Sari la conținut

Scuteristi Fara Casca


Purghy
 Share

Postări Recomandate

eu am purtat intotdeauna casca,de la inceputurile inceputurilor mele pe scuter,chiar si pt o deplasare de cateva sute de metri...si poate sa zica oricine orice despre asta pt ca eu tot ca mine voi face ...la fel si cu regulile de circulatie...nu le voi incalca ca sa fiu mai "cul"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 243
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am purtat intotdeauna casca,de la inceputurile inceputurilor mele pe scuter,chiar si pt o deplasare de cateva sute de metri...si poate sa zica oricine orice despre asta pt ca eu tot ca mine voi face ...la fel si cu regulile de circulatie...nu le voi incalca ca sa fiu mai "cul"...

te felicit! aci bine :angryfire: esti mai "cul"asa :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu port casca in fiecare zi ...sunt nishte priteni de la bunica mea care poarta casca doar daca sunt in orash ..sau isi pun casca deasupra sapcii..si cica zic:Dute ma de aicea,eu sa port casca?

sau...Si ce daca primesc amenda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu port casca in fiecare zi ...sunt nishte priteni de la bunica mea care poarta casca doar daca sunt in orash ..sau isi pun casca deasupra sapcii..si cica zic:Dute ma de aicea,eu sa port casca?

sau...Si ce daca primesc amenda...

 

asa zic multi... sau poarta casca doar cand vad ca ii politia in zona...

 

uite la astia... si scuterisiti si motociclisti http://www.trilulilu.ro/sweet_brunette/63e001c4c3f1be

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum ziceam in postu de m`ai sus.. mi`am luat geaca :baldy: e trist sa vezi cum alti arunca mil pe echipament casca&shit si altii nu au deloc :|

 

mdea... LE: img0375na3.th.jpg

img0376nl7.th.jpg

 

frumoasa geaca, si eu mi-am luat una "FLM"... dar in topicul asta este vorba de scuteristi fara casca :angryfire: zi ceva de casca... :angryfire: :angryfire: eu am neagra "airoh" :angryfire: :baldy: :baldy: :baldy:

 

uite geaca mea... e ca si aia de pe baiatul acela http://www.polo-motorrad.de/product/139489...tdetails.0.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@norbi - am casca CMS nu stiu ce model e ...dar am dat pe ea 380 lei anu trecut si sunt f multumit de ea

@juan - pai 10 mil :angryfire: de la reprezentanta honda din oras.... initial am vrut sa`mi i`au o geaca vanucci de pe louis...c`am pe la aceasi bani ..dar nu stiam ce numar, nu stiam cum arata pe viu , de aia am fost la honda acuma 1-2 luni sa ma interesez cam ce marimi mi`se potrivesc...si am vazut`o pe asta si m`am lamurit ca arlen ness >>>> vanucci :angryfire: la orice capitol + ca la asta am putut s`o probez, sa ma uit la finisaje bla bla :angryfire: oricum nu regret ca am dat banii astia :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am una rich sport ... am dat 90 de lei pe ea si sper sa reziste la socuri ceva mai mari :-s

 

sper sa nu speri gresit :angryfire: yo zic mai bine s`o schimbi ,ca nu stii niciodata cand o sa ai nevoie de casca mai buna :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu speri gresit :angryfire: yo zic mai bine s`o schimbi ,ca nu stii niciodata cand o sa ai nevoie de casca mai buna :angryfire:

 

cam la asta am vrut sa ma refer si eu... casca in multe cazuri iti poate salva viata (o casca buna)... deci si sfatul meu este sa o schimbi :angryfire:

 

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu speri gresit :angryfire: yo zic mai bine s`o schimbi ,ca nu stii niciodata cand o sa ai nevoie de casca mai buna :angryfire:

yo zic ca daca faci cinste mai iau una ... pana atunci doar sper sa nu am probleme cu ea ... si mai ales sper sa nu fie nevoie vreodata sa vad cat e de rezistenta ... imi place ca ece 22.05 e scris gresit pe cutie, mai exact lipseste primul e. si ar mai fi de spus faptul ca nu cred eu ca china isi permite sa exporte astfel de produse, tinand cont de scandalul jucariilor de anul trecut si de faptul ca unii sunt executati daca pun in pericol viata altora :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amenda ca amenda , dar viata cine o plateste ? :angryfire:

 

ai dreptate :angryfire: :baldy: dar eu mam referit la ce zic altii... "nu port casca ca nu ma intereseaza de amenda... ca doar o platesc parintii..." dar daca patesc ceva... :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@norbi - am casca CMS nu stiu ce model e ...dar am dat pe ea 380 lei anu trecut si sunt f multumit de ea

@juan - pai 10 mil :angryfire: de la reprezentanta honda din oras.... initial am vrut sa`mi i`au o geaca vanucci de pe louis...c`am pe la aceasi bani ..dar nu stiam ce numar, nu stiam cum arata pe viu , de aia am fost la honda acuma 1-2 luni sa ma interesez cam ce marimi mi`se potrivesc...si am vazut`o pe asta si m`am lamurit ca arlen ness >>>> vanucci :angryfire: la orice capitol + ca la asta am putut s`o probez, sa ma uit la finisaje bla bla :angryfire: oricum nu regret ca am dat banii astia :baldy:

s'dea dracu' s-o zgarii ca te bat cu mana mea :baldy: S-o porti sanatos si sa te fereasca de pericole!

 

Casti putin mai ieftine si rezistente: Vemar, am una model VPS R xenium, material ABS+fibra de sticla. O am de un an jumate, are 16500 de km, a omorat tone de insecte, a spart geamul la un panou de reclama, a spart pietre sarite din roti de tir, a intalnit un bullbar de touareg si a ramas ca noua! Nu suiera, nu intra frig, se aeriseste bine, se poate spala interiorul cu usurinta(detasabil), se abureste putin. Nu recomand insa ruperea unui umar cu ea, cedeaza prinderea vizierei :baldy:

Gata offtopicul.

 

 

Bafta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s'dea dracu' s-o zgarii ca te bat cu mana mea :angryfire: S-o porti sanatos si sa te fereasca de pericole!

 

 

 

ms ... iti dai seama ca daca o zgarii din prostie ma zgarii pe ochi :angryfire:)) oricum o s`o port pana la venirea motorului chiar daca or sa rada fraerii de mine sau mai rau ... "raiserii" de pe moto ...aia cu bashini la cap :angryfire:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat de la cineva o casca PHOENIX ca-mi datora ceva bani si am scapato pe beton si asa era de subtire incat a crapat X( foarte proasta calitate!

is varza alea...degeaba o porti in cap ...si costa cam 30-50 lei(unde stau eu)

Daca ai cazut cu ea...ai spart capu` ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"raiserii" de pe moto ...aia cu bashini la cap :angryfire:))

 

sper sa nu devii ca ei dupa ce te vezi cu moto :angryfire: si apropo,sa stapanesti sanatos ekipamentul,fara sa il julesti :angryfire:

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Apr 2008 12:13 -------------</small><br/>

a spart geamul la un panou de reclama, a spart pietre sarite din roti de tir

nu este zgariata sau cu lacul sarit din cauza asta?

eu am dat din greseala cu capul de un surub mare,ascutit si mi-a sarit lacul pe o suprafata de cca 1 cm patrat..nu este vizibil dar ma oftic :angryfire: ...in rest casca nu a patit nimik...daca nu aveam casca in cap cred ca eram mandrul posesor al unui cucui de toata frumusetea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...