Sari la conținut

Stau Ca Pe Jar!


abrihan38
 Share

Postări Recomandate

Salve guys! Stau ca pe jar guys..am dat 15 milioane avans pt un Kymco Super 8 de 125 acum o saptamina la dilerul Kymco de la mine din oras si azi mi-a spus ca mai dureaza pina saptamina viitoare din cauza sarbatorilor...la voi cit a durat pina vi la adus ce a-ti comandat e normal sau se poate lua clapa? a-ti trecut si voi prin asa ceva?sint cam ingrijorat...sau nu ar trebui sa fiu cica le aduc din Austria...voi ce zice-ti? parerea voastra conteaza pt mine! Drum uscat Guys! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pastele catolic, de aia intarzie. Si e normal, daca ai primit si chitanta pe bani.

 

Nu am cerur chitanta pe bani..mi-a fost jena..poate nu am facut bine ca nu am cerut.. am mers pe incredere am mai cumparat de la ei una alta..dar sintem in Romania si te poti astepta la orice...asa ca nu pot fii asa de linistit ,dar dupa ce am citit mesajele voastre ma simt cu totul altfel ..ramin dator Guys :rusinica: ..cel mai bine ma voi simtii cind o voi vedea in fata ochilor..sper sa fie totul bine la final...Asfalt uscat Guys!

Editat de abrihan38
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cerur chitanta pe bani..mi-a fost jena..poate nu am facut bine ca nu am cerut.. am mers pe incredere am mai cumparat de la ei una alta..dar sintem in Romania si te poti astepta la orice...asa ca nu pot fii asa de linistit ,dar dupa ce am citit mesajele voastre ma simt cu totul altfel ..ramin dator Guys :rusinica: ..cel mai bine ma voi simtii cind o voi vedea in fata ochilor..sper sa fie totul bine la final...Asfalt uscat Guys!

 

de ce sa`ti fie jena ??? frate e dreptu` tau ... in fine ... stai linistit nu cred ca o sa patesti ceva rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, le e si lor mai usor in contabilitate sa dea o chitanta pe toti banii, cand ai scuterul in fata. Sa ne arati poze!@

 

Da, voi pune poze nici o problema din mai multe locuri in care voi iesi cu ea...urmeaza sa fac A-ul nu am decit B-ul momentan...dar se va face si asta...Buxy merge tare bine nu as vinde-o dar nu mai am loc in scara blocului si pt ea daca vine Super8-ul...afara nu as tine-o ca mi-e mila de ea..momentan habar nu am ce o sa fac cu ea...vom vedea.. :rusinica:

 

--- Mesaj completat în 21 Mar 2008 16:48 -------------

da din austria le aduc as ascrie si pe acte la mine stai linistit :crack:

 

Kid de cind il ai si cum i-ti merge?..ai avut ceva probleme cu el?cei din Austria banuiesc ca daca nu au pe stoc trebuie si ei sa comande?..de aia dureaza atita?...azi mi-au zis ca nu au culoarea rosu cu negru cum am cerut eu...si ca trebuie sa comande...e stresant intr-un fel...timpul trece parca mai greu...azi am iesit cu Buxy la munte pe serpentine ca-sa i-mi treaca supararea...a fost super...oare cum merge Super8-ul?... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am super8 ..dar pot sa spun insa ca sunt super multumit :rusinica:

m-a lasat doar bateria asta iarna desi am tinut-o in casa..in rest doar bag benzina apas pe buton si il spal. Il am de 1 an si putin 2700km deocamdata..dar al meu e de 50 si e putin cam lenes asta e singuru defect

 

cand l-am luat il aveau pe stock in romania (italianu super baiat)

Editat de kidmeister
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am super8 ..dar pot sa spun insa ca sunt super multumit :crack:

m-a lasat doar bateria asta iarna desi am tinut-o in casa..in rest doar bag benzina apas pe buton si il spal. Il am de 1 an si putin 2700km deocamdata..dar al meu e de 50 si e putin cam lenes asta e singuru defect

 

cand l-am luat il aveau pe stock in romania (italianu super baiat)

 

il ai de 1 an , si ai facut 2700 de km ? , il ti in vitrina ? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau in torino momentan si il iau de la o concesionarie la 10 minute de mine , au in stoc 2 kymco super8, trebuie sa aleg doar culoarea :rusinica: .

Cred ca marti ma duc sa-l iau dar mai dureaza 2-3 zile pana ies numerele . Pe vineri ar trebui sa-l am ... teoretic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' nu ne spui carei firme i-ai platit avans si in ce oras? pls

 

O firma mica la 10 Km de Baia Mare! Azi am avut ocazia sa ma dau cu un Kymco Agility de 50.excelent merge motorul e asa de silentios abia se aude..deee 4 timpi.. :bow: mi-a placut mult cum trageai un pic de acceleratie cum simti-ai ca trage..fantastic..abia astept sa ma dau pe al meu..

 

--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 01:58 -------------

Stau in torino momentan si il iau de la o concesionarie la 10 minute de mine , au in stoc 2 kymco super8, trebuie sa aleg doar culoarea :bow: .

Cred ca marti ma duc sa-l iau dar mai dureaza 2-3 zile pana ies numerele . Pe vineri ar trebui sa-l am ... teoretic.

 

Un super 8 de 125 vrei sa-ti ei? Torino e f.frumos oras mi-a placut...ai la ce sa casti gura..ma refer la Moto.Scutere...super...ai vrea sa trimiti ceva poze? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O firma mica la 10 Km de Baia Mare! Azi am avut ocazia sa ma dau cu un Kymco Agility de 50.excelent merge motorul e asa de silentios abia se aude..deee 4 timpi.. :bow: mi-a placut mult cum trageai un pic de acceleratie cum simti-ai ca trage..fantastic..abia astept sa ma dau pe al meu..

 

vad ca la profil ai Peugeot Buxy ... motor 2T ... ala nu simti ca trage cand ii dai gaz ? ;)

Editat de mihaiand
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca la profil ai Peugeot Buxy ... motor 2T ... ala nu simti ca trage cand ii dai gaz ? :bow:

 

Ba da nu zic nu..mai ales ca e delimitat..dar are 13ooo km la bord si nu intodeauna merge cum as vrea eu nu mai merge asa finut..dar e normal si asta...sau poate sint eu prea pretentios...deocamdata sint multumit de Buxy dar unul nou e unul nou mai ales in 4 timpi...pe Buxy trebuie sa o incalzesti bine pe urma merge brici..oare cum merg cele pe injectie ;) :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un super 8 de 125 vrei sa-ti ei? Torino e f.frumos oras mi-a placut...ai la ce sa casti gura..ma refer la Moto.Scutere...super...ai vrea sa trimiti ceva poze? ;)

 

Da super 8 125, la scootere nu prea fac poze , nici nu am vazut f multe noutati , aici vezi in general vespa noi/vechi si f multe maxiscutere dar nu mi-a sarit nimic in ochi.

O sa fac la super 8 saptamana asta :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da super 8 125, la scootere nu prea fac poze , nici nu am vazut f multe noutati , aici vezi in general vespa noi/vechi si f multe maxiscutere dar nu mi-a sarit nimic in ochi.

O sa fac la super 8 saptamana asta :bow:

 

Eu ma refeream sa faci poze la al tau ..nu la altele.. ca-sa nu ai probleme..cu al tau mi-ar place sa vad poze ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream sa faci poze la al tau ..nu la altele.. ca-sa nu ai probleme..cu al tau mi-ar place sa vad poze ;)

 

 

Am facut contractu pe vineri ar trebui sa=l primesc, promit sa fac poze cand l-am luat. O sa fie rosu cu negru :bow:

Tu pe cand crezi ca-l iei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut contractu pe vineri ar trebui sa=l primesc, promit sa fac poze cand l-am luat. O sa fie rosu cu negru :bow:

Tu pe cand crezi ca-l iei?

 

Eu tocmai am prins pastele catolicilor plus ca nu au pe stoc Rosu cu negru cum am cerut eu asa ca mai dureaza cel putin o saptamina daca nu mai mult...m-am inteles cu el sa-l mai sun peste o saptamina..sa-mi mai spuna noutati..el zicea ca toti si-au facut aprovizionarea inainte de Pasti si lui nu i-au adus nimic ce-a avut in magazin le-a vindut..le primeste din Austria...poate nu mai au nici aia pe stoc nu stiu exact cum se procedeaza dar se pare ca dureaza ceva..nu am ce face trebuie sa astept...poate faci un filmulet sa aud si eu si sa te vad cum te dai si dai un link sa-l pot vedea in actiune si sa-mi povestesti cum merge daca ai chef... ;) vreau sa stiu parerea ta despre Super8-ul asta.. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve guys! Stau ca pe jar guys..am dat 15 milioane avans pt un Kymco Super 8 de 125 acum o saptamina la dilerul Kymco de la mine din oras si azi mi-a spus ca mai dureaza pina saptamina viitoare din cauza sarbatorilor...la voi cit a durat pina vi la adus ce a-ti comandat e normal sau se poate lua clapa? a-ti trecut si voi prin asa ceva?sint cam ingrijorat...sau nu ar trebui sa fiu cica le aduc din Austria...voi ce zice-ti? parerea voastra conteaza pt mine! Drum uscat Guys! :ok:

 

Vi se pare normal sa dureze asa mult..am dat de 3saptamini comanda oare cum se fac aprovizionarile astea... trimit daca nu au in stoc firma inportatoare comanda in Taiwan direct sau unde aveti idee ce se intimpla si cum...voi stiti ceva de sistemul asta de lucru?ca deja disper ... :( ce naiba dureaza atita?..ce sa fac?un Super8 125cc...as vrea... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Magazinul da comanda la EuroMotor(RO), astia dau mai departe la EnMoto in Austria si astia il trimit inapoi la fel.Depinde si de cheful alora sa dea comanda mai departe.Totusi la tine e cam mult deja.Mai insista la tel/du-te si sacaie-i sau cere-le banii inapoi si ia de la alt magazin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Magazinul da comanda la EuroMotor(RO), astia dau mai departe la EnMoto in Austria si astia il trimit inapoi la fel.Depinde si de cheful alora sa dea comanda mai departe.Totusi la tine e cam mult deja.Mai insista la tel/du-te si sacaie-i sau cere-le banii inapoi si ia de la alt magazin.

 

Mersi mult de ajutor! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...