Sari la conținut

Ajutor Cum Se Procedeaza ?


satana pe mobra
 Share

Postări Recomandate

Vizitator DARK-RIDER-82

:ok: esti de belea... cu poansoane OFFCOURSE :crack: da' nu prea e legal...si daca te "miros" aia de la R.A.R. ... e trist ...la parnaie n-ai net :D

 

au niste camere de futografiat astia la R.A.R. de te sperii... se vede foarte clar orice urma si zgarietura din jurul seriei de pe sasiu, sau de pe orice aaltceva pe care pun camera... am avut ocazia sa vad cu ochisorii mei... zici ca-i microscop :huh:

 

nu o sa-ti mearga , daca treci pe la R.A.R....

 

 

succes :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah,nu te prosti...daca ai luat acte trebuia sa iti de si cadru.Banuiesc ca e acelasi tip de motocicleta,faceai transbordarea pe cadru cu acte si gata.Nu te sfatuiesc sa faci artificii ca te descopera aia de nu te vezi,si intri la fals si uz de fals,asa cum a zis cel de mai sus imediat te miroasa astia1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te complica :huh: , daca ai acte pe motor nu's probeme la RAR. Abea dormi linistit acasa.

Mergi cu actul de vanzare si modifici seria in actele pe care tocmai le-ai cumparat, motorul este considerat piesa de schimb, in rest succes si nu face prosti... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa bat alta serie pe motocicteta ? am cumparat niste acte si motocicleta are alte serii cum pot sa procedez cei care au facuto va rog spunetimi .

cum sa bat alta serie pe motocicteta ? am cumparat niste acte si motocicleta are alte serii cum pot sa procedez cei care au facut-o va rog spuneti-mi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa marga , atunci uni dc cumpara acte ? sa afca focu cu ele ...

ms rider pt incurajare .... sper sa mearga .. hai ajutatima

trebuie sa marga(!) , atunci uni(i) dc cumpara acte ? sa afca focu cu ele ...

ms rider pt incurajare .... sper sa mearga .. hai ajutati(-)ma

 

...bagami-as picioarele in ea gramatica romana :ok:

...foarte dificil!Extrem de dificil !Trei fraze de scris corect!

...chiar inchizand ochii la dereglarile hormonale specifice varstei, si trecand cu vederea imbecilitatile cu abtibilduri cu capete de mort si alte chestii de "barbati adevarati si suparati", la 18 ani ar trebui sa poata scrie corect trei fraze in care cere ajutorul cuiva.Este minimul necesar ca sa poti scrie o cerere de angajare!

...dupa ce ne-a extenuat cu un topic plin de fanatism infantil vizavi de simsoane(si scandaluri cu omologii din alba..) acum debuteaza agramat in cariera de posesor de jafoneze ...second... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar a-ti inceput cu gramatica

mi-e sila de ce a ajuns forumul acesta; cred ca daca o sa am vrodata o problema o sa fie ultimu loc unde o sa apelez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa bat alta serie pe motocicteta ? am cumparat niste acte si motocicleta are alte serii cum pot sa procedez cei care au facut-o va rog spuneti-mi .

Ca sa stii ce trebuie sa faci eu te sfatuiesc sa mergi la un birou de intermediere inmatriculari auto.Acolo cineva te v-a sfatui ce sa faci si sa nu faci,sant unsi aia cu toate alifiile si chiar daca nu stiu ceva dau un telefon si se intereseaza,informatia e pe gratis,restu se plateste daca apelezi la ei. Dar dupa cunostintele mele,ca si eu am trecut peste ceva asemanator,degeaba ai luat numai actele,respectiv,talon ,CIV,numar de inmatriculare,daca nu ai si cadrul cu seria originala si cum zicea cel de mai sus pentru BLOCUL MOTOR nu iti trebuie acte daca nu corespunde seria,blocul motor este considerat piesa de schimb si la RAR iti v-a cere o hartie anexata la dosar,hartie pe care o scoti de la un notar public si se numeste ,,declaratie pe propia raspundere" ca ai cumparat blocul motor de pe piata libera.Dar referitor la cadru nu fa alta serie ca nu tine.Daca ar fi numai placuta,ar fi ok,se poate schimba usor,dar e stantat cu anumite tipizate de pansoane si aia au tote marcile de motociclete cu formatul de panson,mai ales ca la unele marci au si cate o forma ori in capetele seriilor,ori la una din capete,de ex. un dreptunghi cu un X in interior. Cadrul deci ti-l trebuie neaparat pentru ca nu se mai fac recarosari in tarile UE. practic ca si la masina,aceleasi norme,in afara de normele de poluare. Deci inteleg ca tu ai cumparat o motocicleta fara acte.Ai cumparat de la cineva CIV,talon si numar,acelasi tip de motocicleta.Clar pana aici? trebuia sa iti dea si cadru cu seriile aferente,iti spun eu,numai asa poti merge la RAR,cu toate ce le ai pe motorul asta,le pui pe cadrul cumparat cu acte cu tot si scoti de la notar hartia aia,iti mai trebuie si o hartie de la circumscriptia financiara ca respectivul vanzator de motocicleta practic,ca nu iti poate vinde numai actele ,nu are datorii la finante,nici tu nu trebuie sa ai ca altfel nu iti inmatriculeaza moto. Costa cam 600 de lei toata afacerea asta printr-un intermediar de inmatriculari,fara cam la 480,dar nu merita ca ai mult de umblat.Succes!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah Drobule chiar i nevoie de gramatica masii ca sa cer ajutor ? alti o inteles tu cum dracu na'i inteles ? plm crezi ca imi sta capul la gramatica mai ales acuma pe forum si cand am o problema ?

kato_arad ms mult apropo daca mai am probleme apelez la tine ca alti au chef de gramatica .... ah mama lor de romani cu gramatica si cu fite in cap !!!

numa bine :ok:

 

<small>--- Mesaj completat în 31 Mar 2008 09:38 -------------</small><br/>apropo am cumparat actele dar omu are si cadrul daca i-au doar placutele cu serile si le sudez pe ameu nu-i bine nici asa ? ca, cadru i prin bucuresti si ios din bistrita prin curier ma costa de ma indoaie la ficat ... deci asa daca decupeaza serile si mi-le trimite nici asa nui bine ? sau trebuie sa iau cadru cu totul ?

Editat de satana pe mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah Drobule chiar i nevoie de gramatica masii ca sa cer ajutor ? alti o inteles tu cum dracu na'i inteles ? plm crezi ca imi sta capul la gramatica mai ales acuma pe forum si cand am o problema ?

kato_arad ms mult apropo daca mai am probleme apelez la tine ca alti au chef de gramatica .... ah mama lor de romani cu gramatica si cu fite in cap !!!

numa bine :ok:

 

<small>--- Mesaj completat în 31 Mar 2008 09:38 -------------</small><br/>apropo am cumparat actele dar omu are si cadrul daca i-au doar placutele cu serile si le sudez pe ameu nu-i bine nici asa ? ca, cadru i prin bucuresti si ios din bistrita prin curier ma costa de ma indoaie la ficat ... deci asa daca decupeaza serile si mi-le trimite nici asa nui bine ? sau trebuie sa iau cadru cu totul ?

daca faci asa cum zici tu,ai pierdut tot! dupa mine nu e mare lucru sa pui tot ce ai de pe motorul asta pe cadrul bun.Atunci esti linistit! in rest,carpituri nu,pentru caci cadru are o serie si cu tabla si pansonata iar daca tai sa spunem numai locul unde este pansonat si sa il sudezi pe cadru cu motorul pe el,nu te vad bine.In primul rand ca nu o sa iasa ca cel original,gandeste-te caci cadrul se face pe niste matreite speciale,ansamblarea vorbindsi u taind partea din fata si sudand aceasta pe celalalt cadru o sa se vada din avion,nu numai asta ci gandeste-te la rezistenta care o sa o aiba motorul tau in partea din fata,eu nu as umbla cu o asemenea improvizatie,mai ales ca e partea cea mai solicitata a motocicletei,in al 2-lea rand furca nu o sa-ti puste drept caci sudurile care le vei face vor deforma cadrul si suportul de furca,ce e din fabrica au alt tip de sudura si partile componente pentru ansamblare sant prinse fix in niste menghine speciale pentru a nu se deforma la cald. Eu asta iti zic! Rezolva-ti cu transportu cadrului,ia un amic si faceti poze la fiecare componenta ce o veti da jos dupa motor daca nu aveti cat de cat o experienta in asta,ca sa stiti cum le veti pune inapoi in caz ca pierdeti siru,scrieti ce faceti si incepeti operatiunea in sens invers... ce sa mai zic...succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi io nu mai am nimika original de la ij decat cadru care i taiat si sudat in ltimul hal si motorul .. roti si restu nimika ,,, asta inseamna ca trebe sa cumpar o motocicleta fara acte sa iau de pe ia tot sa pun pe cadru sa le dau jos .... jesus prea multa bataie de cap ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

bai eddie... DACA N-AI CE FACE... :crack: Ti-am spus ca o sa te "arzi" si tu cu troace de-astea "comuniste"... eu is patit, NO THANKS! :ok:

 

daca ma fac cu una bucata JAWA-354 complet functionala si in parametri , zic "saru'mana" si CAM ATAT CU MOTOARELE! :huh:

 

SPOR LA TREABA! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi io nu mai am nimika original de la ij decat cadru care i taiat si sudat in ltimul hal si motorul .. roti si restu nimika ,,, asta inseamna ca trebe sa cumpar o motocicleta fara acte sa iau de pe ia tot sa pun pe cadru sa le dau jos .... jesus prea multa bataie de cap ...

 

Mai fir-ar al naibii cata bataie de cap. De ce nu cumperi un IJ de 5 milioane cu acte si avand in vedere ca ai un motor de schimb poti sa il repari pe cel cu acte sa mearga bine? Ma rog, vorbesc eu ,care momentan sunt cam satul de desfacut motoare,dupa ce a trebuit sa desfac MZ-ul de 2 ori in 2 saptamani.........

 

Dar ca idee, cand o motocicleta se strica cand ti-e lumea mai draga si trebuie sa o repari , te demobilizeaza si incepi sa iti zici ca nu mai vrei (desi stii ca o sa treaca supararea).......O bataie de cap cu actele (unde exista riscuri de a fi prins) cred ca e mai demobilizanta decat problemele mecanice.................

 

 

Sper sa reusesti cum e mai bine pt tine..... Daca reusesti sa pansonezi ceva, iti doresc sa ai prezenta de spirit la RAR daca miros aia ceva,ca or sa te intrebe cam ca la interogatoriu........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...