Sari la conținut

Concert Whitesnake Si Def Leppard


ambidextru
 Share

Postări Recomandate

Bilete: punctele de vanzare, atat fizice cat si online:magazinele Diverta si pe net www.bileteonline.ro si www.ticketpoint.ro + altele.

Preturi:

Zona A – 75 ron

Zona B – 55 ron

Tribuna II-a - 195 ron

Tribuna VIP 250 ron.

 

Organizator: Fun Time Production.

 

 

 

--- Mesaj completat în 27 Mar 2008 16:29 -------------
Informație furnizată de: Fun Time Production

Data: BucureÂşti, 27 martie 2008

Ref.: Concert Def Leppard Âşi Whitesnake

 

 

COMUNICAT DE PRESĂ

 

 

 

Def Leppard Âşi Whitesnake vin în România!

 

 

Două dintre cele mai mari trupe rock ale lumii, Def Leppard Âşi Whitesnake, vor susține un concert în România, în cadrul Turneului European „The Good and The Bad” pe care cele două formații britanice îl pregătesc împreuna anul acesta.

 

Concertul este organizat de Fun Time Production în data de 8 iulie 2008, ora 19.00, în parcarea B de la Romexpo. Biletele se pun în vânzare în data de 27 martie, în rețeaua de magazine Diverta Âşi online pe www.bileteonline.ro, www.ticketpoint.ro, www.bilete.ro Âşi www.vreaubilet.ro . Preturile pentru fiecare categorie de bilete variază în funcție de poziționarea față de scenă: Zona A – 75 ron / Zona B – 55 ron / Tribuna II-a - 195 ron / Tribuna VIP 250 ron.

 

În deschidere va cânta trupa Iris. Iris este una dintre cele mai bune trupe rock româneÂşti, cu o activitate de 30 de ani în industria de muzică românească. În 5 octombrie 2007, Iris a sărbătorit cei 30 de ani de carieră printr-un concert extraordinar organizat de Fun Time Production pe Aeroportul Băneasa.

 

 

Despre Whitesnake

Whitesnake este o trupă hard rock, fondată în 1977 de către David Coverdale, fost solist al formației Deep Purple.

Membrii actuali ai trupei sunt:

- David Coverdale – solist vocal

- Doug Aldrich – chitară

- Reb Beach – chitară

- Uriah Duffy – Bass

- Timothy Drury – claviaturi

- Chris Frazier – baterie

 

În aprilie Whitesnake îÂşi lansează noul album – Good To Be Bad

 

Despre Def Leppard

Def Leppard este trupa britanică hard rock fondată în 1977 ca făcând parte din noul val al genului heavy metal britanic. Prin albumele de succes Pyromania Âşi Hysteria, Def Leppard a devenit una dintre cele mai bine vândute trupe în anii 1980.

Membrii actuali ai trupei sunt:

- Joe Elliott – solist vocal

- Phil Collen – chitară

- Vivian Cambell – chitară

- Rick Savge – bass

- Rick Allen - baterie

 

Pe 29 aprilie, Def Leppard îÂşi lansează noul album – Songs From The Sparkle Lounge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concertul e la Romexpo. Ieri mi-am comandat bilete

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 13:08 -------------
mai merge cineva de pe aici la concertul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai merge cineva de pe aici la concertul asta?

 

vin eu ! :burnout: ma infiintzez prima acolo cu prietenu de manutza..

Editat de Bizu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DEF LEPPARD (sper sa-si fi revenit putin) si WHITESNAKE - sa vedem cati romanasi isi amintesc cum/cati eram prin '90-'94 :cheers:

 

nu ti-e dat sa-i vezi pe aceeasi scena pe trei maestri in decurs de cateva ore:

Doug Aldrich (lion, bad moon rising, hurricane, house of lords, ...)

Reb Beach (winger, don dokken, ...)

Vivian Campbell (dio, shadow king, lou gramm, riverdogs, ...)

 

da' Iris ce dracu' cauta iar acolo? da, jops palaria daca erau la nivelul lu' Iris I si II, asa ... expiratii dreq

 

GLENN HUGHES la Sibiu? cu sau fara Joe Lynn Turner?

 

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

biletele la iron le-am luat din februarie....

ca sa fiu sigura ca mai prind :)

deci kiar aveti multi $$$$ si putina imaginatie.....exista sfinta spaga... :huh:

eu NU iau bilete la concerte din principiu....

asa.... :baldy: :D :P

 

DEF LEPPARD (sper sa-si fi revenit putin) si WHITESNAKE - sa vedem cati romanasi isi amintesc cum/cati eram prin '90-'94 :banana:

 

nu ti-e dat sa-i vezi pe aceeasi scena pe trei maestri in decurs de cateva ore:

Doug Aldrich (lion, bad moon rising, hurricane, house of lords, ...)

Reb Beach (winger, don dokken, ...)

Vivian Campbell (dio, shadow king, lou gramm, riverdogs, ...)

 

da' Iris ce dracu' cauta iar acolo? da, jops palaria daca erau la nivelul lu' Iris I si II, asa ... expiratii dreq

 

GLENN HUGHES la Sibiu? cu sau fara Joe Lynn Turner?

 

:angryfire:

deci nu IRIS.... :baldy: :baldy: :baldy: GUTZA voiai ???? :baldy:

sau ce??? by the way IRIS rocks :angryfire: :angryfire: :angryfire:

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... by the way IRIS rocks...

 

da, sigur, la noi p-aici vezi Guta peste tot, si-n Ungaria, Austria si Germania e un fuckin' rock star is slapi si cu burta iesita de sub maieu, cu S-klasse-ul pe lizeanu cu' balconu ce sta sa cada pe el

 

ai spus spaga? aaaaa, cuvant cu origini vest-europene ...

 

iris wiskey on the rocks sau palinca cu bulion :angryfire:

vrei sa dormi si dormi ... tup tup hop hop, o sa rada Coverdale si cu assu'

 

Ochescu si Olteanui au fost slabi saracii, nu "e" buni, asta ramas saracu', nu se vede de copia Gibson :angryfire: de auzit nici atat

 

cand o sa-i vad si pe AC/DC, SAXON, JUDAS, YNT, KROKUS cantandu-si hit-urile pe ritm de alternativ (gen Timpuri Noi, brrrr), ma fac manelist, imi vand motoru', chitarile, cd-urile si tot si le fac un altar la irisi ... 50 ani de activitate (de cand a pus nu stiu care mana pe chitara si si-a facut nu stiu ce trupa ce nu se numea iris)

 

si Europe si-a schimbat stilul, dar i-ai vazut cum canta si cum se mentin baietii? ai vazut ce stie J. Norum? no aia-s muzicieni ... profesionisti

m-am saturat de irisi, compactu' lu' ciuci care se face caca nta la chitara da solo-ul il face ala pe clape, si alte legende moarte-vii, texte savante si poezii la rock'n'roll (ca la noi la nimeni) - las' ca vin batranii de afara sa ne arate ce si cum ...

 

tot respectul pt. IRIS 1&2, HOLOGRAF -. '95, CARGO, CONEXIUNI, ... :angryfire:

unde e Marlboro Music de pe litoral?

 

n-am nimic personal cu nimeni, nici cu iris nici cu nimeni ... keep on rockin' :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...