Sari la conținut

Plimbare Solo Langa Aninoasa - Targoviste


Postări Recomandate

Scurta iesire offroad. Plictisit de padurile de langa Bucuresti (nici o panta mai acatari), m-am hotarat sa ma duc la primele dealuri pe care le voi intalni. Am ales soseaua spre Targoviste, fiind mai libera. Vremea a fost superba. Se vedeau muntii. -am dat vreo doua ore - super tare!

 

 

http://picasaweb.google.com/andreibelcic/0...noasaTargoviste

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scurta iesire offroad. Plictisit de padurile de langa Bucuresti (nici o panta mai acatari), m-am hotarat sa ma duc la primele dealuri pe care le voi intalni. Am ales soseaua spre Targoviste, fiind mai libera. Vremea a fost superba. Se vedeau muntii. -am dat vreo doua ore - super tare!

http://picasaweb.google.com/andreibelcic/0...noasaTargoviste

 

La Targoviste este o trupa destul de frumoasa de enduristi.

Sambata am iesit cu 5 KTM-uri o honda TRX-quad si o Yamaha YZ400.Cand mai vrei sa mai vii pe la noi da un telefon si iti aratam cu placere dealurile , rapele si traseele pe care ne dam si noi si care au facut cu ochiul si baietilor din Bucuresti, Pitesti, Gheorghieni(Patrick).

Nr. meu de telefon: 0723278877-Razvan(Bibanu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scurta iesire offroad. Plictisit de padurile de langa Bucuresti (nici o panta mai acatari), m-am hotarat sa ma duc la primele dealuri pe care le voi intalni. Am ales soseaua spre Targoviste, fiind mai libera. Vremea a fost superba. Se vedeau muntii. -am dat vreo doua ore - super tare!

http://picasaweb.google.com/andreibelcic/0...noasaTargoviste

 

* Foarte misto filmuletzul! :burnout:

Ai ajuns intr-o zona superba si - cel mai misto - destul de nepopulata. (pe acolo culegeam mure si afine in copilarie, cu bunica si cu o sleahta de verishori). Abia astept sa urc si eu pantele alea cu o capra!

M-au delectat si amuzat pozele. Sper ca ai ajuns nevatamat inapoi in Bucuresti, desi ai reusit sa-ti tai, intr-una din poze, capul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal as selectiona pozele pe care vreau sa le pun pe motociclism.ro. Dar nu am putut sa le atasez (am vazut ca si altii au aceeasi problema), asa ca am dat linkul cu site-ul unde imi tin eu toate pozele.

Sa vad maine ce mai iese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Vad ca majoritatea isi iau motoare de cross, neinmatriculabile si le cara cu ce se pot descurca, de ce nu se folosesc motoare inmatriculabile care pot sa se care singure?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca majoritatea isi iau motoare de cross, neinmatriculabile si le cara cu ce se pot descurca, de ce nu se folosesc motoare inmatriculabile care pot sa se care singure?

 

 

Motocicletele care se cara singure pe sosele (eventual cu motociclistul pe ele :( ) dau de greu cand ajung pe coclauri. Pe de alta parte, motocicletele care zboara pe coclauri dau de greu pa sosele:

- au cauciucuri cu crampoane care se tocesc imediat pe asfalt iar aderenta lor pe asfalt e sublima dar lipseste cu desavarsire;

- motoarele lor sunt concepute pentru reprize scurte in regim de turatii mari iar mersul pe sosea la turatii constante le poate uza prematur. Plus ca unele motociclete offroad nici nu au pompa de ulei. Ungerea se face prin balbotare, lucru care se intampla doar pe teren accidentat.

- sunt foarte inalte, foarte usoare si ne-aerodinamice si, prin urmare, orice pala de vant mai tare te poate dobora.

- trebuie sa ai la tine semnalizari, stop, numar de inmatriculare pe care risti sa le pierzi pe coclauri.

 

PS KTM-ul meu e inmatriculabil. Ba mai mult: chiar e inmatriculat. Am numar de inmatriculare, ITP si chiar RCA :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nici o sansa sa mergi cu un KTM sau Transalp din Bucuresti pana undeva la munte?

 

Nu ma refer la hard enduro si namol pana in gat, ma refer la ceva care se rezuma la un cruise pe dealuri si mici denivelari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nici o sansa sa mergi cu un KTM sau Transalp din Bucuresti pana undeva la munte?

 

Nu ma refer la hard enduro si namol pana in gat, ma refer la ceva care se rezuma la un cruise pe dealuri si mici denivelari.

 

Din Bucuresti nu ai nici o sansa sa faci hard enduro fara duba sau remorca. Vad ca nu ai inca motocicleta. Probabil ca esti in studii ce model sa-ti iei. KTM EXC e hard enduro. KTM LC4 sau LC8 e soft enduro. Transalp e touring spre soft enduro. Mai studiaza forumurile ca sa vezi diferitele stiluri si trasee de mers cu motocicleta si diferitele modele de motociclete si pentru ce sunt destinate. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Din Bucuresti nu ai nici o sansa sa faci hard enduro fara duba sau remorca. Vad ca nu ai inca motocicleta. Probabil ca esti in studii ce model sa-ti iei. KTM EXC e hard enduro. KTM LC4 sau LC8 e soft enduro. Transalp e touring spre soft enduro. Mai studiaza forumurile ca sa vezi diferitele stiluri si trasee de mers cu motocicleta si diferitele modele de motociclete si pentru ce sunt destinate. Bafta!

Multumesc frumos de sprijin :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...