Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

Cel mai probabil nu putem pleca de Sambata ... ! Mai vedem pana atunci ce si cum , eu as ramane la varianta de Duminica dimi la Cladova ! Cu plimbare prin zona aia !

 

 

Pt valea Cladovei crek mas inscrie si eu :( ca vreau neaparat sa fac si eu o plimbare cu voi, daca e de acord grupu bineinteles :lol:

E si aproape si nu sunt f multi km, ar fi ideal pt capra mea :lol:

Astept un raspuns si mai vedem pana duminica, poate va hotaratzi la alt traseu..

Bafta si asfalt uscat :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai ma Ovi...fratii Jderi au saci de dormi care rezista la -10 grade,nu ne punem cu ei...alta varianta e un foc continuu de tabara noaptea,vin la greu si povesti de groaza...tot e halooven sau cum pwola mea le zice,ca mor cand aud ,,sarbatorile,, astea...halowen,aia cu indragostitii...nici nu ma obosesc cu americanismele astea sa le scriu corect ca nu ma intere.In fine daca nu cu focul de tabara la o cabana,ceva...vom vedea .Asta in caz ca nu ma duc la Alba-Iulia :lol:

 

Si eu as fi de acord cu plecarea de Sambata mai pe seara si cu somn acolo ... numa nush cum poate Atti , Inca nu ii 100% ...

dar el ar trebuie ca Sambata sa mearga la montat 6 geamuri !

In rest ar fi ok ... sa mancam putin frig la cort... ca n-am fost de la Cheile Galbenei cu cortu :(

 

Vreau sa pun o poza cu mini gratarul ... poate vreti si voi ! Am facut poza cu aparatu din catalog , ca nu l-am gasit pe net !

post-26086-1225228612_thumb.jpg

Are dimensiunea 32x17 cm

bah...prin grataru ala iti pica micul si ce mai pui in foc...este la carrefour din ala cu manere,cred ca l-ati vazut in actiune la baiatu...mai valabil ca si ,,raritura,, asta...parca i-a afectat si pe astia criza mondiala!

 

Pt valea Cladovei crek mas inscrie si eu :lol: ca vreau neaparat sa fac si eu o plimbare cu voi, daca e de acord grupu bineinteles ;)

E si aproape si nu sunt f multi km, ar fi ideal pt capra mea :drums:

Astept un raspuns si mai vedem pana duminica, poate va hotaratzi la alt traseu..

Bafta si asfalt uscat :(

Pruncule,binevenit esti! Cu o conditie;Sa ne dai capra sa vedem cum mere puti...asa vre-o 80 km....hai ca am glumit.Tine-te de transalpisti si bine iti v-a fi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah...prin grataru ala iti pica micul si ce mai pui in foc...este la carrefour din ala cu manere,cred ca l-ati vazut in actiune la baiatu...mai valabil ca si ,,raritura,, asta...parca i-a afectat si pe astia criza mondiala!

Nu am vazut cum ii ala din Carrefour ! cu cat ii mai mare? ca nici ai nu-i bine sa fie prea mare, ca nu-i mai practic ! Si nu ii neaparat sa faci mici el , o felica ceva :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah kato....care i faza cu alba iulia....k tot cu ea i dai....ai ceva manevre pe akolo... :( ...ia dezvolta...k poate suna bine :(

 

si bai alex...te-a lovit si p tine criza mondiala...de ai trecut la ciorba la plic si paine prajita... :lol: ...mai apa cu lamaie iti lipseste... :lol:

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost in recunoastere pe Cladova sambata si asfaltul e doar ce au putut fura de la lucrarile de pe DN 7, adica cateva sute de metri

Iar drumurile care trec prin Cladova, ca sunt doua, nu duc nicaieri, pana acum am avut 3 sau 4 tentative, intr-una am fost si cu Calin (calinbac)

O varianta ar fi sa treceti (sau sa trecem) prin Cladova prin stanga, peste baraj, si apoi imediat in stanga se face un drum care merge catre zona Siriei, dar era cazut un pom peste drum si nici pe acolo nu am putut trece

Alta varianta, mai lunga, e pe drumul din dreapta, dar si ala la un moment dat se termina tot asa, cu o panta mare si terenul e argila

Merita incercat, mai ales daca sunt mai multi

Eu am fost de doua ori singur si de doua ori cu inca cineva, am dat doar peste drumuri forestiere care se terminau sau urcau pe pante de 40-45 grade

Nu zic ca nu se poate, dar daca se merge dupa ploaie e aproape imposibil

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pruncule,binevenit esti! Cu o conditie;Sa ne dai capra sa vedem cum mere puti...asa vre-o 80 km....hai ca am glumit.Tine-te de transalpisti si bine iti v-a fi...

 

Pruncule ma tin fara probleme :lol: sa vedem cum va fi vremea, in principiu vreau sa vin si poate nu singur :lol:

Cam ce vretzi sa punetzi pe foc duminica, inafara de supa la plic si paine prajita..;) nu fac discriminari, dar nu crek vretzi sa slabiti :(

Mai vedem pana duminica, ca se pot schimba multe..

Bafta si asfalt uscat :(

Editat de AR 88 ROL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma ramane cu plecarea de Duminica dimineata la ora 10 din Petrom Micalaca ?

Daca vreti , vedem cati suntem ! Si ne intalnim la 9:00 in Petrom Micalaca , de unde mergem pana in Selgros la cumparaturi ! Sa nu punem pe foc numa supa la plic ! Luam ceva cotlete,ceafa de porcule !

 

Aici am facut in mare o harta sa vedeti c-am pe unde vine ! Pt cei care nu au mai fost !

post-26086-1225276970_thumb.jpg

 

Pe mine m-ar fi tentat tare mult sa merg de Sambata de pe la ora 17-18:00 si sa stam la cort ! Si cu restu sa ne intalnim Duminica la ora 11:00 , de unde sa plecam toti impreuna la descoperirea drumului !

Noi cand am mai fost pe vale , am campat pe valea mica , aproximativ unde ii varfu la sageata rosie din poza !

 

Astept pareti despre dormitu la cort, dintre cei care vin ! Sper ca Duda sa accepte propunerea , ca are si cort si sac bun , si sunci :( nu ii frig !

Si pareri despre cumparaturile la Selgros , numa aia ramane de vazut cum facem ! daca plecam unii de Sambata sau nu !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma ramane cu plecarea de Duminica dimineata la ora 10 din Petrom Micalaca ?

Daca vreti , vedem cati suntem ! Si ne intalnim la 9:00 in Petrom Micalaca , de unde mergem pana in Selgros la cumparaturi ! Sa nu punem pe foc numa supa la plic ! Luam ceva cotlete,ceafa de porcule !

 

Aici am facut in mare o harta sa vedeti c-am pe unde vine ! Pt cei care nu au mai fost !

post-26086-1225276970_thumb.jpg

 

Pe mine m-ar fi tentat tare mult sa merg de Sambata de pe la ora 17-18:00 si sa stam la cort ! Si cu restu sa ne intalnim Duminica la ora 11:00 , de unde sa plecam toti impreuna la descoperirea drumului !

Noi cand am mai fost pe vale , am campat pe valea mica , aproximativ unde ii varfu la sageata rosie dim poza !

 

Astept pareti despre dormitu la cort, dintre cei care vin ! Sper ca Duda sa accepte propunerea , ca are so cort sisac , si sunci :lol: nu ii frig !

Si pareri despre cumparaturile la Selgros , numa aia ramane de vazut cum facem ! daca plecam unii de Sambata sau nu !

 

tare! nu e traseu ff lung deci ar trebui as reziste mz-u fara probleme :( trebe sa mut topcaseu sa am si eu unde baga chestii, pai dau vestea prin zona, poate vine si altcineva :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare! nu e traseu ff lung deci ar trebui as reziste mz-u fara probleme :( trebe sa mut topcaseu sa am si eu unde baga chestii, pai dau vestea prin zona, poate vine si altcineva :(

Dai zvon ... vezi daca nu se gaseste care ar vrea de Sambata seara !

Asta ii doar o propunere ... nu ii neaparat de Sambata, dar ar fi mai interesant !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma vin din Carrefour , s-a scos gratarul din oferta de 3 zile :(

Las` ca imi comand din Louis ala cu 5 Euro ! Mie mi bun !

 

Ceva noutati despre Cladova ? mai vine cineva ?

Atunci o lasam asa cum am stabilit pana acuma , la 9 la Petrom in Micalaca si mergem la Selgros la cumparaturi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma vin din Carrefour , s-a scos gratarul din oferta de 3 zile :(

Las` ca imi comand din Louis ala cu 5 Euro ! Mie mi bun !

 

Ceva noutati despre Cladova ? mai vine cineva ?

Atunci o lasam asa cum am stabilit pana acuma , la 9 la Petrom in Micalaca si mergem la Selgros la cumparaturi !

ridicati cate o mana sa vedem cati suntem! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai sa pot venii si eu am sa anunt eu asa sper !! :lol: :( :(

Faci o plimbare pe Valea Muresului ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faci o plimbare pe Valea Muresului ... :lol:

 

Da as face numa sa vad cum scap de la lucru si sa nu se iveasca altceva ca in rest sunt hotarat sa vin !! :lol: ;) :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am facut un Slide din iesirea de la Scarisoara 26.Oct.2008 ! In care a fost Mishu si Calin !

Am testat ceva programe noi de facut slide !

 

Doar pe MotoTube am reusit sa-l uploadez pentru ca pe Youtube iara mi-au zis ceva de copyright ! Deja ma nerveaza , se obisnuiesc prost :(

 

Slide`u de pe MotoTube !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain domnul Berty !!!! :( Cum am scris si pe Hunedoara eu nu pot veni ca am sa merg la lucru asa ca va urez distractie faina si sa aveti parte de vreme faina !!

Aveti grija de voi !! ASfalt Uscat !! :lol: :( :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain domnul Berty !!!! :laugh: Cum am scris si pe Hunedoara eu nu pot veni ca am sa merg la lucru asa ca va urez distractie faina si sa aveti parte de vreme faina !!

Aveti grija de voi !! ASfalt Uscat !! :laugh: :) :D

Cu placere !

Pacat ca nu poti sa vi ... oricum aveai ceva de venit din Deva , doar sa manci una buna !

Pe cum arata netu , vreme o fi ! Si acuma ii super afar ! 22 de garde , soare , cald , cer senin !

 

Trebe sa imi fac asigurare! in 7.Noeim. imi expira ! Alti bani alta distractie :D

Stie cineva mai ieftin de cat la BCR ?? ... ii 86 Lei pe jumate de an !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ti-am zis sa o faci pe un an...nu m-ai ascultat...de aia mi-am facut-o pe un an ca sa nu dau de problema asta...:laugh:

Mna lasa , ca o fac si gata ! oricum pe jumate de an o fac iara ! :)

Atunci o fost faza ca vreau sa vand motoru . si nu avea rost sa o fac pe 1 an si sa vand motoru intr-o luna...

 

Sa facem prezenta pentru Duminica la Cladova !

Sa se anunte fiecare in parte care stie ca vine sigur ! Petrom Micalaca ora 9:00 ... cu plecare de acolo la Selgros dupa carne ! La 9:30 - 40 - 50 , cat o fi am plecat ! Deci nu-i mai valabila intalnirea la 10:00 in Petrom ! Din Slegros plecam direct !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mna lasa , ca o fac si gata ! oricum pe jumate de an o fac iara ! :laugh:

Atunci o fost faza ca vreau sa vand motoru . si nu avea rost sa o fac pe 1 an si sa vand motoru intr-o luna...

 

Sa facem prezenta pentru Duminica la Cladova !

Sa se anunte fiecare in parte care stie ca vine sigur ! Petrom Micalaca ora 9:00 ... cu plecare de acolo la Selgros dupa carne ! La 9:30 - 40 - 50 , cat o fi am plecat ! Deci nu-i mai valabila intalnirea la 10:00 in Petrom ! Din Slegros plecam direct !

:) eu 100% :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...