Sari la conținut

Atentie ! - 18.03.2008 - Bucuresti


NeBuN@Ke
 Share

Postări Recomandate

sunt sigur ca acolo ramaneam daca nu ma mai puteam ridica. oricum fraierul a vrut sa fuga. Am gresit ca nu am chemat o ambulantza dar sincer nu ma puteam gandi decat la saracu motor.

 

 

Fieru` se indreapta , noi sa fim sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cocalaru' sa prezentat la politie, tocmai cand plecam de acolo, normal era un pustan de bani gata care a venit cu tacsu' , care normal era tare in gura, si zicea ceva de genu ca e imposibil sa piarda procesul impotriva noastra,

 

 

Incredibil, exact la fel s-a intamplat in cazul lui Sergiu cu GSXR-600 pe Nicolae Caramfil. link

Si mai zic cretinii ca noi avem "un cod"...

Boracul era morcovit, fusese cu ma-sa in masina si aia i-a dictat ce sa scrie in declaratie, iar ta-su (probabil un fel de sef peste 2-3 oameni cu tona de frustrari aferente) a venit la noi cu o falca in cer si una in pamant sa ne faca scandal si sa il ameninte cu judecata. Nu zic ca a intrat si peste politisti si a facut tambalau, ca ii da si pe aia in judecata, pana l-au dat afara din birou.

Iar coincidentele continua, ala a dat peste Sergiu si a scapat cu permisul, a luat doar 4 pcte de amenda si 3 de penalizare. Numai ca la indicatiile pretioase ale lu ta-su a facut contestatie, deci nu i-a dat nici RCA-ul.

Editat de RaveGSXR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e asa groasa cum crezi pt ca eu am patit o faza cu ambele chestii si in final tot eu am iesit vinovata. Depinde de relatiile pe care le ai si de politistul care se ocupa de dosar.

 

Ma mir ca a venit omul la politie... Bafta cu reparatiile, nervi tari!

 

doamna sau domnisoara a raspuns cuiva care zice ca ii se face dosar penal daca se lasa cu victime si are dreptate , nu pateste nimic , am avut si eu un accident despre care am scris cu un logan galben B - 25 - CZT , am dat cu motocicleta de pamant , m-am zdrelit destul de rau si eu si prietena mea , si ea s-a ales si cu un deget rupt ... la spital , i-a durut undeva sa anunte accidentul , dar si mai si pe garcel , mi-a zis ca eu sunt vinovat , zic cum naiba , intru pe verde imi taie efectiv calea , da , nu v-ati lovit , deci?solutia?exact,ma mir ca a venit la politie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca voi nu puneti adresa aici...

tot acum 2 saptamani un sofer care "nu a vazut" un motociclist si a luat o bataie minunata.

pune adresa aici si poate, cine stie, se gaseste cineva care sa i indrepte parbrizul la mertan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca n-a patit motociclistul mare lucru

daca nu erati mai multi sa-l sustineti , avea vreo sansa in fata smecherasului si a familiei lui si mai si?

prin noiembrie eram la dristor si se aud un motor venind , venea pe banda a doua , destul de tare , dar fara sa clipeasca un taxi schimba banda , motociclistul era sa se infiga in fundul lui si i-a reprosat asta taximetristului , asta , efectiv nesimtit sa se dea jos cu o bata , dar ... erau vreo 15-20 de motociclete in spatele primului , ala din taxi efectiv n-a mai avut curaj sa schiteze nimic , si erau multi fratiori de ai lui in acea intersectie

cred ca doar in gasca mai ai cat de cat o sansa cu motocicleta prin acest trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamna sau domnisoara a raspuns cuiva care zice ca ii se face dosar penal daca se lasa cu victime si are dreptate , nu pateste nimic , am avut si eu un accident despre care am scris cu un logan galben B - 25 - CZT , am dat cu motocicleta de pamant , m-am zdrelit destul de rau si eu si prietena mea , si ea s-a ales si cu un deget rupt ... la spital , i-a durut undeva sa anunte accidentul , dar si mai si pe garcel , mi-a zis ca eu sunt vinovat , zic cum naiba , intru pe verde imi taie efectiv calea , da , nu v-ati lovit , deci?solutia?exact,ma mir ca a venit la politie

 

La babanu a fost contact, la tine nu. Asta e diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da stiu , am si precizat asta , dar n-am retinut , cineva zicea de vatamare , dosar penal , etc. , nu ii intereseaza , am pus mana si am cautat si garcelul la care am declarat accidentul trebuia sa faca un dosar pt ca s-a soldat cu vatamare , nimic , m-a trimis la plimbare , asta era ideea

 

--- Mesaj completat în 20 Mar 2008 00:01 -------------
si ziceau si altii , masina din acest caz lovita pe bara spate , si ... ce declara omul , nu , n-am schimbat fara sa ma asigur banda , eu eram pe acea banda si el n-a respectat distanta , parca asa am citit , era posibil sa nu vada nimeni accidentul ? , ca am inteles ca au fost martori , cred ca de aceea s-a speriat si a venit la politie , altfel ... eu n-am nimic , am gresit si eu ca sunt om , si sa planga mama lui decat a mea , cred ca asta este principiul in viata al unora ca ala cu mercedesul

l-a interesat ca motociclistul isi putea rupe gatul , ca poate face niste eforturi sa ahizitioneze si sa isi intretina motocicleta ? nu prea am citit asta , ba au venit si cu gura mare

daca era motocilcistul de vina si ii zgaria mertanul , ce se intampla ?

 

--- Mesaj completat în 20 Mar 2008 00:09 -------------
nu prea intru pe forum , poate va plictisesc acum , nu stiu , cert este , ca si eu , si prietenul vostru , si toti cei de la aceasta sectiune care din varii motive am dat cu motocicletele de pamant si sincer , nu prea am gresit-o noi , ne-am ales cu julituri , cu pagube materiale , si m-ar incalzi cu ceva daca s-ar schimba aceasta situatie din trafic , acum efectul asupra mea si a celorlalti tot ramane , bucurestiul este plin de motociclete , la fel cred ca si in alte orase , nu putem gasi o solutie sa nu mai fie aceasta sectiune a accidentelor asa imbacsita ? in germania , italia , ce spune regulamentul lor ? au tot asa multe accidente ?n-am idee , dar vad ca multi stiu cum stau lucrurile in afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama masii de treaba, nu am sa inteleg niciodata fenomenul posesorilor de Mertane sau BMWuri...Javre de oameni!

Si motocicleta superba acu e dusa dracu...bine macar ca nu a patit el ceva!

 

explica-mi un pic fenomenul posesorilor de mertane si bmwuri. si daca mai stii si alte fenomene similare cu alte marci de masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

explica-mi un pic fenomenul posesorilor de mertane si bmwuri. si daca mai stii si alte fenomene similare cu alte marci de masini.

 

iti spun eu ..dacii (13xx) ...oltcituri...nu inteleg care e faza? faza e ca "posesorii " de astfel de masini se cred zmei in traficul din BUCURESTI, adica ei cred ca daca au multi cai sub capota poate sa faca, sau sa incerce sa faca un moto in trafic.....MAI PE ROMANESTE....COCALARI...SAU BASINOSI (cu bani)...PTR. CA LA ORA ACTUALA ROMANII ISI IAU MERTZURI , BMW-URI SI JEEP-URI DE ALTE NATII IN BUCURESTI PENTRU BASINI SI DECAT ATAT..!!!Asta e faza, si cand vad un moto in trafic (ma refer la " conservari") se comporta ca niste jegosi.... asta va spun din propria experienta....scuza-ma ca am raspuns eu in locul ei dar frate...nu e locul tau aici..esti genu' de om care incepe cearta....stai in banca ta cu bmw-ul tau sau metzanul tau ...si nu te mai simti aiurea...scuze daca te-am jignit cu ceva...dar ma mananca rau cand vad un prieten sau un "compatriot" de-al nostru cazut.

 

ps: observ ca esti "rider" de ceva timp, din 2005..., aproape 3 ani, inca nu te-ai invatat cu traficul din bucuresti, sau cu "alte fenomene similare cu alte marci de masini."....?

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai eu zic sa ne calmam si sa ne obisnuim. Nu sunt genu de om care sa ma enervez la o astfel de faza. Totul e clar nu m-a vazut. Si in continuare nu o sa ne vada. Trebuie sa ne obisnuim cu asta. Trebuie sa fim sinceri si sa recunoastem ca si noi gresim in trafic: viteza excesiva jaloane printre masini si alte alea. Asta e motociclismul in bucuresti: Ruleta Ruseasca. Ai tupeu sa iti pui pistolul in tampla si sa tragi. Daca da fratii mei ne vedem acolo pe strazi unde luptam sa ne afirmam un pic. Cat despre adresa lui ala hai sa fim seriosi ce sa ii facem. Si daca il bat, ce o sa se uite data viitoare in oglinzi?, va zic eu NU. Hai sa inchidem subiectu concluzionand ca eu nu am decat o zgarietura copilareasca in genunchi si motoreta va benefcia de un tratament de recuperare la cel mai scump service din bucuresti unde se umbla numai cu piese originale ca de o facem pe banii de la Asigurari. Prefer sa nu mai aud pe motociclism.ro de topicuri de gen pt ca ma intristeaza. Multumesc tuturor carora m-au ajutat in acea seara si celor care m-au sustinut fara sa ma cunoasca aici pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai eu zic sa ne calmam si sa ne obisnuim. Nu sunt genu de om care sa ma enervez la o astfel de faza. Totul e clar nu m-a vazut. Si in continuare nu o sa ne vada. Trebuie sa ne obisnuim cu asta. Trebuie sa fim sinceri si sa recunoastem ca si noi gresim in trafic: viteza excesiva jaloane printre masini si alte alea. Asta e motociclismul in bucuresti: Ruleta Ruseasca. Ai tupeu sa iti pui pistolul in tampla si sa tragi. Daca da fratii mei ne vedem acolo pe strazi unde luptam sa ne afirmam un pic. Cat despre adresa lui ala hai sa fim seriosi ce sa ii facem. Si daca il bat, ce o sa se uite data viitoare in oglinzi?, va zic eu NU. Hai sa inchidem subiectu concluzionand ca eu nu am decat o zgarietura copilareasca in genunchi si motoreta va benefcia de un tratament de recuperare la cel mai scump service din bucuresti unde se umbla numai cu piese originale ca de o facem pe banii de la Asigurari. Prefer sa nu mai aud pe motociclism.ro de topicuri de gen pt ca ma intristeaza. Multumesc tuturor carora m-au ajutat in acea seara si celor care m-au sustinut fara sa ma cunoasca aici pe forum

 

 

Bravo Babane, imi place atitudinea ta. Sa fii sanatos si sa repari motoru repede, sa te bucuri de el.

 

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...