca al nostru a crapat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foaaaaarte buna organizarea concursului!!!! :kiss: . A fost greu dar frumos, la open au fost aproximativ 80 km/zi,...6 zile consecutiv... dar am avut un coechipier experimentat, Ionut 73, si am iesit pe locul 1 :D

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare, o organizare excelenta,o desfasurare de forte impresionanta ce merita toata admiratia. o saptamana de cursa care a pus la incercare nervi, efort fizic, motoare si echipament tehnic. felicitari!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaaaa ... f frumos!

Eu sunt deja pe lista pentru la anu (probabil la old boys ca anu asta sar parleazu de 35). A fost cel mai frumos concediu al meu de pana acum - motorete, prieteni, bere, soare ... gagici mai lipseau si era heaven. Am iesit pe 1 la open dintr-o conjunctura fericita nu din cine stie ce talent - unii s-au accidentat (vio), altii au avut probleme cu motoretele in fiecare zi (jumba), altii au luat apa si au cazut destul de nasol (trancanici). Eu m-am uitat atent pe timpi in fiecare zi si am vazut ca pe sectiunile in care toti mergeau diferentele erau f mici (cateva minute/sectiune). Si a mai contat ca am fost cea mai echilibrata echipa - amandoi mergeam cam in acelasi ritm; nici unul nu facea eforturi sa se tina dupa celalalt, cand voiam sa dam ii dadeam.

 

Cel mai important la cursele lungi de genul asta e sa te tina fizicul si motorul. Motorul meu a mers aproape perfect - se incingea cam tare in primele 2 zile; in rest nimic. Fizicul tot asa - aproape perfect :kiss: ; dupa 2 zile eram cam zombie dimineata si primele 15 - 20 minute abia mergeam. Coechipierul a mers f bine. Motorul lui aproape bine.

 

Dpdv sportiv, respect maxim pentru gasca de la SM care a reusit sa faca in intregime traseele.

 

Pentru cei care isi fac planuri pentru la anu - nu va speriati - traseele la open au fost destul de simple (ca C-ul din CN). Doar in ziua a treia am avut o bucata din traseul de extrem din ziua precedenta si a fost putin de munca. Daca ploua se schimba treaba destul de mult insa chiar si asa nu erau sectiuni de netrecut pentru un endurist cu o experienta de 1 sezon si o conditie fizica buna.

 

Asteptam si noi ceva poze.

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva imagini puteti urmari maine (marti) dimineata intre 08.00-10.00 pe Antena 1 la "Neata cu Razvan si Dani".Daca nu reusiti sa va treziti, puteti descarca emisiunea de pe net.

Editat de Nitescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru podium ionut si braccio!

 

:burnout: :blbl:

 

Multumim!!!

 

daaaaa ... f frumos!

Eu sunt deja pe lista pentru la anu (probabil la old boys ca anu asta sar parleazu de 35).

Depui armele?!La anu facem echipa la extrem :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva imagini puteti urmari maine (marti) dimineata intre 08.00-10.00 pe Antena 1 la "Neata cu Razvan si Dani".Daca nu reusiti sa va treziti, puteti descarca emisiunea de pe net.

mai nene vrem sa dormim un pic ca dupa atata caiac pe lacul mocearu am obosit... :burnout:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romanian Extreme Adventure

 

29 iunie - 05 iulie - Buzau

 

 

 

 

 

Romanian Extreme Adventure un succes pentru KTM Romania

 

 

 

 

 

Mani Gyenes si Marton Szilveszter au castigat la categoria Extrem – Moto cea mai dificila competitie de off-road din Romania destinata atat motocicletelor cat si Atv-urilor si automobilelor, in timp ce echipajul Zsolt Szilveszter/ Akos Szilveszter s-a clasat pe locul doi la Auto – Extrem.

 

 

 

Dificultatea competitiei, care s-a desfasurat in cea mai mare parte in Masivul Penteleu din Carpatii de Curbura, i-a determinat pe organizatori sa le impuna pilotilor de la categoria moto sa concureze doar in echipe. Astfel, KTM Romania s-a aliniat la start cu Emanuel – Mani - Gyenes si Marton Szilveszter. Pilotii satmareni s-au aflat pe locul doi pana in ultima zi a Romanian Extrem Adventure, cand dupa ce au castigat trialul desfasurat pe 5 iulie in apropiere de Buzau au preluat conducerea in clasamentul general.

 

Aflati la prima competitie de extrem Zsolt si Akos Szilveszter au reusit sa termine pe locul doi la categoria Auto Extrem, chiar daca pe ultimii zeci de kilometri ai traseului, care a insumat 1680 de km, s-au rasturnat avariind destul de grav Land Rover-ul Defender pe care au concurat.

 

 

 

Mani Gyenes ( locul 1 – categoria Moto – Extrem, KTM 300 EXC):

 

“A fost o competitie solicitanta. Am avut o protiune in care am tras patru persoane de o motocicleta ca sa putem trece, asa ca pentru mine a fost un antrenament foarte bun pentru Red Bull Romaniacs. Marton Szilveszter are doar 17 ani, insa s-a descurcat foarte bine si am reusit sa castigam, desi inainte de trial ne aflam la 4 puncte de lideri.

 

Dupa aceasta saptamana petrecuta la Romanian Extrem Adventure o sa urmeze alte sesiuni de antrenament in apropiere de Satu Mare si, probabil, voi mai merge la cateva competitii pentru ca in septembrie la Red Bull Romaniacs sa pot obtine o clasare in top 5-ul clasei Profi.

 

Din lipsa de buget am fost fortati sa renuntam la participarea in International Six Days Enduro, insa sper sa reusim sa ajungem la startul Dakar-ului din 2009.”

 

 

 

Zsolt Szilveszter (locul 2 – categoria Auto – Extrem, Land Rover Defender):

 

“ Pentru mine a fost o competitie extraordinara pentru ca l-am avut copilot pe fiul meu care are doar 20 de ani si s-a dovedit a fi cel alaturi de care pot urca pe podium. Din pacate, in urma accidentului suferit in Dakar 2006 am fost nevoit sa renunt la competitiile moto, insa nu pot renunta la motorsport si de anul trecut am inceput sa merg la competitii off-road. Romanian Extreme Adventure a fost prima cursa de extrem la care am mers alaturi de Akos, insa vor mai urma si altele avand in vedere ca in 2009 dorim sa luptam pentru titlul national.”

post-34-1215522688_thumb.jpg

post-34-1215522740_thumb.jpg

post-34-1215522757_thumb.jpg

Editat de Nitescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravooooo baietiiiii foarte tare..ptr ca avem timp sa ne antrenam si nu mai balaurim pe coclauri cu motorele dupa trasee noi la anul venim si noi la buzau..nu de alta dar vrem sa stim cat de buni (sau de slabi) suntem..

 

nu stiam ca e asa de tare..bravo si felicitari tuturor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu de alta dar vrem sa stim cat de buni (sau de slabi) suntem..

 

ca sa vezi cat de bun esti trebuie sa te dai in CN Enduro. Acolo se arata valoarea.

La cursa de la BZ e insa cea mai misto combinatie intre vacanta, relaxare, bere, motoare, prieteni, chefuri, enduro, trasee, peisaje pe care o poti gasi :angryfire:

Viata-i scurta! Rezervati-va locurile pentru la anu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa vezi cat de bun esti trebuie sa te dai in CN Enduro. Acolo se arata valoarea.

La cursa de la BZ e insa cea mai misto combinatie intre vacanta, relaxare, bere, motoare, prieteni, chefuri, enduro, trasee, peisaje pe care o poti gasi :angryfire:

Viata-i scurta! Rezervati-va locurile pentru la anu!

 

pai drept sa iti spun nu prea ma intereseaza ce valoare am ..ideea este ca stilul asta de enduro ma intereseaza pe mine..ce nu stiu daca pot sa beau atata bere 7 zile la rand.. :P in rest ma descurc eu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai drept sa iti spun nu prea ma intereseaza ce valoare am ..ideea este ca stilul asta de enduro ma intereseaza pe mine..ce nu stiu daca pot sa beau atata bere 7 zile la rand.. :P in rest ma descurc eu..

 

pai tu ai zis mai sus ca vrei sa vii ca sa vezi cat esti de bun.

 

Acu pe bune - o sa-ti placa. Cu berea, dupa 2 zile incepi sa te reglezi si o bei ca pe apa :angryfire: Nu s-a exagerat decat inainte de ziua de pauza si vineri la pub in buzau cand treaba era ca si terminata. Ziua aia de pauza de miercuri a fost f bine gandita - dupa 3 zile de alergatura, ai o zi sa speli echipament, sa mesteresti la motor, sa intorci cauciuc, sa stai la povesti, sa faci baie in lac, sa bei bere cu o seara inainte :blbl:. F ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma faci sa imi para din ce in ce mai rau ca nu am venit..credeam ca e ceva romaniacs si ca nu ma tine plamanu'' si incheietura...dar asa... :angryfire: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma faci sa imi para din ce in ce mai rau ca nu am venit..credeam ca e ceva romaniacs si ca nu ma tine plamanu'' si incheietura...dar asa... :angryfire: :P

 

a fost romaniacs pentru cei de la Extrem - doar 4 oameni au facut traseul in toate zilele.

la open a fost mai lejereanu, cum ii place romanului :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost romaniacs pentru cei de la Extrem - doar 4 oameni au facut traseul in toate zilele.

la open a fost mai lejereanu, cum ii place romanului :angryfire:

mi-a povestit pitica lui demonu cum a fost la old boys..si ce fractura deschisa si-a tras..nasol momentul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a povestit pitica lui demonu cum a fost la old boys..si ce fractura deschisa si-a tras..nasol momentul..

 

la old boys a fost traseul de la extrem. Practic old boys doar aveau clasament separat. Intrucat erau multi oameni cu suficienta tehnica si experienta dar fara viteza si conditie fizica, organizatorii au zis sa le faca un clasament separat. Insa se pare ca traseul a fost prea greu pentru majoritatea. Doar Ilie si Demonu au mers ok in fiecare zi.

 

Saracu Demonu a cazut pe drept, pe niste sleauri, la 30km/h. Super ghinioane are baiatul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...