Sari la conținut

Free Moto Sport 50


CoSSmiN
 Share

Postări Recomandate

Wow,ce disc are pe fata....extraordinar...

Cine stie din ce e facut,daca e putin cald si sare niste apa pe el se ovalizeaza instant....seamana bine cu Dna,dar calitatea....nici nu vreau sa ma gandesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam toate scuterele se fac in china (gilera,aprilia,yamaha,peugeot,kymco etc). Cum ar putea fi altfel dc china detine 30% din productia mondiala de orice? masinile buik americane se fac la Shanghai si in general multe masini GM tot acolo...

Eu am o masina Mazda6, renumita pt fiabilitate si descopar multe elemente puse pe ea, produse in china.

De un an peugeot a cumparat o fabrica in china numita QINGQI si a mutat toata productia de scutere acolo. Chiar si piaggio se face acolo. In toate cazurile mana de lucru este loco iar managementul din import :huh:

Am atasat cateva poze de la o expozitie pt sustinerea afirmatiilor( acolo, pe rezervor scrie piaggio pe chinezeste k sa poata citi si ei mai usor!!!).

 

Si inca ceva...asa, ca fapt divers: absolut toate bateriile pt moto si scutere sunt fabricate in china, indiferent de marca sub care se comercializeaza (varta, exide, yuatsa etc)...asa ca nu ne ramane decat consolarea si nu avem altceva de facut decat sa schimbam acumulatorul in fiecare sezon :ok:

post-14931-1206821929_thumb.jpg

post-14931-1206821982_thumb.jpg

post-14931-1206822059_thumb.jpg

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dracu chinezi, copiaza tot.Ce bine seamna asta cu Gilera Dna 50...

 

http://www.freemoto.ro/catalog/product_inf...2a6aeb5c42f61c8

Eh e aproape identic...dar insa uitate ce jenti are...niste spite subtiri...fac pariu ca in cea mai mica groapa se indoaie...

 

Uite la copia de la peugeot ia pus si turometru. :ok: Si uite ce disc are pe fata...ca si scuterele cu abs.

............................................................................................................................................................

Multe firme muta productia in china pentru ca acolo gasesc mana de lucru de 8-10 ori mai ieftina decat la in germania, italia...chiar de cateva ori mai ieftina decat in Romania. Daca la noi salarul minim pe economie e de 5 mil la ei e de 2 mil...

...............................

Chinezii fac si lucruri bune, insa is putine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac lucruri bune... dar numai firmele de renume, si si la astea cred ca a avut de suferit calitatea de cand s-au mutat in china. Un exemplu de produs identic dar produs in 2 tari diferite: Renault a la Franta si Renault produs in Turcia. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E taiwan si 4t !

:(

cred ca nu ai vazut bine

"scutere freemoto MAX 50 999 Euro

 

Scuter nou 0 km cu garantie, service!

Motor 2 timpi, 4.3 CP, 0 km (nou), lungime cca. 1900mm x latime 695mm x inaltime 1180mm, 85kg, max. 240 kg, 1-cilindru 49ccm Economic-Drive-Motor, 4,3 CP / 7500 (r/min), Viteza max. cca. 45 km/h (limitat pentru a nu necesita permis)!

Pret fara TVA!

Telefon 021- 404 82 80

Oferta speciala! Stoc limitat !"

 

http://www.freemoto.ro/catalog/product_inf...2a6aeb5c42f61c8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

cred ca nu ai vazut bine

"scutere freemoto MAX 50 999 Euro

 

Scuter nou 0 km cu garantie, service!

Motor 2 timpi, 4.3 CP, 0 km (nou), lungime cca. 1900mm x latime 695mm x inaltime 1180mm, 85kg, max. 240 kg, 1-cilindru 49ccm Economic-Drive-Motor, 4,3 CP / 7500 (r/min), Viteza max. cca. 45 km/h (limitat pentru a nu necesita permis)!

Pret fara TVA!

Telefon 021- 404 82 80

Oferta speciala! Stoc limitat !"

 

http://www.freemoto.ro/catalog/product_inf...2a6aeb5c42f61c8

 

 

Era vb de modelele pe care le-a postat einstein ! pozele mari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...