Sari la conținut

Scuteristi Fara Casca


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 243
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

auziti sa imi faceti si mie semn in trafic sa pun casca pe cap ca deobicei nu o folosesc :angryfire: :angryfire:

Si asta e motiv de lauda? Aplauze! Si apoi aprindeti lumanarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auziti sa imi faceti si mie semn in trafic sa pun casca pe cap ca deobicei nu o folosesc :angryfire: :baldy:

 

imi zici si mie dc nu porti casca? asa ca fapt divers ca doar ii topic cu scuteristi fara casca... zimi si mie un motiv dc nu o porti... de imi zici dc si o sa fie un motiv bun, poate nu o sa mai port nici eu :angryfire: :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar tu de ce nu crezi ca cele not made in china sunt mai superioare decat cele made in china...???

Aoleu ce mai chinuiti saraca limba romana. Mergeti mai intai la scoala si apoi veniti pe forum sa scrieti sau cititi 10 minute aici.

Si mai lasati-ma cu "asa vorbim noi" sau cu "asta e forum nu ora de romana"

 

On topic: Folositi castile despre care se stie ca-s bune si sunt testate conform normelor. Recomand sa cititi si acest articol pt alegerea unei casti

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

remix go fuNck yourself :angryfire: Daca te vad pe strada ma sui pe tine :angryfire: Apoi sa vezi necesitatea unei casti cand te calca o roata pe cap :angryfire: sau doua...sau trei...sau cate doua roti de la fiecare utilizator al forumului. Toata lumea se lauda care mai de care ca are casca mai tare, ca o poarta pe distante cat mai mici...s-a ajuns si la 5 metrii, si tu esti primul prost care se lauda ca nu poarta. Speram sa fi si ultimul

 

Bafta :angryfire: Sa ne scri de la morga cand o veni monetul (Doamne fereste! - dar o buba in varful nasului nu ti-ar strica sa o ai toata viata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu ce mai chinuiti saraca limba romana. Mergeti mai intai la scoala si apoi veniti pe forum sa scrieti sau cititi 10 minute aici.

Si mai lasati-ma cu "asa vorbim noi" sau cu "asta e forum nu ora de romana"

 

On topic: Folositi castile despre care se stie ca-s bune si sunt testate conform normelor. Recomand sa cititi si acest articol pt alegerea unei casti

 

din pacate link-ul e cam vechi ... mai nou se poarta ece 22.05

A third helmet standard from the Economic Community of Europe (ECE) is actually the most commonly used internationally, the ECE 22.05, required by over 50 countries worldwide. While helmet standards all have the goal of regulating helmet performance for protection of riders’ heads, some performance requirements conflict between standards.

 

A major benefit for U.S. riders is that the ECE 22.05 standard does not directly conflict with the DOT standard. Limited testing shows that ECE qualified helmets will also meet the demands of FMVSS 218. Of course, not all DOT helmets will meet ECE 22.05 because the European standard does require testing at higher velocities than DOT.

sursa: http://www.webbikeworld.com/motorcycle-helmets/ece-22-05.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auziti sa imi faceti si mie semn in trafic sa pun casca pe cap ca deobicei nu o folosesc :baldy: :baldy:

razi...acum iti pare totul bine...ia o duna de nisip..o frunza uda..niste pietris,o musca'n ochi..o tiara aruncata de la un taran conservar in ochi si ai sa ti vezi marea ta inteligenta pe asfalt!...(nu e prea mare asa ca i ati o lupa)..si unicele semne care le meriti sunt astea :angryfire: :angryfire: :angryfire: :angryfire: :baldy: ..

DACA SI ASA AI PUTIN CREIER PROTEJEAZAL!!! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sscrie scuteristi fara casca?Am zis pur si simplu ca nu port casca trebuie neaparat sa injurati?Nu stiti si voi sa ziceti bai vezi ca nu e bn ........ direct romanu injura !

nu am injurat ...unde vezi asta..?imi cer scuze daca am folosit vre-un cuvant care te a deranjat---pur si simplu ti am zis cateva aspecte (mai agresiv ce'i drept) din ne-purtarea castii :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auziti sa imi faceti si mie semn in trafic sa pun casca pe cap ca deobicei nu o folosesc :angryfire: :angryfire:

 

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Apr 2008 21:24 -------------</small><br/>

sscrie scuteristi fara casca?Am zis pur si simplu ca nu port casca trebuie neaparat sa injurati?Nu stiti si voi sa ziceti bai vezi ca nu e bn ........ direct romanu injura !

 

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Apr 2008 21:24 -------------</small><br/>

nu am injurat ...unde vezi asta..?imi cer scuze daca am folosit vre-un cuvant care te a deranjat---pur si simplu ti am zis cateva aspecte (mai agresiv ce'i drept) din ne-purtarea castii :angryfire:

 

 

se refera la mine .... si mi`se pare normal ..vii aici si ne bagi noua o afirmatie stupida " auziti sa imi faceti si mie semn in trafic sa pun casca pe cap " dupa care folosesti " :angryfire: :baldy: " ca si cum noi suntem niste prosti si tu esti ala smecher care " ne face in ciuda" ca tu esti cul ca de obicei nu porti casca.... de obicei chiar nu ne pasa.... dar yo ( printre altii) te sfatui s`o porti .... in fine nu stau sa`mi bat gura ..... cum vrei sa reactionam ??? asa este .... suntem romani ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sscrie scuteristi fara casca?Am zis pur si simplu ca nu port casca trebuie neaparat sa injurati?Nu stiti si voi sa ziceti bai vezi ca nu e bn ........ direct romanu injura !

 

nu mi s-a parut ca tea injurat cineva... normal ca reactionam dur... o facem pentru binele tau. daca ti-am zice: "bine faci ca nu porti casca", nu ai purtao in continuare... da asa ca te luam tare poate te razgandesti si o sa porti casca... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m'a deranjat faptul ca ati zis cva de trafic ca nuj ce faceti orikum nu cont.......si am preluat din primul post pt ca scria sa le faceti semn celor care nu poarta casca dar daca va simtiti mai bn jignind este treaba voastra !

Editat de r3mIx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m'a deranjat faptul ca ati zis cva de trafic ca nuj ce faceti orikum nu cont.......si am preluat din primul post pt ca scria sa le faceti semn celor care nu poarta casca dar daca va simtiti mai bn jignind este treaba voastra !

Pentru faptul ca nu porti casca si ca nu s-au adus injurii la adresa ta(mi se rupe pixul, tie ti se rupe si capul) iti zic atat: Amice, esti idiot!

Asta ca sa nu zici degeaba de injuraturi. Ca doar nu e frumos sa minti...

 

 

 

Bafta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m'a deranjat faptul ca ati zis cva de trafic ca nuj ce faceti orikum nu cont.......si am preluat din primul post pt ca scria sa le faceti semn celor care nu poarta casca dar daca va simtiti mai bn jignind este treaba voastra !

 

intrebarea mea este daca ti-ai schimbat parerea despre casca?? tot fara casca o sa te plimbi? sau te-ai razgandit si o sa iti iei casca in cap si de mergi 10m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sunt si eu constient ca TREBUIE sa port casca dar de fiecare data cand am avut am intrat in borduri am dat in gropi pt ca nu vad bn cu ia pe cap.....cel putin asa mi se pare mie kear daca nu e bn ce fac.....

 

mai bine dai in gropi sau borduri decat sa dai cu capu de asfalt :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sunt si eu constient ca TREBUIE sa port casca dar de fiecare data cand am avut am intrat in borduri am dat in gropi pt ca nu vad bn cu ia pe cap.....cel putin asa mi se pare mie kear daca nu e bn ce fac.....

 

sigur ca nu vezi bine cu casca pe cap deaoarece nu esti obisnuita cu ea... as avea o intrebare pt cei fara casca... ati fost vreodata pe ploaie (furtuna) sau pe ninsoare? cum puteti merge fara casca atunci?

 

asa cum a zis si razvy17... mai bine dai in gropi decat cu capu de asfalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amice nu confunda benoclu cu casca :angryfire: invata`te.. asa si eu nu prea vedeam bine inainte si aici ma refer..cand intorceam capu sa ma uit in spate sa ma asigur cand aveam casca si am ... trebuie sa intorc mai mult capu ... in rest nu me jeneaza cu nimic :angryfire: sau esti gaina si ai ochii in lateral ?? :angryfire:)) scz dar nu ma puteam abtine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amice nu confunda benoclu cu casca :angryfire: invata`te.. asa si eu nu prea vedeam bine inainte si aici ma refer..cand intorceam capu sa ma uit in spate sa ma asigur cand aveam casca si am ... trebuie sa intorc mai mult capu ... in rest nu me jeneaza cu nimic :baldy: sau esti gaina si ai ochii in lateral ?? :baldy:)) scz dar nu ma puteam abtine

:angryfire: :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Sa va povestesc o faza ce am vazut-o ieri pe un bulevard din Sibiu.

Ma plimbam pe jos cu un prieten, si aud un scooter, si na...din curiozitate ma intorc sa vad ce scooter este. Bineinteles ca erau 2 pe scooter, niste tarani cu sepci in cap, in loc de casca. Faza asta ii cam obisnuita, ca deh...dar ceea ce a fost extrem de enervant este ca in fata lor era o masina de politie cu 2 "politai" in ea, si aia cu scooteru in spatele masinii de politie, fara casca, numa in "blana", nu dadeau prioritate la pietoni, si pe aia din masina de politie ii durea sa nu mai zic unde. Deci ce naiba e cu fazele astea??? Pentru ca un prieten de al meu ea amenda 40 de lei pentru ca nu ii merge semnalizarea stanga si aia fara casca, a si pe deasupra si FARA NUMAR in "curu" la masina de politie, si "politzaii" aia retardati nu fac nimic. EU CRED CA ESTE CEVA ABSURD! Voi ce parere aveti??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Sa va povestesc o faza ce am vazut-o ieri pe un bulevard din Sibiu.

Ma plimbam pe jos cu un prieten, si aud un scooter, si na...din curiozitate ma intorc sa vad ce scooter este. Bineinteles ca erau 2 pe scooter, niste tarani cu sepci in cap, in loc de casca. Faza asta ii cam obisnuita, ca deh...dar ceea ce a fost extrem de enervant este ca in fata lor era o masina de politie cu 2 "politai" in ea, si aia cu scooteru in spatele masinii de politie, fara casca, numa in "blana", nu dadeau prioritate la pietoni, si pe aia din masina de politie ii durea sa nu mai zic unde. Deci ce naiba e cu fazele astea??? Pentru ca un prieten de al meu ea amenda 40 de lei pentru ca nu ii merge semnalizarea stanga si aia fara casca, a si pe deasupra si FARA NUMAR in "curu" la masina de politie, si "politzaii" aia retardati nu fac nimic. EU CRED CA ESTE CEVA ABSURD! Voi ce parere aveti??

 

 

suntem in Romania :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...