Sari la conținut

Cum Sa Fabricati Cutii De Aluminiu


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Tocmai ne-am intors dintr-o excursie in Grecia. 3200km in 7zile si a fost primul drum cu cutiile si topcas-ul pline. Cutiile, suportul si sistemul de prindere s-au comportat foarte bine incarcate cu 11-12kg de bagaje fiecare. Pe ploaie torentiala, timp de doua ore, au intrat cateva picaturi de apa pe la capace, dar total nesemnificativ lucrurile fiind bagate preventiv in pungi de plastic. :rusinica:

 

Si poze:

 

Mesaj completat

La Hornbacher au aparut noile modele de cutii de scule Stanley. Au cam aceleasi dimensiuni (50,5X28X21,5)cu cele vechi pe care le-am modificat eu. Difera putin design-ul si parca sant mai solide la piesele de plastic si incuietori. Pretul cca 140 roni/buc.

post-8769-1210011660_thumb.jpg

post-8769-1210011686_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Chiar daca topicul este vechi cutiile exista la Hornbach si pot fi in continuare modificate pt orice motor. In poza poate par cam mari, dar in realitate arata chiar bine. Au volumul interior de 42 L si acum le foloseste fratele si nu au avut nici o problema, in 3 ani, in concedii si weekend-uri si cateva tamponari usoare. Mi-e dor de ele :lol: . Pe motorul nou sunt mai mici si tot combinatie plastic- aluminiu.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru raspuns, am sa dau o fuga sa le cumpar, daca nu ma descurc cu modificatul o sa mai postez pe aici. La ce preturi au cele noi, chiar mi se pare o super afacere pentru oricine varianta asta; asa ca merita reinviat topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de marirea TVA- ului cutiile de scule erau 139,9 roni/buc. Acum nu stiu cat mai costa. Mai trebuie 1 buc tabla de AL de 1,5-2 mm din care ies lateralele pt 3 cutii, sau inox de 0,8 (cca 100 roni/coala), incuietoarea (9 roni) si suruburi, ultimile tot de la Hornbach. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...