Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

sal'tare....duminica nu iesim p nici unde....k se anunta vreme destul de buna...15-16 grade si soare... :lol: ...asa de relax...ce ziceti...?? :disappointed:

Iesim ... vedem noi unde ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da mah....ar fii fain.....felix...facem si o baitza la momitze..si nici nu-s multi km..om vedea...

123 km...langzam.... :disappointed:

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mah....ar fii fain.....felix...facem si o baitza la momitze..si nici nu-s multi km..om vedea...

123 km...langzam.... :rolleyes:

gata...Duminica la 9 la iesire Gradiste, statia de benzina pe stanga...la giratoriu.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata...Duminica la 9 la iesire Gradiste, statia de benzina pe stanga...la giratoriu.

Mna vedem ... ce zic si restu! eu oricum la baie nu ma bag ! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mna vedem ... ce zic si restu! eu oricum la baie nu ma bag ! :rolleyes:

 

Bagate ma Berty si la Baie ca mai iese romantismul din noi ca se aduna de peste an !!!! :lool: :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, iar eu v-am intrebat unde pe Valea Mare

daca zici ca ati mers vreo 5 km, atunci stiu locul, e superb

Ar trebui sa dau vina pe Calin :lool: ca daca nu era cu prietena la enduro, poate era mai curajos si treceam

Practic, panta aia de vreo 100 m la vreo 40-45 grade a fost cea mai grea incercare

La urcare, ca la coborare e alta distractie

Bravo voua!

asa e da vina pe mine .. :nono:

avand in veder ca enduro Cu transalpul nu e sportul meu preferat, de abia stiu sa merg pe sosea :rolleyes:

oricum trotineta e la conservat pana anul viitor..

pe mine duminica ma gasiti la taut la pescuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb si cu Atti , Motanu` Felix pica de pe lista ! Ii sec sa meri pana acolo , cum ziceam baie nu ma incanta , pana la oradea ii aiurea drumu sa ma duc numa asa !

Mai bine mergem pana la Soimos ... urcam la cetate , dupa mergem pe la Lipova , de acolo o luam tot inainte de la bai ca nu am fost nicodata ... si mai gasim noi pe parcurs !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb si cu Atti , Motanu` Felix pica de pe lista ! Ii sec sa meri pana acolo , cum ziceam baie nu ma incanta , pana la oradea ii aiurea drumu sa ma duc numa asa !

Mai bine mergem pana la Soimos ... urcam la cetate , dupa mergem pe la Lipova , de acolo o luam tot inainte de la bai ca nu am fost nicodata ... si mai gasim noi pe parcurs !

drumul de la baile Lipova trece peste dealuri si ajungi la Topolovat in Timis,

am incercat eu sa merg cu Gs cand il aveam dar am renuntat

pt un TA nu vad nici o problema

Editat de calinbac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul de la baile Lipova trece peste dealuri si ajungi la Topolovat in Timis,

Din drumu asfaltat o sa fie deodata offroad ?... sau cum ii ?

Ca dupa bai mai ii asfalt ... si dumu ala " principal " devine enduro ? Suna bine !!! :nono:

Tu nu vi ? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din drumu asfaltat o sa fie deodata offroad ?... sau cum ii ?

Ca dupa bai mai ii asfalt ... si dumu ala " principal " devine enduro ? Suna bine !!! :nono:

Tu nu vi ? :rolleyes:

dela baile Lipova mai mergi pe asfalt vreo 5 km pana la Sistarovat,

de acolo drumul se bifurca, in stanga cred ca merge la Labasint, iar in dreapta catre Topolovat

daca imi amintesc bine cred ca Gheza si cu Korben l au facut prin vara

cere de la ei detalii

Eu nu vin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dela baile Lipova mai mergi pe asfalt vreo 5 km pana la Sistarovat,

de acolo drumul se bifurca, in stanga cred ca merge la Labasint, iar in dreapta catre Topolovat

daca imi amintesc bine cred ca Gheza si cu Korben l au facut prin vara

cere de la ei detalii

Eu nu vin

multumim de informatie !!!!!!! pacat ca nu vii!

Editat de Atti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dela baile Lipova mai mergi pe asfalt vreo 5 km pana la Sistarovat,

de acolo drumul se bifurca, in stanga cred ca merge la Labasint, iar in dreapta catre Topolovat

Aha , am inteles ! Speram sa nu ploua mult ... maine , poaimaine!

De ce nu vi ... nu poti ? Sau ai bagat motoru la odihna si nu mai vrei sa-l scoti :nono:

 

Pana acuma as fi eu cu Atti , si posibile sanse pentru Duda ! Alti doritori sunt ? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha , am inteles ! Speram sa nu ploua mult ... maine , poaimaine!

De ce nu vi ... nu poti ? Sau ai bagat motoru la odihna si nu mai vrei sa-l scoti :D

 

Pana acuma as fi eu cu Atti , si posibile sanse pentru Duda ! Alti doritori sunt ? :wink:

 

Daca ploua (desi nu pare) aveti grija la balti pe portiunea neasfaltata. E o portiune in care drumul e marginit de tufisuri inalte (4m) pe ambele parti si acolo sunt niste balti enorme. Apa sta mult acolo si pe vreme uscata fiind protejata de tufisurile alea. Nevasta-mea a intrat intr-o balta din asta pana la brau. Nu exagerez. Zona cu aceste balti se poate ocoli pe camp, dar trebuie iesit de pe drum din timp.

 

In alta ordine de idei urmaresc de ceva vreme activitatea acestiu grup si imi plac in mare turele ce se fac. As incerca sa vin si eu cu voi din cand in cand daca se poate.

 

gerzson

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ploua (desi nu pare) aveti grija la balti pe portiunea neasfaltata. E o portiune in care drumul e marginit de tufisuri inalte (4m) pe ambele parti si acolo sunt niste balti enorme. Apa sta mult acolo si pe vreme uscata fiind protejata de tufisurile alea. Nevasta-mea a intrat intr-o balta din asta pana la brau. Nu exagerez. Zona cu aceste balti se poate ocoli pe camp, dar trebuie iesit de pe drum din timp.

 

In alta ordine de idei urmaresc de ceva vreme activitatea acestiu grup si imi plac in mare turele ce se fac. As incerca sa vin si eu cu voi din cand in cand daca se poate.

Mersi mult de avertizare ... pai daca vrei sa vi , chiar te rog !

Acuma Duminica poti ? ... si macar ne si arati ce si cum ... Ne intalnim in Lipova , la cetatea Soimos ! pe la ora 11:00 !

Ora exacta o stabilim mai diseara , sa vedem sa fie bine la toata lumea... poate vine si Calin din Deva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de avertizare ... pai daca vrei sa vi , chiar te rog !

Acuma Duminica poti ? ... si macar ne si arati ce si cum ... Ne intalnim in Lipova , la cetatea Soimos ! pe la ora 11:00 !

Ora exacta o stabilim mai diseara , sa vedem sa fie bine la toata lumea... poate vine si Calin din Deva!

 

O sa incerc sa vin. E ok pt mine locul si ora de intalnire. Insa nu mai stiu exact unde sunt baltile alea ca au trecut ceva ani de cand am fost ultima data. Recent am fost numa cativa km de la Topolovat pana la releu si am vazut ca nu s-a lucrat la drumul ala. Sper sa recunosc locul cand il vad. Daca nu, am vazut ca oricum va place sa faceti baie cu motoarele :rolleyes:

Pentru intoarcere va pot indica cateva variante mai pitoresti, dar vorbim maine la fata locului.

 

gerzson

 

PS: daca din nu stiu ce motive n-o sa vin sa anunt pe ceva telefon?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: daca din nu stiu ce motive n-o sa vin sa anunt pe ceva telefon?

Ti-am trim PM cu nr de tel ...

 

Daca ti buna ora ... atunci ramane la 11:00 la Cetate la Soimos ! daca mai vine cineva se conformeaza ...

Si apropo de beltile alea ... daca zici ca au fost acolo de catziva ani buni ... atunci nu ii sigur ca is si acuma , sau poate is mai mari :nono: , dar cum ziceai nu ii prob , ne place baia ! Numa sa un fie chiar pana la filtru de aer ... ca ii recent schimbat si filtru de aer si ulei !

Si is curios de traseul ce ni-l vei propune ... mai vb ! bau :rolleyes:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul e foarte frumos (chiar daca uneori e mai frumos pe langa drum :rolleyes: ), trebuie sa-ti placa cu adevarat endureala ca sa mergi pe acolo, dar ar fi o mare greseala sa mergeti cu pasagere

Dupa Sistarovat ar fi bine sa o faceti la stanga spre satul Corbii (nu e greseala, chiar asa se numeste)

Daca mergeti direct in fata veti da peste o portiune foarte noroioasa, care e greu de ocolit

Drum bun si aveti grija de voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul e foarte frumos (chiar daca uneori e mai frumos pe langa drum :nono: ), trebuie sa-ti placa cu adevarat endureala ca sa mergi pe acolo, dar ar fi o mare greseala sa mergeti cu pasagere

Dupa Sistarovat ar fi bine sa o faceti la stanga spre satul Corbii (nu e greseala, chiar asa se numeste)

Daca mergeti direct in fata veti da peste o portiune foarte noroioasa, care e greu de ocolit

Drum bun si aveti grija de voi

Aha ... mersi mult de info ! Tu nu poti sa vi ? sau nu vrei sa faci inca odata drumu asta? ...

 

Apropo sa planificam plecarea din Arad , ca ar fi cazu ! imediat plecam in frass si noi nu stim detalii ...

Eu zic ca maine ii ziua destul de lunga si ar trebui sa mancam ceva pe parcurs, sa tragem ceva pe batz ( o frigare )! Ar fi bine si frumos sa nu ne intalnim in Petrom Micalaca , ci in parcare la Kufland ( chiar in fata la intrare ) la ora 9:30 ... sa luam de acolo carne, un ardei , paine, suc, ceapa ce mai trebuie ! ca data trecuta in Selgros abia am gasit ceva ...

Dupa ce am terminat cu cumparaturile trecem pe la Petromu din Micalaca sa alimentam si o taiem incet spre Cetatea Soimos, unde in mod normal ar trebui sa ne intalnim pe la ora 11:00 cu Gerzson din TM !

 

As fi curios cine mai vine sigur ... ! dati un semn ! :rolleyes:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu poti sa vi ? sau nu vrei sa faci inca odata drumu asta? ...

Drumul asta l-as face oricand, dar nu cu guma de asfalt

Nu e completa a doua roata de spate, asa ca mai stau pe acasa, sa se mai bucure si nevasta-mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul asta l-as face oricand, dar nu cu guma de asfalt

Nu e completa a doua roata de spate, asa ca mai stau pe acasa, sa se mai bucure si nevasta-mea

Aha te inteleg , la partea cu nevasta! Nu cea cu guma ! Ca mere si cu guma ce o ai tu ... numa sa vrei ! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai un pic plecam! Dupa cate vad nu cred ca ar mai veni cineva ... :rolleyes:

Daca totusi ii cineva atunci ne vedem la Kaufland ! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...