Sari la conținut

DISPARI IN "60" DE SEC.


DLI
 Share

Postări Recomandate

SA AUZI SHI SA NU CREZI!

 

 

Aceste informatzii sunt preluate din surse de profil,dar nu pot sa confirm autenticitatea

lor, deoarece nu am auzit in presa confirmarea.

 

Duminica 15 mai,seara,oricum se zice ca deja era intuneric,vine omul "troznit" de la o

beuta,shi cum mergea el cu Dacia lui, TROZNESHTE pe altul care mergea shi el pe

marginea drumului,dupa care pierde controlul shi cam la 50m se trezeshte in shantz (shi la propriu shi la figurat).

Ce face omu,ishi cheama,un prieten de bine,cu care scoate mashina din shantz,cu ala

la 50m ,jumate in drum, shi o intind AMANDOI,fara sa anuntze politia

In cursul acelei nopti,au trecut o carutza shi un taxi prin acel loc,retras cei drept(nu e un drum circulat pana pleaca lumea la servici),shi amandoi conducatorii au declarat ca nu l-au vazut pe om,jumate in drum, in balta de sange.

Treaba sta cam asha: se shtie,cumva, ca celelalte vehicole au trecut pe acolo,dar cica

nu se poate demonstra acest lucru,deoarece nici unul nu o sa dea o declaratzie scrisa

in care sa se bage singur pe tzeava.

Nu shtiu cat(daca) primeshte respectivul,dar in opinia mea ,ceilaltzi,ar trebui sa primeasaca shi ei tot aceasi pedeapsa pentru indiferentza de care au dat dovada.

Uni cu care am vorbit de acest caz , au incercat sa le gaseasca o justificare,prin invocarea legilor shi birocratziei tampite din Romania,de care oamenii s-au speriat shi au evitat-o.

 

SA NE FEREASCA DOMNUL DE ASHA UN AJUTOR!

 

 

 

P.S.: daca mai aflu ceva de acest caz,o sa va pun la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cursul acelei nopti,au trecut o carutza shi un taxi prin acel loc,retras cei drept(nu e un drum circulat pana pleaca lumea la servici),shi amandoi conducatorii au declarat ca nu l-au vazut pe om,jumate in drum, in balta de sange.

 

 

 

Dar poate chiar nu l-au vazut , dupa cum ai spus era noapte.

Si cred ca farurile de la caruta nu prea aveau cum sa-l ajute :laugh:

Eu sunt mai optimista din fire si mi-e un pic greu sa cred ca exista asa multi care se gandesc la birocratie inainte de a incerca sa ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU REPRODUC DOAR CE MI-AU SPUS BAIETZI CARE AU CONSTATAT ACCIDENTUL.

CAT DESPRE "FARURILE CARUTZEI",SA FI SIGURA CA ACEL FAR, AR REACTZIONA LA MIROSUL DE SANGE SAU LA PREZENTZA UNUI OM PE CAROSABIL.

 

ATUNCI CE SA ZIC,ORI ALA ERA HIGHLANDER SHI SHI-A REVENIT LA SCURT TIMP DUPA ACCIDENT,ORI AIA CU CARUTZA ERAU LA FURAT DE FIER VECHI, SHI MA INDOIESC C-AR FI CHEMAT POLITZIA.

BANUIESC CA SHI-AU GASIT CATEVA "SCUZE" SAU MAI BINE ZIS JUSTIFICARI, CU

CARE SA PARASEASCA LOCUL.

 

 

IN ROMANIA DE AZI S-AU DUS OMENIA,BUNUL SIMTZ SI CEI 7 ANI DE ACASA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DLI ... asta n-are de-a face cu bunul simt si anii lipsa ......

pur si simplu este tot mai evidenta o dezumanizare a oamenilor ... ei devenind tot mai reci si mai indiferenti la ceilalti ... se creeaza un cerc vicios .... si mi-e groaza sa ma gandesc unde se va ajunge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa stau bine sa ma gandesc la ce s-a ajuns in ziua de azi cu omenirea, daca mi-as pierde gandul ca accidente se intampla peste tot si oricui, probabil as lua-o razna din exces de paranoia.

Sincer deja incep sa-mi fac griji pentru ziua de azi si intoarcerea gastii de la Ploiesti. Cred ca o sa parasesc topic-ul Accidente pentru o vreme.

Oricum, on topic, reactii de genul asta nu-mi sunt noi deci nu comentez nimic in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...