Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maine 26.Iun.2010 la ora 15:00 la Kaufland! Ne intalnim acolo , ne cumparam ce ne trebuie pentru fript , baut , rontzait si am plecat la Clavova. Dupa ce se termina asfaltul mergem pe valea din DREAPTA, se trece de sat si dupa 2-3-4 km nu stiu exact cat ii ... este pe partea dreapta o zona foarte faina. Acolo o sa stam pana Duminica. Am spus asta in cazul in care mai vrea cineva sa vina Duminica de dimineata , daca nu ploua :D Sau Sambata mai tarziu.

Daca cumva ii ocupat locul ala (ceea ce nu cred) sigur este si altul ;)

 

In cazul in care se schimba ceva postez pe forum. :laugh:

 

Pun poze cu zona sa vedeti despre ce ii vorba: Tura din 12.Apr.2009

 

post-26086-1277471556_thumb.jpg post-26086-1277471571_thumb.jpg

 

post-26086-1277471579_thumb.jpg post-26086-1277471588_thumb.jpg

 

post-26086-1277471599_thumb.jpg

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot de duminica! Ne vorbim pana atunci...

Din pacate vremea ne baga bețe in roate :cheers: Momentan afara picura si se pare ca azi asa o tine toata ziua , innorat. Asta nu inseamna ca neaparat o sa ploua , dar ii inchis si racoare.

Maine se pare ca o fi putin mai urat , in sensul ca sigur ploua. :D Azi is sanse sa nu ploua , poate doar sa picure pe alocuri , uitati-va Aici!

 

Nu stiu ce sa zic , pana la urma as alege varianta asta: Sa plecam azi de pe la ora 15:00 cum am zis (pana atunci vedem cum ii vremea) si ne intoarcem diseara.

 

NaÂşpa situatie... nu stiu ce sa facem ;) zice-ti si voi ceva :laugh:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate vremea ne baga bețe in roate :cheers: Momentan afara picura si se pare ca azi asa o tine toata ziua , innorat. Asta nu inseamna ca neaparat o sa ploua , dar ii inchis si racoare.

Maine se pare ca o fi putin mai urat , in sensul ca sigur ploua. :D Azi is sanse sa nu ploua , poate doar sa picure pe alocuri , uitati-va Aici!

 

Nu stiu ce sa zic , pana la urma as alege varianta asta: Sa plecam azi de pe la ora 15:00 cum am zis (pana atunci vedem cum ii vremea) si ne intoarcem diseara.

 

NaÂşpa situatie... nu stiu ce sa facem ;) zice-ti si voi ceva :laugh:

 

CEVA

Merem maine dupa masa pe la ora 14 -15 intr-o plimbare la Cladova daca e vremea buna si daca se treseste Calin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CEVA

Merem maine dupa masa pe la ora 14 -15 intr-o plimbare la Cladova daca e vremea buna si daca se treseste Calin

Cam da , daca asa o tine in continuarea ca si acuma ... adica picura, Atunci singura treaba ce o putem face ii sa asteptam ziua de maine , numa ca aia se pare a fi mai urata ca azi :D

 

Fain am ajuns , sa numai putem face nici o iesire pana la Cladova :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam da , daca asa o tine in continuarea ca si acuma ... adica picura, Atunci singura treaba ce o putem face ii sa asteptam ziua de maine , numa ca aia se pare a fi mai urata ca azi :cheers:

 

Fain am ajuns , sa numai putem face nici o iesire pana la Cladova :laugh:

 

 

:D

 

prognoza este pentru ploaie si azi si maine......

 

http://www.westwind.ch/?link=gfsm,http://w...,1144,1204,1264

 

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

prognoza este pentru ploaie si azi si maine......

 

http://www.westwind.ch/?link=gfsm,http://w...,1144,1204,1264

 

 

;)

Pana ieri nu asa a aratat , mna asta e ... nu te poti lua nici dupa astia de pe net , TV , si asa mai departe.

Trebuie asteptat momentul plecarii , sa vedem ca ploua :laugh: , tu-i mama masii de treaba! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedem maine cum o fi, oricum de Cladova nu mai e loc, ca e namol pe acolo, mergem la o cafea in lipova ;)

Eu zic ca poti sa dormi linistit la nopate , nu trebuie sa iti imaginezi ca maine o fi mai bine. N-are rost :cheers:

 

S-a anuntat COD GALBEN pana maine dimineata la ora 9:00 , si sa nu ne imaginam ca dintr-o data se insenineaza :laugh:

 

 

Cu parere de rau dar cu alta ocazie vom iesii la o plimbare :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesirea de pe Valea Cladovei. 3-4.Iulie.2010! Am fost peste noapte cu cortul la iarba verde si la ceaun pentru ca a fost ziua lui Peti (Micutu_TransALP).

 

Mai multe detalii gasiti la mine pe BLOG!

 

SlideShow PART 1 !

 

Va urma si PART 2 , in curad! ;)

 

SL370742.JPG

 

SL370748.JPG

 

SL370751.JPG

 

SL370757.JPG

 

SL370764.JPG

 

SL370769.JPG

 

SL370770.JPG

 

SL370773.JPG

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...bine ma, cocalarilor ca a-ti vrut sa fiti numai voi acolo!.. ;) ..daca nu as vedea poze as zice ca nici nu a-ti fost acolo!...mie mi-ati zis ca veti merge pe valea din dreapta si voi a-ti luat-o pe cea din stinga!...cocalarilor! ;)

...azi dimineata la 10:30 am fost pe valea din dreapta pina unde nu am mai putut urca cu enduro si nu v-am gasit, sa va fie rusine... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...bine ma, cocalarilor ca a-ti vrut sa fiti numai voi acolo!.. ..daca nu as vedea poze as zice ca nici nu a-ti fost acolo!...mie mi-ati zis ca veti merge pe valea din dreapta si voi a-ti luat-o pe cea din stinga!...cocalarilor!

...azi dimineata la 10:30 am fost pe valea din dreapta pina unde nu am mai putut urca cu enduro si nu v-am gasit, sa va fie rusine... :P

Scuze :blbl: de data asta nu a fost aleasa locatia de noi ;) Si nici nu am mai apucat sa postez , ca nu am fost sigur ca mergem si noi sau nu ... oricum am intarziat 30 min :D

 

PS: pe diseara vin cu PART 2! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu PART 2 , Pe BLOG mai multe detalii ... aici doar slide-u si putina povestire :laugh:

 

Dupa ce am ajuns , ne-am apucat de despachetat de pe motoare , la facut cortul , stransul lemnelor , bagatul la rece (in parau) a sucului (altii berea ;) si alte bauturi ) …

 

Chiar cand sa ne apucam de aprins focul pentru a pregati ceaunul , incepe o ploaie pe neasteptate si pe neanuntate care ne-am cam incurcat. Mai putin pe fete care au curatat ceapa si cartofii pe ploaie torentiala … n-au avut nici o treaba..........

 

 

SL370776.JPG

 

SL370780.JPG

 

SL370790.JPG

 

SL370794.JPG

 

SL370798.JPG SL370802.JPG

 

SL370807.JPG

 

SL370811.JPG

 

SL370813.JPG

 

SL370820.JPG

 

SL370821.JPG

 

SL370822.JPG

 

SL370826.JPG

 

SL370829.JPG

 

SL370834.JPG

 

SL370839.JPG

 

SL370843.JPG

 

SL370848.JPG

 

SL370864.JPG

 

SL370862.JPG

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina iesirea, se vede din poze si din filme ca v-ati simtit bine

si apropo de filme, in al doilea film apare chiar la inceput cineva cu un aprilia pegaso daca nu ma insel, a fost si ala cu voi ?? (ca mi se pare cunoscut motoru")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in al doilea film apare chiar la inceput cineva cu un aprilia pegaso daca nu ma insel, a fost si ala cu voi ?? (ca mi se pare cunoscut motoru")

Se auzea din departare ca vine un motor , am iesit la drum sa-l filmez ca am fost convins ca vine la noi, dar se pare ca nu a fost asa :D a trecut mai departe ;)

Nu stiu exact ce motor a fost , mie mi s-a parut ceva mai sport de cat Pegaso ... si nici nu il cunosc :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare da si tu un telefon ... stii ca eu vin. Eu nu am avut cu cine merge mai multe zile asa ca am iesit doar dumineca 04.07.2010 pe o tura de enduro in jurul Hunedoarei cu inca 2 prieteni.

/index.p ... &start=110

 

Daca stiam veneam cu cortul ... frumoasa iesire.

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare da si tu un telefon ... stii ca eu vin. Eu nu am avut cu cine merge mai multe zile asa ca am iesit doar dumineca 04.07.2010 pe o tura de enduro in jurul Hunedoarei cu inca 2 prieteni.

/index.p ... &start=110

 

Daca stiam veneam cu cortul ... frumoasa iesire.

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare da si tu un telefon ... stii ca eu vin. Eu nu am avut cu cine merge mai multe zile asa ca am iesit doar dumineca 04.07.2010 pe o tura de enduro in jurul Hunedoarei cu inca 2 prieteni.

/index.p ... &start=110

 

Daca stiam veneam cu cortul ... frumoasa iesire.

 

Bafta !

Nici noi (Eu cu Atti) nu am stiut sigur daca mergem sau nu , si nici nu m-am gandit ca ai veni atata drum. De noi ii aproape , 30 km. Da sa vi din Deva is 120-130 km .

Lasa ca or mai fi ocazii ... sper :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...